Figurki firmy Zvezda

jarzynek
Caporal
Posty: 59
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:27
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: jarzynek »

Jak uważacie, czy z ruskich strzelców
http://www.zvezda.org.ru/?lng=eng&news=28
można będzie zrobić XVII - wieczną polską piechotę?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Mi się rzucają od razu w oczy te berdysze, którymi oni podpierają muszkiety. Nasi też tak robili tyle, że u nas one nie miały takiego szerokiego żeleźca (czy jak to nazwac) i to u nich wydaje się takie ewidentnie nie nasze. Nie wiem jak z ubiorem, zwłaszcza czapki.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Kiedryn
Sergent
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:59
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Kiedryn »

jarzynek pisze:Jak uważacie, czy z ruskich strzelców
http://www.zvezda.org.ru/?lng=eng&news=28
można będzie zrobić XVII - wieczną polską piechotę?
Pomalujesz na jasne kolory i masz piechotę Jaskienki z Potopu :D
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

Sory, za od grzany kotlet , ale to chyba najlepszy temat. (wiem także ,to gdyby przez neta dało się pluć,za taoco teraz napisze był bym cały mokry).Moje obawy są uzasadnione bo uderzam w forumowego bożka figurkowców - zvezdę.

Mimo tego ,że zwezda ma świętnę wzory wolę italieri ,bo:
- od italieri nie odpada pół farby z świeżo pomalowanej figurki
- w italierii zazwyczaj jest więcej o 1/5 figórek ,za tyle samo - zvezda systematycznie zmniejsza ilość figurek w paczce
- pomalowanie figurki italieri bez podkładu niczym nie grozi , tu wita cię wściekle różowy kolor
Obrazek
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

Spoko Xardas, będę Cię wspierał w tej nekromancji :cool:

Ja Zvezdę cenię ponad inne firmy na rynku, fakt jednak, że nie kupuje poza Z, Hatem, Ravellem i Italieri nic innego :) więc mogę nie być obiektywny.
Co do malowania - zawsze maluje na podkładzie, więc to mnie akurat nie boli.
Jakość wykonania - tu Zvezda chyba bije wszystko na głowę - brak nadlewek, dokładność, detale (słynny kolczyk u Libijczyka w zestawie punickim).
Ilość modeli - jako że z reguły mieszam z figurkami HaT to dla mnie nie problem. Możesz Xardasie dać przykłady zestawów Italieri liczebniejszych od Zvezdy (i porównywalnej jakości).

Jeżeli mogę się do firmy przyczepić:
- mało wydają (ale dla nich cała armia typu Kartagina zawiera się w dwóch pudełkach :))
- z reguły obejmuja w swych zestawach zbyt szerokie ramy czasowe, ze szkodą dla historycznej wiarygodności (nieszczęsne tarcze u jazdy greckiej w zestawie Kawalerii Aleksandra).
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

Choćby to: http://www.plasticsoldierreview.com/Rev ... &code=6068

Wyskoczyłem z tym bo właśni oglądając mojego godzinę malowanego flagowego odpadło pół farby ;)

Nie znoszę kolorowego plastiku zwezdy - czemu nie da się zrobić wszystkiego piaskowego jak 90% italieri ?? No i jego właściwości - chyba farbę pochłania ,czy co ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

A, figsy z II wojny, to już zupełnie nie moja bajka.
Niemniej jednak z tych Zvezdowych modeli które malowałem farba nie złazi (z tym że ja zawsze maluje na podkładzie - nawyk z malowania Krasnoludów i Astartes).
Kontakt tylko na maila
Zeka

Post autor: Zeka »

U mnie farba też spokojnie pozostaje na figurkach Zvezdy (warto jednak zaznaczyć, że używam podkładu).
Kolorowy plastyk figurek? Italeri oraz niektóre inne firmy także stosują coś takiego. Włosi mają zestawy z plastyku beżowego, niebieskiego i szarego.
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

kadrinazi pisze: Niemniej jednak z tych Zvezdowych modeli które malowałem farba nie złazi (z tym że ja zawsze maluje na podkładzie - nawyk z malowania Krasnoludów i Astartes).
Ja też maluje teraz z podkładem ,tylko zasygnalizowałem ,że niektóre da się bez (np. Artylerie rojalistów z"A cal to arms" pomalowałem bez, a nic się niestało) . Ten któremu się odłupneło także miał podkład .
kadrinazi pisze:
A, figsy z II wojny, to już zupełnie nie moja bajka
Czemu tak uważasz ??
zeka pisze:Kolorowy plastyk figurek? Italeri oraz niektóre inne firmy także stosują coś takiego. Włosi mają zestawy z plastyku beżowego, niebieskiego i szarego.
Na 8 zestawów italier ,trafił mi się tylko jeden kolorowy ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

To że ci farba odchodzi to może być właśnie wina plastiku. Mam Zvezdy 8042 - French Elite Infantry Voltigeurs, i jest on stosunkowo "miętki" podobniy do tego, z którego wykonani są 6008 - French Hussars Italeri. Ten plastik jest też taki jakiś "śliski" :). Nawet po kąpieli w mydle i płynie do mycia naczyć cały czas miałem wrażenie, że ciągle jest tłusty a farba którą malowałem podkład ciągle spływała i nie dało się tego plastiku pokryć. Dlatego teraz podkład robie tylko "szprejem" (szybszy i bardziej wydajny). No i jak sie ten miękki plastik minimalnie wygnie to farba schodzi płatami. Lepszy jest ten nowy materiał Italeri np. tu http://www.plasticsoldierreview.com/Rev ... &code=6092 Ale też nakładanie podkładu pędzlem to strata czasu, tyle że sie nie wygina i odpryski są minimalne. I chyba Zvezda wszystkie modele robi z tego samego plastiku, tylko kolor sie zmienia.
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

Tylko kolor sie zmienia ;) Mam 3 zestawy zvezdy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Tak też myślałem. Według minie ograniczyć odpadanie farby można tylko myjąc figurke przed malowaniem i dać dobry podkład. Ja stosuje games workshop czarny. Drogi jest, ale to chyba jedyny produkt tej firmy wart swojej ceny. Ale i tak na 100% coś sie zawsze odłupie i odpadnie :).
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

xardas12r pisze:
kadrinazi pisze:
A, figsy z II wojny, to już zupełnie nie moja bajka
Czemu tak uważasz ??
Bo w systemy II- wojenne nie grywam, więc się zbytnio takimi figsami nie interesuję.
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

Źle przeczytałem ;) Myślałem ,że tam piszę "Zupełnie inna bajka" ;)
Obrazek
Zeka

Post autor: Zeka »

xardas12r pisze:
zeka pisze:Kolorowy plastyk figurek? Italeri oraz niektóre inne firmy także stosują coś takiego. Włosi mają zestawy z plastyku beżowego, niebieskiego i szarego.
Na 8 zestawów italier ,trafił mi się tylko jeden kolorowy ;)
Cóż, u mnie jest tego trochę więcej ("kolorowi" są m.in. Saraceni, wojska Unii, Celtowie itd.). Ostatnio widziałem nawet modele z zielonego plastyku (HaT'a).
Problemów ze schodzeniem farby nigdy nie miałem ani z figurkami Zvezdy, ani Italeri.

P.S. Z tego co pamiętam, niektóre figurki sygnowane przez Italeri, zostały wykonane przez Zvezdę, a Włosi tylko dali pudełka...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”