Plastiki 1:100

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Adjoint

Re: Plastiki 1:100

Post autor: LordDisneyland » piątek, 17 maja 2019, 03:31

Ja dziś nie wytrzymałem, znowu :lol: , do kupowanych GeeBee w 1/144 dorzuciłem sobie tego nowego SdKfz251 "StukaZuFuss". Mądrze pomyślany i ładnie zrobiony.
Reflektory straszne, no ale to nie jest nic ważnego. Lufa km nienawiercona ;) . Fotka z sieci:

Obrazek

Już poza wszystkim te Zvezdowe modele mają gigantyczną zaletę, ostatnio sklejałem PAK36 FirstToFight - i była to nerwowa zabawa, trudność z wycięciem, zrozumieniem co gdzie i jak, pękające tworzywo. Tymczasem plastik i instrukcyje, a także sposób rozczłonkowania na części w rosyjskich modelach są o niebo lepsze.

No i tyle, teraz trza to będzie zacząć sklejać. Nie mam innego wyjścia :)

PS Co do figsów - tu są te komandiry - http://www.plasticsoldierreview.com/Review.aspx?id=2582
Jak wieść niesie, ostatni zestaw, jaki zvezdanie wyprodukowali :cry:
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Post autor: Sarmor » piątek, 17 maja 2019, 08:28

Krowa bardzo fajna, sam pewnie kupię przy jakiejś okazji. W ogóle w tym roku Niemcy dostają zestaw na Powstanie Warszawskie: krowę i Brummbära. :)
LordDisneyland pisze:Jak wieść niesie, ostatni zestaw, jaki zvezdanie wyprodukowali :cry:
Ale jak to? Nie będzie już więcej piechoty Art of Tactic? Na ten rok faktycznie żadnej nie zapowiedzieli, ale to nie musi oznaczać rezygnacji z tych zestawów. (Co prawda są poza moimi zainteresowaniami, ale to ciekawe zestawy były... Choć jak zamiast figurek będą robili więcej pojazdów, to nie będę żałował. :P )
"For when countries are in conflict, then we find the soldier's part
Is to clean up all the troubles that the politicians start."

The Node / Sturmovik Commander PL Zapraszam!
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Adjoint

Post autor: LordDisneyland » piątek, 17 maja 2019, 13:14

Ostatnio już nie było loga Art Of Tactic, chyba niewielu z nas zwróciło na to uwagę :) Zerknij na opis tego sztabu- jak dotąd to, co pisano na plasticsoldier, się sprawdzało. Oby tak nie było, miałem nadzieję na choćby więcej rumuńskiego wojska chociażby - mechaników lotniczych, R-35, Maresal , TACAM... pomarzyć dobra rzecz :)
Pocieszam się tym, że może to tylko pogłoska.

I dzięki za zwrócenie uwagi, faktycznie się szkopy na Powstanie szykują... 8-)
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Kontakt:

Post autor: Sarmor » niedziela, 2 czerwca 2019, 09:16

Lordzie Disneylandzie, zainspirowałeś mnie do zakupu i oto mamy efekt: http://thenode.pl/gry-figurkowe/modelar ... frahmen-40

Obrazek

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Post autor: Raleen » niedziela, 2 czerwca 2019, 12:01

Jak ja kiedyś lubiłem tą niemiecką artylerię rakietową w grach komputerowych, zwłaszcza w Close Combat III. Po dobrym wyszkoleniu to potrafiła być skuteczna broń przeciwpancerna, na wczesnym etapie wojny z ZSRR często faktycznie jedyna przeciwko najcięższym czołgom radzieckim :). A jak szły w kupie i pocisk spadł pomiędzy nimi, ile to było radości :).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Adjoint

Post autor: LordDisneyland » czwartek, 1 sierpnia 2019, 04:45

Sarmorze - dzięki za relację, będę lepił ze zdwojoną uwagą. Przy niektórych zvezdziakach tak trzeba.
Nieźle to wygląda, choć zastanawiają mnie te szpary, dość spore jak na tak mały model. Być może twórcy zakładali, że każdy z modelarzy będzie błocił gąski jak popadnie i szpar kadłubowych nie będzie widać ;)
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Kontakt:

Post autor: Sarmor » piątek, 2 sierpnia 2019, 10:15

Cieszę się, że recenzja się spodobała. :) Teraz z niecierpliwością czekam na kolejne tegoroczne pozycje, szczególnie M3A1 Scout Car.

Mnie też "krowa" kojarzy się z Close Combat, tylko z czwartą albo piątą częścią. Demo tej gry było moim pierwszym kontaktem z serią i pamiętam, że zbliżanie do przeciwnika kiepsko mi wychodziło i dostawałem łomot, więc ratowałem się wyrzutniami. :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje o modelach”