U mnie na warsztacie

sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: sgr »

Me-410 się robi, a w przerwie (bo lakier musi wyschnąć porządnie przed następnym etapem) na szybko dokończyłem Łosia w skali 1/72 z firmy (polskiej) IBG. Dokończyłem, bo czekał prawie zrobiony już parę miesięcy i chciałem go mieć z głowy. Oczywiście wydawało mi się, że do zrobienia sa dwie rzeczy na krzyż, okazało się, że znacznie więcej, więc jest ciut po łebkach (szczególnie dół, ale brakuje też antenek, weatheringu, itp). Przeniosłem go do szafki z modelami zrobionymi, brakujące rzeczy domaluję/dorobię później.
Model bardzo fajny. Polskie Khaki ma podobno na Łosiach być ciemne, niemal czekoladowe, kupiłem więc trochę czekoaldy i konsumując ją dobierałem farbki - po to jest, między innymi, modelarstwo, prawda? ;).
Malowany głównie serią pomarańczową Hataki (też polski producent).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ink
Sergent-Major
Posty: 183
Rejestracja: niedziela, 21 sierpnia 2011, 13:23
Been thanked: 25 times

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: ink »

Przechodzisz samego siebie! Ale mam pytanie o oznaczenia na wierzchu skrzydeł - widziałem, że tak samo jest w poprzednim samolocie - czemu one nie są symetryczne?
"Kto nie potrafi żyć bez honoru, niech umiera z honorem..."
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: sgr »

Bo tak sobie w II RP wymyślili :). Zdaje się, że miało to za zadanie zmylenie przeciwnika, utrudnienie mu celowania, podobnie trochę jak kamuflaże okrętów - trudniej oszacować położenie i wielkość celu, ale 100% pewności nie mam. W każdym bądź razie to nie moje lenistwo tym razem :).
Awatar użytkownika
twhistoria
Capitaine
Posty: 864
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2014, 13:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 233 times
Been thanked: 137 times
Kontakt:

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: twhistoria »

Tak jest jak sgr pisze.
Zapraszam do zapoznania się z moim blogiem http://twhistoria.blogspot.com
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: sgr »

Kolejne jednostki do IDFu skończone, tym razem Magachy, Perehy i plotka. Wciąż sporo przede mną (Merkavy, Jeepy i Humvee w kolorach ONZ), ale sporo już zrobione - dołączam także zdjęcie pomalowanej całości.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: sgr »

Poniżej Jak 1B z Army Hobby w skali 1/72, którego udało mi się wygrać dwie edycje temu. Śliczny model. Jeśli widzicie potknięcia (a są, choćby krzywe podwozie, czy zalany farbą kołpak śmigła + wiele innych) - to ja, nie model. Bardzo polecam, świetny detal, świetne spasowanie, jedyna uwaga to może ciut za skomplikowane podwozie, ale to tak trochę na siłę szukanie dziury w całym. Cięzko mi się fotografowało ten model - muszę spróbować może na innym tle, ale to nie dziś.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: sgr »

Kolejny model Army Hobby skończony. Tym razem P7a w skali 1/72 (jak zwykle, choć ostatnio Arma wydała też model w 1/48). Jest to jeden z ich pierwszych modeli i jest gorszy i od P11c i od Jaka. Kilka rozwiązań nie przemyślanych, dziwne i zanikające czasami żeberkowanie powierzchni, rozmyte linie podziału. To nie jest zły model, ale późniejsze produkcje Army zawiesiły poprzeczkę bardzo, bardzo wysoko. Cieszy, że projektanci wyciągnęli wnioski i kolejne wypusty nie powielały błędów tego modelu. Jeśli ktoś zaczyna przygodę z modelarstwem lotniczym w 1/72 i chce polski samolot, lepiej zacząć od P11c. Dołączam też zdjęcie zbiorowe 3 skończonych modeli Army. W składziku czeka jeszcze Hurricane i Fokker. Niedługo dojdzie pewnie też P51, bo ma się ukazać niebawem. O Wildcacie myślę, ale nie znalazłem dotychczas polskiego malowania, jeśli ktoś coś wie, proszę się podzielić wiadomościami.
Model prosto z pudełka, od siebie dodałem tylko naciągi zrobione ze struny gitarowej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: sgr »

Po samolotach ze śmigłami czas na samolot bez śmigiełka :). Wczesny prezent urodzinowy od żony. Musze go wcisnąć gdzieś między figurki w skali 15mm i 28mm ;).

Obrazek
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 434 times
Kontakt:

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: Torgill »

Piękności :)
Czekam na Thunderchiefa!
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: sgr »

Torgill pisze: sobota, 24 lipca 2021, 23:37 Piękności :)
Czekam na Thunderchiefa!
Coś w sobie mają wszystkie te F-100-coś, cała seria :). Nie to co dzisiejsze badziewie w stylu F-35 czy Su-57.
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: sgr »

F-105 wciąż w malowaniu, a tymczasem zjawił się Mikołaj z kolejną, jeszcze większą kupą plastiku:

Obrazek
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: sgr »

W kwietniu - mam nadzieję - pierwszy turniej od czasów pre-covidowych, trzeba by coś fajnego wystawić, padło na Brytyjskie czołgi i zmech. Będę malował na Polaków od Maczka, choć organizacyjnie będzie to Science-Fiction - Kompania Shermanów z czasów zaraz po inwazyjnych (juz bez pływaków na zasadach Sherwood Rangers) wsparta kompanią zmechu z zasadami Lisów Pustyni (ale z walk we Francji) - taki turniejowy powergaming ;). Tak czy siak pochwalę się ostatnimi zakupami - zdjęcie poniżej. Do pełnej rozpiski będę jeszcze musiał dokupić 2 boxy Shermanów i box Universal Carrierów. Lista - dla ciekawych jak wyglądają rozpiski do Flames of War:

Kompania Shermanów DD:
HQ - 2x Sherman
3x Sherman
3x Sherman
3x Sherman
3x Firefly
2x Crusader AA

Kompania zmechu:
2x baza piechoty w halftracku
6 baz piechoty (w tym PIAT i 2'' moździerz) + 4 halftracki
6 baz piechoty (w tym PIAT i 2'' moździerz) + 4 halftracki
3x Universal Carrier
4x 3'' moździerz

Wsparcie:
4x M10 (17pdr)
2x Daimler (2pdr) + 1x Dingo

Obrazek
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: sgr »

Poza Brytolami w tle cały czas się maluje IDF. Zaraz będą Jeepki z 106mm działem, a dziś juz są Merkavy. Bez anten, załogi i bambetli w koszach - to będę robił na koniec do wszystkiego. Dodałem tez zdjęcie z poprzednio pomalowanymi pojazdami, ale wszystko mi się nie mieści do namiotu, więc grupowego na razie nie będzie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: sgr »

Humvee do IDFu, ale będą malowane na biało jako siły ONZ. Trochę je pociąłem, w sumie wolałbym mieć drukarkę 3d, wyszłoby ładniej i prościej. Niedoróbki wyjdą na pewno w malowaniu, więc czeka mnie jeszcze trochę szlofowania i wypełniania na pewno. Plastiki BF-u w skali 1/100 (15mm).
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: U mnie na warsztacie

Post autor: Sarmor »

Fajne konwersje! :)
TheNode.pl – zapraszam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”