Najnowsze konflikty na Bliskim Wschodzie

Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6210
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Państwo Islamskie

Post autor: Torgill »

profes79 pisze:Jakby każdego zabitego "bojownika" chować w worku ze świńskiej skóry to zaraz by przemyśleli kwestię raju...
Gdzieś mi się obiło o uszy, że Izraelczycy stosowali kule posmarowane świńskim tłuszczem, albo coś podobnego.
To pewnie legenda, a na pewno element wojny propagandowej. Swoją drogą USAAF mogłoby zasponsorować film, w którym pokazano by, że to tomahawków i bomb pavey są wkładane odrobiny świńskiego mięsa itd.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Państwo Islamskie

Post autor: elahgabal »

lumen pisze:Jaki rasizm?
Ano taki rasizm, że jak na Wyspie mówi się o ograniczaniu emigracji, to Cameron głośno najeżdża na Polaków, a wszyscy wiedzą, że tak naprawdę chodzi o kolorowych. Ale nikt głośno tego nie powie, bo to rasizm. Albo lepiej: "rasizm".
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Państwo Islamskie

Post autor: Sarmor »

Torgill pisze:
profes79 pisze:Jakby każdego zabitego "bojownika" chować w worku ze świńskiej skóry to zaraz by przemyśleli kwestię raju...
Gdzieś mi się obiło o uszy, że Izraelczycy stosowali kule posmarowane świńskim tłuszczem, albo coś podobnego.
To pewnie legenda, a na pewno element wojny propagandowej. Swoją drogą USAAF mogłoby zasponsorować film, w którym pokazano by, że to tomahawków i bomb pavey są wkładane odrobiny świńskiego mięsa itd.
Z tego co wiem, te straszne właściwości świniny to zachodni wymysł. Owszem, muzułmanie nie mogą jej jeść (chyba że alternatywą jest śmierć z głodu), ale kontakt ze świnią lub jej częściami nie niesie za sobą poważniejszych konsekwencji.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6210
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Państwo Islamskie

Post autor: Torgill »

Sarmor pisze: Z tego co wiem, te straszne właściwości świniny to zachodni wymysł. Owszem, muzułmanie nie mogą jej jeść (chyba że alternatywą jest śmierć z głodu), ale kontakt ze świnią lub jej częściami nie niesie za sobą poważniejszych konsekwencji.
Natomiast podobno bardzo wściekają się na udział tej kobiety - pilota w nalotach, bo śmierć z rąk kobiety zamyka drogę do raju. W tym kontekście kurdyjskie wojowniczki zyskują na znaczeniu :)

Swoją drogą wygląda na to, że ISIS jest w odwrocie, ale dużo czasu jeszcze minie, nim całkowicie przegra. Prędzej zresztą w Iraku, gdzie Kurdowie zatrzymają zajęte pozycje, a armia iracka, dozbrojona ponownie przez Amerykanów + szyickie milicje, ruszy do wyraźniejszej kontrofensywy.
Gorzej w Syrii. Chyba, że po zakończeniu kampanii w Iraku, sąsiedzi by tam wkroczyli, ale to mało prawdopodobne.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Państwo Islamskie

Post autor: Sarmor »

Torgill pisze:śmierć z rąk kobiety zamyka drogę do raju
Samobójstwo zamyka muzułmaninowi drogę do raju, na dodatek w piekle będzie przeżywał swoją samobójczą śmierć przez wieczność... A jednak niektórzy dają sobie wmówić, że jest inaczej.
Także stwierdzenia "jak zrobimy tak, to nie trafią do raju i reszcie odechce się walczyć" są raczej mało warte.

Ale na pewno przegrywanie z oddziałami kobiecymi jest im nie w smak - tym bardziej mnie to cieszy. :)
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6210
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Państwo Islamskie

Post autor: Torgill »

http://www.defence24.pl/news_irakijczyc ... ma-husajna

Irakijczycy szturmują Tikrit. ISIS traci coraz więcej terenów.
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Państwo Islamskie

Post autor: xardas12r »

Obrazek
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Re: Państwo Islamskie

Post autor: Darth Stalin »

Wczoraj sobie czytałem. W sumie chyba pierwszy w miarę rozsądny głos w polskich mediach "mainstreamowych" na ten temat.
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2181
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Państwo Islamskie

Post autor: Cisza »

Polecam śledzenie postępów Ludowych Sił Obrony (YPG) na http://kurdishquestion.com/

Ostatnio Kurdowie zdobyli most na Eufracie, co jest wielkim ciosem dla ISIS, bo YPG może uderzyć na kontrolowane przez ISIS miasta.
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Re: Państwo Islamskie

Post autor: Antypirx »

Tak jest. Skończy się to wolnym Kurdystanem. Wreszcie :D
Co ciekawe przy zmienionym jakiś czas temu trendzie wewnętrznej polityki tureckiej, chyba nie jest też wykluczona jakaś opcja federacji Turecko-Kurdyjskiej. W każdym razie takiemu tworowi łatwiej byłoby panować nad terytorium i kontrolować złoża.
"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6210
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Państwo Islamskie

Post autor: Torgill »

Antypirx pisze:Tak jest. Skończy się to wolnym Kurdystanem. Wreszcie :D
Co ciekawe przy zmienionym jakiś czas temu trendzie wewnętrznej polityki tureckiej, chyba nie jest też wykluczona jakaś opcja federacji Turecko-Kurdyjskiej. W każdym razie takiemu tworowi łatwiej byłoby panować nad terytorium i kontrolować złoża.
Trend to za mało, żeby zakładać federację z kimś z kim stosunki są dyplomatycznie mówiąc bardzo napięte. My też możemy założyć federację z Rosją, będziemy mieli tanią ropę i gaz ;)
Natomiast współpraca na różnych polach jest możliwa, tak samo jak Kurdystan. Kwestia czy połączony np. z kurdyjską częścią Syrii, czy nie. Zresztą sama Turcja np. Kurdów irackich popiera, a syryjskim wszystko utrudnia.
Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Re: Państwo Islamskie

Post autor: Antypirx »

Bez poparcia Turcji Kurdystanu nie będzie. Musi być jakiś power na zapleczu. To jest interes Kurdów, który powinien przeważyć nad całą historią. Z kolei interesem Turcji jest mieć jakąś kontrolę nad tym co się będzie działo, a największą ma się występując jako spiritus movens (też bym się napił).
Utrudnianie syryjskim może się skończyć, jak już będzie wiadomo, że nie ma Syrii. Ciekawsze jest co będzie z irańskimi.
"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Re: Państwo Islamskie

Post autor: Darth Stalin »

Ja tak sobie marzę, żeby Turcja też się rozpadła... :ugeek: i tamtejszy Kurdystan utworzył razem z irackim i syryjskim państwo wedle pierwotnych obietnic Ententy... 8-)

No no i oczywiście Orzeł Paleologów powinien znowu powiewać nad kościołem Mądrości Bożej, pozbawionym tych wszystkich po-XV-wiecznych dodatków... :lol:
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6210
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Państwo Islamskie

Post autor: Torgill »

Darth Stalin pisze:No no i oczywiście Orzeł Paleologów powinien znowu powiewać nad kościołem Mądrości Bożej, pozbawionym tych wszystkich po-XV-wiecznych dodatków... :lol:
:lol:
Nowe Bizancjum, Grecja nie miała by nic przeciwko. Rosja pewnie też ;)
Ostatnia szansa była w 1920 roku.
Antypirx
Capitaine
Posty: 848
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2014, 12:21
Has thanked: 16 times
Been thanked: 27 times

Re: Państwo Islamskie

Post autor: Antypirx »

Darth Stalin pisze:Ja tak sobie marzę, żeby Turcja też się rozpadła... :ugeek: i tamtejszy Kurdystan utworzył razem z irackim i syryjskim państwo wedle pierwotnych obietnic Ententy... 8-)

No no i oczywiście Orzeł Paleologów powinien znowu powiewać nad kościołem Mądrości Bożej, pozbawionym tych wszystkich po-XV-wiecznych dodatków... :lol:

No ależ! Historia się przecież skończyła całe 20 lat temu nazad :mrgreen:
"... ma wierzytelność zabezpieczoną hipoteką przemysłową, co stwierdza kurator upadłowy" (Prokuratura Rejonowa w Tychach. O matko.)

W ciasteczku z wróżbą napisali: "Rób to, co sprawia ci frajdę". Więc rozstałem się z żoną i znalazłem sobie taką sucz, która potrafi wyssać chrom z gałki od haka samochodowego. - Joe Monster makes my day.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Geopolityka i współczesne konflikty zbrojne”