Hataka Hobby

Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Hataka Hobby

Post autor: Telamon »

Wszyscy znają te farby, ja mam prostą wątpliwość - za jakiś czas będę malował dwa wrześniowe polskie czołgi. Jako iż w doborze kolorów bywa u mnie różnie:

Obrazek

Obrazek

One się w ogóle nadają do polskiej pancerki? Mam ten zestaw, dedykowana do trójbarwnego kamuflażu zieleń to jakiś żart zatem co z "khaki" (mocna zieleń po lewej)?

Skłaniam się do zakupu zieleni oliwkowej z zestawy lifecolor dla polskiej broni pancernej aczkolwiek byłoby miło gdybym nie musiał tego robić.

Obrazek

Obrazek

Tu jako ciekawostka odrestaurowany C2P, barwy podobno na podstawie resztek oryginalnych (wówczas trzeba mieszać kolory)
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Adjoint
Posty: 763
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 18:06
Lokalizacja: Warszawa, Warszawa Warszawa

Re: Hataka Hobby

Post autor: LordDisneyland »

Telamonie - jeśli chodzi o to jednobarwne, zielone malowanie, maniacy polskiego uzbrojenia II Rzplitej na modelworku i pwm polecali vallejo 70887 [braunviolet :) ] jako najbliższy oryginału, farba stosowana po 1935-ym roku.
Poszukam, co piszą o trójbarwnym malowaniu, wiem że brąz o zbliżonym odcieniu to Vallejo 70.822 German Camo Black Brown. Zieleń chyba artillery olive, sprawdzę.

A o farbach Hataka nie słyszałem zbyt wielu pochlebnych opinii, w ogóle wstrzymałem się z zakupem.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Hataka Hobby

Post autor: Telamon »

Farby jak farby, nie problemem jest malowanie nimi lecz najwyżej odcień. ;) W tym opakowaniu jedyny problem jest właśnie z zielenią oliwkową... która zdecydowanie taka nie jest, bardziej niebieskoszara. Brąz jest dobry, piaskowy ściemni się pod wpływem washy.

Natomiast na modelworku i pwm tematy wczoraj przeglądałem i to trochę szukanie po omacku na podstawie spłowiałych zdjęć. Lepsze byłoby bazowanie na dokumentach pisanych jak ten wzornik lifecolor. Natomiast jeżeli natrafisz na krytykę C2P lub coś o dokumentach to bardzo proszę abyś mi podesłał takie info. ;)

Czołgi trafią na forum Warlorda, gdzie z malowaniem Polaków ludzie nie radzą sobie najlepiej. Mieliby jakiś wzór...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”