Plastiki 1:100

Awatar użytkownika
LordDisneyland
Adjoint
Posty: 763
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 18:06
Lokalizacja: Warszawa, Warszawa Warszawa

Re: Plastiki 1:100

Post autor: LordDisneyland »

Ja dziś nie wytrzymałem, znowu :lol: , do kupowanych GeeBee w 1/144 dorzuciłem sobie tego nowego SdKfz251 "StukaZuFuss". Mądrze pomyślany i ładnie zrobiony.
Reflektory straszne, no ale to nie jest nic ważnego. Lufa km nienawiercona ;) . Fotka z sieci:

Obrazek

Już poza wszystkim te Zvezdowe modele mają gigantyczną zaletę, ostatnio sklejałem PAK36 FirstToFight - i była to nerwowa zabawa, trudność z wycięciem, zrozumieniem co gdzie i jak, pękające tworzywo. Tymczasem plastik i instrukcyje, a także sposób rozczłonkowania na części w rosyjskich modelach są o niebo lepsze.

No i tyle, teraz trza to będzie zacząć sklejać. Nie mam innego wyjścia :)



PS Co do figsów - tu są te komandiry - http://www.plasticsoldierreview.com/Review.aspx?id=2582
Jak wieść niesie, ostatni zestaw, jaki zvezdanie wyprodukowali :cry:
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Plastiki 1:100

Post autor: Sarmor »

Krowa bardzo fajna, sam pewnie kupię przy jakiejś okazji. W ogóle w tym roku Niemcy dostają zestaw na Powstanie Warszawskie: krowę i Brummbära. :)
LordDisneyland pisze:Jak wieść niesie, ostatni zestaw, jaki zvezdanie wyprodukowali :cry:
Ale jak to? Nie będzie już więcej piechoty Art of Tactic? Na ten rok faktycznie żadnej nie zapowiedzieli, ale to nie musi oznaczać rezygnacji z tych zestawów. (Co prawda są poza moimi zainteresowaniami, ale to ciekawe zestawy były... Choć jak zamiast figurek będą robili więcej pojazdów, to nie będę żałował. :P )
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Adjoint
Posty: 763
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 18:06
Lokalizacja: Warszawa, Warszawa Warszawa

Re: Plastiki 1:100

Post autor: LordDisneyland »

Ostatnio już nie było loga Art Of Tactic, chyba niewielu z nas zwróciło na to uwagę :) Zerknij na opis tego sztabu- jak dotąd to, co pisano na plasticsoldier, się sprawdzało. Oby tak nie było, miałem nadzieję na choćby więcej rumuńskiego wojska chociażby - mechaników lotniczych, R-35, Maresal , TACAM... pomarzyć dobra rzecz :)
Pocieszam się tym, że może to tylko pogłoska.

I dzięki za zwrócenie uwagi, faktycznie się szkopy na Powstanie szykują... 8-)
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Plastiki 1:100

Post autor: Sarmor »

Lordzie Disneylandzie, zainspirowałeś mnie do zakupu i oto mamy efekt: http://thenode.pl/gry-figurkowe/modelar ... frahmen-40

Obrazek
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Plastiki 1:100

Post autor: Raleen »

Jak ja kiedyś lubiłem tą niemiecką artylerię rakietową w grach komputerowych, zwłaszcza w Close Combat III. Po dobrym wyszkoleniu to potrafiła być skuteczna broń przeciwpancerna, na wczesnym etapie wojny z ZSRR często faktycznie jedyna przeciwko najcięższym czołgom radzieckim :). A jak szły w kupie i pocisk spadł pomiędzy nimi, ile to było radości :).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Adjoint
Posty: 763
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 18:06
Lokalizacja: Warszawa, Warszawa Warszawa

Re: Plastiki 1:100

Post autor: LordDisneyland »

Sarmorze - dzięki za relację, będę lepił ze zdwojoną uwagą. Przy niektórych zvezdziakach tak trzeba.
Nieźle to wygląda, choć zastanawiają mnie te szpary, dość spore jak na tak mały model. Być może twórcy zakładali, że każdy z modelarzy będzie błocił gąski jak popadnie i szpar kadłubowych nie będzie widać ;)
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Plastiki 1:100

Post autor: Sarmor »

Cieszę się, że recenzja się spodobała. :) Teraz z niecierpliwością czekam na kolejne tegoroczne pozycje, szczególnie M3A1 Scout Car.

Mnie też "krowa" kojarzy się z Close Combat, tylko z czwartą albo piątą częścią. Demo tej gry było moim pierwszym kontaktem z serią i pamiętam, że zbliżanie do przeciwnika kiepsko mi wychodziło i dostawałem łomot, więc ratowałem się wyrzutniami. :D
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Plastiki 1:100

Post autor: Sarmor »

Recenzja na zakończenie roku: http://thenode.pl/gry-figurkowe/modelar ... 6-obr-1933
Radziecki lekki czołg T-26 był jednym z pierwszym modeli w skali 1/100 oferowanych przez Zvezdę. Po ośmiu latach Rosjanie powrócili do tematu i wypuścili wcześniejszą wersję tego pojazdu – T-26 obr. 1933 – która ma szersze zastosowanie od wcześniej wydanego modelu.
Obrazek

Aż zajrzałem na początek tego tematu - zaczął się od rozmowy o wypuszczonym wcześniej modelu T-26. :)
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Plastiki 1:100

Post autor: Sarmor »

W końcu się zebrałem i spisałem recenzję porównawczą SU-76M od Plastic Soldier Company i Zvezdy: http://thenode.pl/gry-figurkowe/modelar ... zda-su-76m
Chyba każdy, kto interesuje się działaniami na froncie wschodnim II wojny światowej, wie, że najliczniej produkowanym radzieckim pojazdem pancernym był słynny T-34. A jaka konstrukcja zajęła drugie miejsce? Przypadło ono niepozornemu działu pancernemu SU-76M – do zakończenia wojny z fabryk wyjechało ponad 11 tysięcy tych wozów. Mimo tego plastikowe modele „Suczek” w skali 1/100 (15 mm) ukazały się stosunkowo niedawno, bo na jesieni 2018 roku. W krótkim odstępie wydały je dwie firmy – brytyjskie Plastic Soldier Company i rosyjska Zvezda. Jak wypadają konkurencyjne modele? Dowiecie się tego poniżej.
Obrazek

Obrazek

Niestety znów się okazało, że PSC nie wychodzą modele rosyjskich pojazdów – choć tym razem zaliczyli zupełnie niespodziewaną wpadkę.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
twhistoria
Capitaine
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2014, 13:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 233 times
Been thanked: 138 times
Kontakt:

Re: Plastiki 1:100

Post autor: twhistoria »

Do porównania przydałby się także model plastikowy z Battlefrontu.
Zapraszam do zapoznania się z moim blogiem http://twhistoria.blogspot.com
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Plastiki 1:100

Post autor: Sarmor »

...który ma wyjść za pół roku, jeśli mnie pamięć nie myli. ;)

Jeśli będę miał okazję kupić jeden egzemplarz w rozsądnej cenie, to pewnie go opiszę i porównam. Spodziewam się, że będzie gdzieś pomiędzy – lepszy od PSC, ale nie tak fajny jak Zvezda (choć lepszy do wargamingu).
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
twhistoria
Capitaine
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2014, 13:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 233 times
Been thanked: 138 times
Kontakt:

Re: Plastiki 1:100

Post autor: twhistoria »

No tak, na razie jest tylko żywica.
Zapraszam do zapoznania się z moim blogiem http://twhistoria.blogspot.com
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Plastiki 1:100

Post autor: Sarmor »

Z okazji dzisiejszego święta zapraszam na recenzję: http://thenode.pl/gry-figurkowe/modelar ... lentine-ii
Witam po długiej przerwie i zapraszam na spontaniczny tekst walentyn(k)owy! Początkowo chciałem posiedzieć jeszcze trochę cicho, pracując nad recenzją pewnego podręcznika, jednak potem przypomniałem sobie o dzisiejszym święcie i idealnie pasującym do niego modelu Zvezdy, który czekał na złożenie i opisanie. Takiej okazji nie można było przegapić, więc oto prezentuję Wam brytyjski czołg Valentine II – przedostatni pojazd z serii Art of Tactic, jaki trafił do sprzedaży w zeszłym roku.
Obrazek

Chyba zbiorę linki do moich recenzji i wrzucę je w stosownym dziale - ale to nie dziś.
TheNode.pl – zapraszam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”