Zapytanie w sprawie zasad gry

Forum systemu bitewnego "Operation: World War II".
Psiaczek5
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: środa, 2 kwietnia 2008, 17:27
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Psiaczek5 »

Rolwgord pisze:
Psiaczek5 pisze:
Rolwgord pisze:Tak naprawde, kolejność PO rozegraniu inicjatywy nie ma dużego wpływu na gre (wręcz znikomy przy "normalnej" ilości punktów).

:P
Pozwolę sobie się nie zgodzić. Przy zasadach oznajmionych mi na turnieju, jeśli obaj gracze mają dajmy na to po 4 karty z priorytetem 1, to ten który wygra inicjatywę przez dłuższy czas nie daje drugiemu w ogóle dojść do głosu, a przy zasadach oryginalnych ten drugi już po pierwszym poruszonym oddziale pierwszego sam może rzucić jedynkę .
Gdyby to nie miało znaczenia to w ogóle nie drążyłbym tematu.

O ile pamiętam to dopiero Twoje początki, ja mówie o "normalnych" punktach czyli 7-10k (pluton piechoty + zwiad + 2-3 czołgi), grając taką armią kolejność nie ma realnego wpływu na przebieg rozgrywki gdyż sojusznicza "osłona" ogniowa jest wystarczająca, a nie tak jak na turnieju, że każdy odpowiada "za siebie".
Im więcej masz jednostek, tym więcej masz kart na ręku , tak czy nie? Więc i więcej jedynek możesz zgromadzić. Przy waszych zasadach, co z tego że otworzysz ogień swoją osłoną jeśli najpierw przeciwnik odpali pięć razy z jedynek i przy dobrych rzutach wyrżnie ci najlepsze oddziały?
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

DLatego też obecne zasady umiezczone w podręczniku są jedynie słuszne i właściwe.
Nie wyobrażam sobie możliwości wygrania przeciwko całej serii z czołgów - statystycznie na 3-4 strzały 1 okazuje się main weapon/catastrophe! :/
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Rolwgord
Caporal-Fourrier
Posty: 78
Rejestracja: niedziela, 1 kwietnia 2007, 16:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Rolwgord »

Ja nigdy jeszcze nie osiągnołem takiej statystyki :P
Wojna jest zbyt poważną rzeczą, by powierzyć ją wojskowym.
Georges Clemenceau
Awatar użytkownika
HarryG
Sergent
Posty: 115
Rejestracja: czwartek, 31 lipca 2008, 08:04
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: HarryG »

Może "statystyka" to złe słowo, "prawdopodobieństwo" byłoby lepszym. Ale Przemos ma rację - w tabeli 2-3 obrażenia na 10 to Catastrophe, czyli 1 na 3-4. :D
"Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy."
Kubuś Puchatek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Operation: World War II”