Zmarł gen. Wojciech Jaruzelski

Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmarł gen. Wojciech Jaruzelski

Post autor: AWu »

Jacek II Nowy pisze: że Jaruzelski był to podlec i kanalia, który zdradził nie tylko swoją klasę, Boga w którego niby wierzył
Cudowne połączenie wątków marksizmu i katechizmu <3

Jasne, że znamy i umiemy.

Różnimy się radykalnością oceny Jaruzelskiego.

Ale ocena Jaruzelskiego tu gra naprawdę małą rolę.

Potępiamy zdecydowanie tych ludzi, którzy w zapale łakną krwi i wywlekania kości z grobów (nie bez przyczyny ten obraz zaklinowano).

Przy czym ja nie jestem w grupie tych, którzy mówią, że o zmarłych tylko dobrze, ale szkodę społeczeństwu dużo większa czynią kamienujący Jaruzelskiego, niż on od 25 lat..
Bo nie działają jak myślący ludzie tylko jak pragnąca zemsty tłuszcza.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3969 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Zmarł gen. Wojciech Jaruzelski

Post autor: Raleen »

Jacku, ja tylko mam nadzieję, że nagle nie odkryłeś dopiero teraz, w wieku lat ponad 30-tu, że ludzie mają na takie tematy różne poglądy ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Zmarł gen. Wojciech Jaruzelski

Post autor: elahgabal »

Jacek II Nowy pisze:Wierzymy, że np. coś takiego się wydarzyło jak Bitwa pod Grunwaldem choć na ten temat jest pięć dokumentów na krzyż
Ale w ocenie Grunwaldu też pewnie potrafilibyśmy się różnić. Np. Telamon mógłby napisać, że to klęska i obraza chrześcijaństwa - tak dać się natłuc pogańskim buszmenom, którzy ledwo co z puszczy wychynęli i do bitki poszli skórami jeno okryci. A przynajmniej byłaby to obraza teutońskiej (teutonorum :P) wersji owego chrześcijaństwa 8-)
Czyli generalnie w zakresie historii i jej oceny nie ma lekko :twisted:
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3969 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Zmarł gen. Wojciech Jaruzelski

Post autor: Raleen »

elahgabal pisze:
Jacek II Nowy pisze:Wierzymy, że np. coś takiego się wydarzyło jak Bitwa pod Grunwaldem choć na ten temat jest pięć dokumentów na krzyż
Ale w ocenie Grunwaldu też pewnie potrafilibyśmy się różnić. Np. Telamon mógłby napisać, że to klęska i obraza chrześcijaństwa - tak dać się natłuc pogańskim buszmenom, którzy ledwo co z puszczy wychynęli i do bitki poszli skórami jeno okryci. A przynajmniej byłaby to obraza teutońskiej (teutonorum :P) wersji owego chrześcijaństwa 8-)
Czyli generalnie w zakresie historii i jej oceny nie ma lekko :twisted:
O nie, tu mam zupełnie inne zdanie. Spory i różnice zdań zawsze są, ale pewną cezurą czasową jest zakończenie II wojny św. Wszystko co po 1945 jest już zdecydowanie bardziej uwikłane politycznie w naszą współczesność. II wojna św. oczywiście miejscami także, ale im dalej wstecz tym dystans czasowy stwarza większy dystans u wypowiadających się i są to bardziej dyskusje o historii. Dlatego ja zawsze wolałem dawniejszą historię. Np. z Darth Stalinem bardzo chętnie podyskutuję (i poczytam jego posty) o starożytności niezależnie od tego co mi będzie wywodził na temat rzymskiego czy innego imperializmu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Zmarł gen. Wojciech Jaruzelski

Post autor: elahgabal »

Nie no, jasne. Tylko, że to ironia była :roll:
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zmarł gen. Wojciech Jaruzelski

Post autor: AWu »

Raleen pisze:Jacku, ja tylko mam nadzieję, że nagle nie odkryłeś dopiero teraz, w wieku lat ponad 30-tu, że ludzie mają na takie tematy różne poglądy ;)
Ma "Nowy" w nazwie wiec daj mu ochłonąć :>
Raleen pisze:Jacku, ja tylko mam nadzieję, że nagle nie odkryłeś dopiero teraz, w wieku lat ponad 30-tu, że ludzie mają na takie tematy różne poglądy ;)
ma "Nowy" w nazwie wiec daj mu ochłonąć :>
elahgabal pisze: Ale w ocenie Grunwaldu też pewnie potrafilibyśmy się różnić. Np. Telamon mógłby napisać, że to klęska i obraza chrześcijaństwa - tak dać się natłuc pogańskim buszmenom,
Ela dzisiaj wygrała internety :lol: :o :shock: :twisted:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3969 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Zmarł gen. Wojciech Jaruzelski

Post autor: Raleen »

Z uwagi na to, że 1) temat z czasem został upolityczniony, i 2) wszystko co istotne miało być powiedziane, zostało powiedziane, zamykam.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Geopolityka i współczesne konflikty zbrojne”