Samoloty od Arma Hobby (w skali 1:72)

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 37676
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 707 times
Been thanked: 405 times
Kontakt:

Samoloty od Arma Hobby (w skali 1:72)

Post autor: Raleen »

Ostatnio w naszym konkursie modelarskim było do wygrania kilka samolotów firmy Arma Hobby (przez nią sponsorowanych). Niedawno byłem w jednym ze sklepów modelarskich i spotkałem się z bardzo pozytywnymi opiniami o tych modelach zarówno właściciela sklepu, jak i jeszcze jednego znanego mi, a zarazem bardzo doświadczonego wargamera-modelarza. Nie ukrywam, że ich opinie są dla mnie miarodajne. Tym bardziej, że żadna z tych osób nie miała jakiegoś szczególnego interesu w zachwalaniu tych modeli, a spotkaliśmy się trochę przypadkowo. Nie jestem znawcą tematu i generalnie nie wdaję się w ocenianie modeli, ale na ile swoimi niewprawnymi oczami popatrzyłem na całokształt, modele robią bardzo pozytywne wrażenie. Ponoć na zachód sprzedają się jak ciepłe bułeczki, u nas różnie z tym bywa, mimo że powinno być na odwrót, bo wiele z tych modeli to polskie myśliwce z kampanii wrześniowej (chociaż firma rozszerza stopniowo asortyment). Można się tylko cieszyć, że powstają u nas w Polsce takie firmy, które są w stanie odnieść sukces.

Ciekaw jestem Waszych opinii na temat tych modeli, zwłaszcza osób, które miały już z nimi do czynienia bądź akurat je malują.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Carabinier
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 7 stycznia 2020, 14:25
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Samoloty od Arma Hobby (w skali 1:72)

Post autor: Krocionorzec »

Oglądałem parę ich modeli, i obiektywnie mówiąc Arma doścignęła światową czołówkę. Jeśli chodzi o temat samolotów w siedemdwójce znaczy się. Najnowsze modele nawet prześcigają konkurentów. Pod względem wykonawczym jest pięknie, praktyczny brak zaklęśnięć tworzywa, ślady po wypychaczach w niewidocznych miejscach, pod kątem samego projektu podobnie. Części są filigranowe, detale wyraźne, linie podziału blach cieniutkie i dość głebokie, takie jak trzeba. Na oponach kół są napisy...
Awatar użytkownika
Mordred79
Sergent-Major
Posty: 184
Rejestracja: sobota, 27 stycznia 2018, 10:14
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 47 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Samoloty od Arma Hobby (w skali 1:72)

Post autor: Mordred79 »

Mnie też te modele się bardzo podobają. Ale ja nie jestem na bieżąco w tej branży. PZL P7, który otrzymałem w porównaniu z P7, którego kleiłem gdzieś koło 1998 r. to kosmos! Jest przepiękny (a to najprostsza wersja).
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6014
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 291 times
Been thanked: 124 times
Kontakt:

Re: Samoloty od Arma Hobby (w skali 1:72)

Post autor: Telamon »

Ja nie miałem dotąd modelu z tej firmy. Samolociki montuję bardzo, bardzo rzadko. Trochę też wybór maszyn do mnie (póki co) nie przemawia.
Tym niemniej muszę wspomnieć o tym, że warto założyć na stronie sklepu swoje konto. Za jakiś czas Arma wyśle do zainteresowanego kod rabatowy na 10%.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”