Nasze kolekcje figurek

Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: Fromhold »

Yori pisze:Znam tę stronę. Rzuć okiem na drugi link i komentarz do munduru 3DSK. Aby ułatwić Ci zadanie wkleję i pogrubię:

"Mundur żołnierza 3 DSK - Battle Dress 1940 pattern. Pod rękawem przyczepione do pasa nożyce do drutu kolczastego zawieszone na sznurze na szyi. Widoczne patki piechoty (granatowe z żółtą wypustką na kołnierzu) i żółty orzeł na hełmie (wzór i kolor nie spotykany w II Korpusie). Oznaka dywizji umieszczona nietypowo, pod oznaką korpusu."

Ta sama strona - przeczytaj dział "Orły":
http://www.monte-cassino-1944.com/a/71_Oznaki_rozpoznawcze.html
"W II Korpusie Polskim orły na hełmach były malowane od szablonu, kolorem białym, ich wzór był uproszczony. Nie wszyscy żołnierze mieli namalowane orły, większość miała hełm bez oznaczeń. Na zdjęciach widać żołnierzy z tego samego oddziału z namalowanym orłem i bez orła. "

Nie czuję się na siłach oceniać co było w armii Andersa typowe, zaś co nie było. Przejrzałem 500 fotografii i wiem jedno - w II Korpusie była bardzo duża różnorodność w umundurowaniu, zaś regulamin nie był przestrzegany z najwyższą surowością. Między innymi dlatego jako wargamer-modelarz lubię malować II Korpus. Bo ta różnorodność i nietypowość daje mi możliwość realizacji pewnych założeń modelarskich, oraz nie żyję w strachu, że łamię jakieś narodowe tabu.

Fromhold ujmę to tak: Gdybym był zawodowym historykiem - działałbym na źródłach. Jestem wargamerem - maluję figurki do gry - działam więc na opracowaniach. Nie mam odpowiedniej wiedzy i warsztatu, aby polemizować z profesorami. Jeśli czujesz się na siłach i masz odpowiednie przygotowanie - rzuć rękawicę autorytetom. Ja w tym czasie pomaluję całą dywizję. Jeśli uda Ci się - staniesz się sławny, a ja przemaluję te orły. Ale pozwól, że na razie pozostaną takie, jakie są. Gdyż odpowiadają mi pod względem praktycznym (mam kiepski wzrok i lepszy kontrast poprawia mi wizję) i estetycznym.

Ta polemika jest skierowana po prostu pod zły adres. Jestem autorem figurek a nie jakiejś naukowej teorii spiskowej. Jeśli część historyków uważa, że te orły były białe - to chyba mają ku temu jakieś powody.

Szanuję Twoją wiedzę, ale szanuję także wiedzę i doświadczenie utytułowanych historyków.
Yori ujmę to tak: nie zamierzam rzucać nikomu rękawic, nie zamierzam też stać się sławny i nie zamierzam też szkodzić jakimkolwiek autorytetom z jakiegokolwiek środowiska, wprost przeciwnie, skromność mi służy. Dlatego napisałem ''wydaje mi się''.Nie szukam też żadnych naukowych teorii spiskowych,ani nikomu ich nie przypisuję.
Są kontrowersje co do koloru orłów, więc napisałem o tym.To wszystko. Figurki mi się bardzo podobają bez względu na to jaki jest kolor orłów, i nie ma to żadnego wpływu na moją bardzo wysoką ich ocenę.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Jeszcze raz się cieszę, ze Ci się podobają. Twoje konwersje są dla mnie wzorem i inspiracją, dlatego Twoja opinia jest dla mnie bardzo ważna i cenna.

Jeśli mój suchy ton wypowiedzi Cię w jakiś sposób uraził - bardzo przepraszam. Jestem człowiekiem, który zwykł bronić swoich poglądów, choć mój ton wypowiedzi nie zawsze jest miły dla oponenta w dyskusji. Mam nadzieję, że się nie gniewasz i akceptujesz mój punkt widzenia :pom:
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Jak to po powrocie z urlopu ciągnie do warsztatu z pędzelkami i farbkami przekonałem się dziś godzinkę temu - kiedy zacząłem malować kolejną "modernową" laleczkę...

Fotki przy sztucznym świetle - będą jutro w naturalnym... Poznajecie tego jegomościa ? :D

Obrazek Obrazek

...taaak - to on! We własnej osobie (nieżyjący już) Saddam H. :)

Obrazek

Bestia z Iraku powstała właściwie na oryginalnej na bazie:

Obrazek

...konkretnie jest to dowódca ostatni po prawej stronie:

Obrazek
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Bajerancki! W CIA konsternacja. Saddam żyje :)

Świetnie wyszedł.
Awatar użytkownika
zell
Adjudant
Posty: 254
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 09:46
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: zell »

O8 w moim wykonaniu :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

reszta zdjec w w temacie O8
Warsztat:
postapokaliptycznie
Fallout 15 mm

"Wojna jest jedynie kontynuacją polityki innymi środkami." Clausewitz
Awatar użytkownika
Blitz
Starszyj Lejtienant
Posty: 589
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2008, 18:22
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Blitz »

O ja! Te Abramsy na podstawkach niczym mini dioramki! Trzymaj tak dalej, świetna robota! :pom:
"Marzenia się spełniają, trzeba tylko wierzyć."
Mój blog z modelami...
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2181
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Cisza »

Jankesi zaczęli okupację Polski ! :)

Bardzo ładne
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Jeszcze wracając do "WP. Barwa i Broń", to podany fragment ze str. 191 dotyczy wojsk w Wielkiej Brytanii i na północy Europy, natomiast cytat zapodany przez Yoriego (o białych orłach malowanych od drugiej połowy 1944 r.) jest z fragmentu książki o II KP we Włoszech, czyli jednak jest bardziej adekwatny. ;)

Żell - bardzo wysoko zarzucasz poprzeczkę z tymi maleństwami, wyglądają cudownie. :) :pom:
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Zellq - bardzo fajne mikrusy :D Podziwiam właśnie oznaczenia na Abramsach :D
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Zell maluje te maleństwa lepiej niż niektórzy modele w skali 1/72! To jakaś diabelska sztuczka! Na stos z nim!

;')
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: Fromhold »

Yori pisze:Jeszcze raz się cieszę, ze Ci się podobają. Twoje konwersje są dla mnie wzorem i inspiracją, dlatego Twoja opinia jest dla mnie bardzo ważna i cenna.

Jeśli mój suchy ton wypowiedzi Cię w jakiś sposób uraził - bardzo przepraszam. Jestem człowiekiem, który zwykł bronić swoich poglądów, choć mój ton wypowiedzi nie zawsze jest miły dla oponenta w dyskusji. Mam nadzieję, że się nie gniewasz i akceptujesz mój punkt widzenia :pom:
Spoko luzik, nie jestem taki obrażalski, aczkolwiek też dość sucho napisałem :pom:
Tak czy siak czekam na następne tak udane konwersje. ;)
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

No to luz! Bo trochę się wystraszyłem Twoim milczeniem ;D

Właśnie skonwertowałem coś nowego. Podkład schnie. Na dniach zaprezentuję gotową drużynę. Na razie nie piszę co to będzie - niech to będzie niespodzianka ;)
Awatar użytkownika
kaktus292
Sous-lieutenant
Posty: 215
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 13:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kaktus292 »

Jakie Abramsy?????!!!! Dajcie mikroskop. Mistrzostwo Świata dla tego Pana. Genialne.
Poniżej moje nieudolne "makaroni" i ich heavy gun gdzieś pod Tobrukiem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Świetni są ci makaroniarze. Nie rozumiem dlaczego piszesz, że nieudolni o_O

Bardzo dobra malarska robota Marcinie!
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Ja nadal jestem na etapie przygotowań do zdobywania Monte Cassino. Tym razem w ramach odpoczynku od malowania - rzuciłem się w wir prac modelarskich. Udało mi się wyskrobać czterech Marokańczyków. Więcej o tych egzotycznych wojownikach dowiecie się z mojego bloga.

A tymczasem prezentuję Wam moje dłubanki. Dałem foto z przodu i z tyłu, jako dowód, że podszedłem poważnie do tematu (ulepiłem nawet kaptury!) XD. Patrzajta ludziska:

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”