Wybory prezydenckie na Ukrainie

Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Wybory prezydenckie na Ukrainie

Post autor: Darth Stalin »

Frederick pisze: Ja podaje oceny które robie na podstawie tylko własnego doświadczenia , własnych badań które mogłem zrobic w tych miejscach gdzie blisko się z tym zetknąłem się ,albo to samo z ludżmi których dobrze znam i do których mam zaufanie osobiście. I tu już trzeba albo zaufac moim slowom i ocenom które zazwyczaj staram się tłumaczyc lub nazwac mnie klamcą.
Jak najbardziej. Nb. te fotki zniszczonego sprzętu „separatystów” są w necie od kilku dni.
Naprzykład z tematem dostaw broni , no filmik w którym szef sztabu Girkina przyznaje się bezpośrednio do tych dostaw jednak ma chyba jakieś znaczenie
Ma, owszem.
Parę słów o Panie Kurginianie. To co mówi działac społeczny jakiś poslki rzeczywiście znaczenie ma zerowe. Ale tradycyjne , Co wy wiecie o Panie Kurginianie ? Bo to co mówi *działac społeczny* który zaangażowany w dostawy broni , amunicji, czołgów i BTRów do jednej ze stron ... ma duże znaczenie.
Ten *działacz społeczny* był jeszcze za czasów radzieckich wysyłany do gorących miejsc ze specjalnymi zaudaniami od partii, a pózniej był zaangażowany juz w Rosji przy różncych konfliktach. ... A z waszego punktu widzenia kogo by Rosja wystawiła do kontaktów z bojownikami ? Przecież nie oficjalnego dyplomatę ... po to istnieją tacy * działacze społeczni *
No właśnie. Czyli "oficjalna" Rosja próbuje „zdystansować się” od tej sytuacji – i najwyraźniej nieźle jej to wychodzi.
Podobno bataljon *Wostok* który zajmował Donieck przed przybyciem tam Girkina i który jest dowodzony przez Hodakowskiego, byłego dowódcy donieckiej Alfy, zajął Makiejewkę, miasteczko tuż obok Doniecka i zbuntował się przeciwko Girkinowi. Podaje się że Kurginian sporowokowął ten bunt.
Ciekawostka, bo podobno Hodakowski jakieś dwa dni temu przestał być dowódcą tego batalionu za to, że fatalnie nim dowodził podczas ataków na lotnisko, co doprowadziło do porażki atakujących i ciężkich strat.
Dalej co do pilotki ukraińskiej. Skąd oprócz informacji od riuskich wiadomo że ona wogóle była gdzieś tam. Bo każda informacja którą ja zbierąłem na temat tej dziewczyny mówiął mi że ona była ochotnikiem w bataljonie Ajdar i to w cale nie na helikopterze czy samolocie których ten bataljon nie ma.
1. No właśnie nie wiadomo, czy gdzieś była i co konkretnie robiła. Całe to rosyjskie oskarżenie może być „dęte”, co nie zmienia faktu, że wedle prawa rosyjskiego sąd Federacji Rosyjskiej mógłby ją sądzić nawet jako żołnierza SZ Ukrainy - o ile w tym zakresie rosyjski KK jest analogiczny do polskiego.
2. Owszem, była w Ajdarze jako ochotnik; nazywanie ją „pilotką” jest IMHO uzasadnione tym, że bodaj w Iraku latała jako operator uzbrojenia na Mi-24.
Tatuaże prawosławnego chrzestu wraz z Hitlerem na ręce ... na tle flagi rosyjskiej , to dopiero kaszę ma facet w głowie zamiast mózgu.
A bo to on jeden...? :lol: W dodatku flagę ma z czasów carskich, czyli może być ideologicznie podobny do Striełkowa, który też jest fanem carskich czasów.
Pojawiło się więc mnóstwo nacjonalistów uważających już Putina za zbyt prozachodniego ... I to tacy akurat wyjeżdżają na Ukrianę żęby stac obok Girkina.
A to może być dla Putina całkiem wygodne – tacy „zagorzali nacjonaliści” mogliby za jakiś czas być zagrożeniem dla jego władzy choćby podnosząc zarzut „zdrady rosyjskiego narodu” itepe. A tak to może ich wypuścić na Ukrainę, żeby tam się „wyszaleli” (a może nawet... „chwalebnie polegli”). Każdy martwy „wielkoruski nacjonalista” to jeden problem mniej; za to może być w wygodnym momencie „przywołany na sztandary jako bohaterski męczennik”.

Nb. spotkałem się z pogłoskami, jakoby Kijów celowo wysyłał jednostki GN sformowane z aktywistów PS, Swobody i „samoobrony Majdanu” w najgorętsze miejsca, żeby tych „nacjonalistów” wytracić w walce i pozbyć się ludzi, którzy mogliby za bardzo patrzeć na ręce nowej władzy.
Co w sumie mogłoby pasować obu stronom – i Poroszence, i Putinowi... (podobnie jak pozwolenie, żeby rosyjscy nacjonaliści pojechali „walczyć i ginąć za Noworosję”).
Ot, najbardziej „zaangażowani politycznie” się wzajemnie wystrzelają, a potem można będzie znowu „robić interesy”...
Może to i diaboliczne, ale... nie takie wolty już widział nasz świat.
Awatar użytkownika
Marcin2501
Major
Posty: 1197
Rejestracja: środa, 10 października 2007, 11:33
Lokalizacja: z miasta Łodzi

Re: Wybory prezydenckie na Ukrainie

Post autor: Marcin2501 »

Darth Stalin pisze:
Marcin2501 pisze: A Niemcy (przynajmniej w 1941) mieli rozkazy nie grabić i zachowywać się poprawnie w stosunku do miejscowych (chyba, że ktoś był Żydem...).
No bez jaj... :lol: znasz przykład takiego rozkazu...?
"Rozkaz o zachowaniu się wojsk w Rosji" z 19 maja 1941, OKW - dostępny w Federalnym Archiwum Wojskowym Niemiec, sygnatura BA-MA, RW4/v. 534 (za Markiem Sołoninem "Pranie mózgu", str. 330)
Darth Stalin pisze:Masz na myśli te malowane ma żółto błotniki? Najwyraźniej coś nowego, bo do tej pory najpowszechniejsze było malowanie białych pasów (nb. wzorem z operacji berlińskiej czy Operacji „Dunaj”...).
Tak - błotniki. Białe pasy też gdzieś widziałem.
Awatar użytkownika
Frederick
Sous-lieutenant
Posty: 356
Rejestracja: niedziela, 19 września 2010, 12:02
Lokalizacja: Chrzanów, Małopolska
Been thanked: 13 times

Re: Wybory prezydenckie na Ukrainie

Post autor: Frederick »

Kto mi by mi ... wsriód tych kto martwi sie o stosowanie równej miary do wszystkich ... znałazł tej samej skali oszustwa z tych manipulacji które niewatpilwe w tych mediach znależc można ... na jakim kołwiek z ważnych ukraińskich media ... tych oligarchicznych jak i tych uwazanych za niezalezne.

http://www.youtube.com/watch?v=ksDmdbey1n4
to jest jakijś błąd że się urodziłem w XX wieku...

http://oldguard.ucoz.com/
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Wybory prezydenckie na Ukrainie

Post autor: Darth Stalin »

Marcin2501 pisze:"Rozkaz o zachowaniu się wojsk w Rosji" z 19 maja 1941, OKW - dostępny w Federalnym Archiwum Wojskowym Niemiec, sygnatura BA-MA, RW4/v. 534 (za Markiem Sołoninem "Pranie mózgu", str. 330)
No to szybko przestali się do tego rozkazu stosować... nie wspominając o wojskowej współpracy z Einsatzgruppen.
Awatar użytkownika
Marcin2501
Major
Posty: 1197
Rejestracja: środa, 10 października 2007, 11:33
Lokalizacja: z miasta Łodzi

Re: Wybory prezydenckie na Ukrainie

Post autor: Marcin2501 »

Darth Stalin pisze:
Marcin2501 pisze:"Rozkaz o zachowaniu się wojsk w Rosji" z 19 maja 1941, OKW - dostępny w Federalnym Archiwum Wojskowym Niemiec, sygnatura BA-MA, RW4/v. 534 (za Markiem Sołoninem "Pranie mózgu", str. 330)
No to szybko przestali się do tego rozkazu stosować... nie wspominając o wojskowej współpracy z Einsatzgruppen.
Biorąc pod uwagę, że ludność z zajętych obszarów ZSRR jeszcze długo chętniej ganiała radzieckich partyzantów (z NKWD), niż swoich okupantów, to niekoniecznie... Oczywiście Żydów mordowano.

Ale to OT.
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: Wybory prezydenckie na Ukrainie

Post autor: maciunia »

Darth Stalin pisze:Nb. spotkałem się z pogłoskami, jakoby Kijów celowo wysyłał jednostki GN sformowane z aktywistów PS, Swobody i „samoobrony Majdanu” w najgorętsze miejsca, żeby tych „nacjonalistów” wytracić w walce i pozbyć się ludzi, którzy mogliby za bardzo patrzeć na ręce nowej władzy.
Co w sumie mogłoby pasować obu stronom – i Poroszence, i Putinowi... (podobnie jak pozwolenie, żeby rosyjscy nacjonaliści pojechali „walczyć i ginąć za Noworosję”).
Ot, najbardziej „zaangażowani politycznie” się wzajemnie wystrzelają, a potem można będzie znowu „robić interesy”...
Wot ciekawostka :shock: Wiesz to skądinąd czy tak po prostu baby w Płocku na bazarku gadały?
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Wybory prezydenckie na Ukrainie

Post autor: Darth Stalin »

Już ci kiedyś pisałem, co czytam i skąd pewne rzeczy wiem :ugeek: . A że ty nie zwróciłeś na to uwagi... :lol: Poza tym dla ciebie i tak wszystko, co napiszę, to "moskiewska propaganda", przeto nie licz, żeby taki "sługus Kremla" jak ja raczył odpowiadać na twoje pytania :P

Pomijam już to, że w KAŻDYM poście kierowanym do mnie nie jesteś w stanie powstrzymać się od napastliwych komentarzy, przytyków czy wręcz ataków. Przeto ciebie będę po prostu ignorował, zaś ataki osobiste zgłaszał administracji celem zastosowania sankcji regulaminowych. Po prostu.

Teraz idę do rosyjskiej ambasady po moje ciężko zapracowane ruble, a może nawet jako nagrodę specjalną dostanę zdjęcie Putina z osobistym autografem...? :lol:
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 lipca 2014, 13:07 przez Darth Stalin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Wybory prezydenckie na Ukrainie

Post autor: clown »

Kiedyś chodziło się do budynku KC, teraz do ambasady :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Wybory prezydenckie na Ukrainie

Post autor: Darth Stalin »

Teraz nawet nie wiem, co jest w KC... do 2000 roku była giełda, ale obecnie... :?:
Poza tym "Ambasada Moskali w Priwislinskim Kraju" brzmi zdecydowanie lepiej... może nawet uda mi się spotkać ducha Repnina :lol:
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Wybory prezydenckie na Ukrainie

Post autor: Darth Stalin »

Parę fotek z Siemionowki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A co do owych wieści, do których odnosił się maciunia w swoim jakże charakterystycznym stylu :P :
podobno "wystawienie" Ajdara i Azowa "Opołczeniju Noworosji" miało nastąpić na rozkaz Poroszenki :? -> to są bataliony sformowane za pieniądze Kołomojskiego i mogą być wierne bardziej jemu niż "władzom centralnym". A podobno Kołomojski spiknął się ze Złotowłosą Julią (o której nb. NIC nie słychać ostatnio) i planowali (planują?) kontrrewolucję :? (co nb. jakoś koresponduje z tym, co przed wyborami chlapnęła Julia, że jak wybiorą Poroszenkę to będzie "drugi Majdan"... :? ).
Rzecz jest kompletnie niesprawdzona i trudnoweryfikowalna (z bloga Dmitrija Dzygowbrodskiego, powołującego się na "kontakty w Ministerstwie Obrony Ukrainy"), ale... naprawdę nic mnie nie zdziwi. :shock:
Szczególnie mając na uwadze ostatnią zmianę na stanowisku tegoż Ministra Obrony.
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2180
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Wybory prezydenckie na Ukrainie

Post autor: Cisza »

Tymczasem w Kijowie szykuje się kolejna zadyma. Tym razem oligarchowie przeciwko neofaszystom, którzy w większości pozostali na Majdanie (który stopniał do jakiejś resztówki tego co było)
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 47854.html
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Wybory prezydenckie na Ukrainie

Post autor: Darth Stalin »

To jest boskie:
Użycie siły będzie możliwe dopiero wtedy, gdy okupujący będą stawiać zbrojny opór; milicja ma prawo wtedy użyć broni - wyjaśnił Jarema [prokurator generalny Ukrainy Witalij Jarema] na spotkaniu z dziennikarzami
:lol: :lol: :lol:

Jak Janukowycz wysłał milicję na Majdan, to był krwawym tyranem. Jak teraz nowe władze zapowiadają "użycie broni" to cisza, wszyscy naokoło buzia na kłódkę i nic się nie dzieje. Zobaczymy, czy faktycznie będzie w Kijowie nowa strzelanina... ale jeśli "nowe demokratyczne władze" zaczną strzelać do protestujących a "demokratyczny Zachód" to oleje, to będę się długo i namiętnie śmiał. Tudzież wyśmiewał wszystkich "kochających Ukrainę i wartości zachodnie"
:lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Wybory prezydenckie na Ukrainie

Post autor: elahgabal »

Darth Stalin pisze:Jak Janukowycz wysłał milicję na Majdan, to był krwawym tyranem. Jak teraz nowe władze zapowiadają "użycie broni" to cisza, wszyscy naokoło buzia na kłódkę i nic się nie dzieje.
Kwestia poparcia społecznego jak sądzę. Gdyby taka akcja miała nie spodobać się społeczeństwu, to obecnie sprawujący władzę poważnie by się zastanowili, czy nie skończą jak Janukowycz.
Ot, demokracja. I kwestia wstrzelenia się w nastroje, które obecnie prezentuje demos.
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Frederick
Sous-lieutenant
Posty: 356
Rejestracja: niedziela, 19 września 2010, 12:02
Lokalizacja: Chrzanów, Małopolska
Been thanked: 13 times

Re: Wybory prezydenckie na Ukrainie

Post autor: Frederick »

hehe, Darth , generalnie jak się chce zignorowac kogoś ... to piszę mu się odrazu kilka postów w odpowiedzi. Tak to się robi jak widze :)
podobno "wystawienie" Ajdara i Azowa "Opołczeniju Noworosji" miało nastąpić na rozkaz Poroszenki :? -> to są bataliony sformowane za pieniądze Kołomojskiego
No to jest wszystko na poziomie płotek. Kto ci powiedział że te bataljony które są dośc słabo wyposażone wciąż i uzbrojone są finansowane przez Kolomojskiego ? Wiadomo tylko to że wspierał finansowo Dniepr - 1, i to nie wiadomo dokładnie tak naprawde ile ten sprytny żyd rzeczywiście swojej kasy tam dołożył bo wydaje się mi że po prostu z kasy Administracji Państwowej Obwodowej to finansowano. No i bataljony te złożone w duzym stopniu z miejscowych trudno nazwac nacjonalistycznymi. Swoboda wogóle nie ma bojówek żadnych , no a mówic że była samoobrona = nacjonaliści to tez bzdura. Tylko o Prawym Sektorze tak można powiedziec. No a ogólnie ta teorija o wzajemnym wybijaniu nacjonalistów pasowała by jak by to był nie Donbas a gdzieś na pustyni czy Syberii, bo jednak Donbas to wciąż ważny mimo wszystko przemysł i najbardziej zaludniony region.

Płotki, płotki ...
Jak Janukowycz wysłał milicję na Majdan, to był krwawym tyranem. Jak teraz nowe władze zapowiadają "użycie broni" to cisza, wszyscy naokoło buzia na kłódkę i nic się nie dzieje. Zobaczymy, czy faktycznie będzie w Kijowie nowa strzelanina... ale jeśli "nowe demokratyczne władze" zaczną strzelać do protestujących a "demokratyczny Zachód" to oleje, to będę się długo i namiętnie śmiał. Tudzież wyśmiewał wszystkich "kochających Ukrainę i wartości zachodnie"
Jakos nie wierze żeby ten nieśmiały człowiek powiedział wprost o użyciu broni pałnej. Wczesniej jej nie użył nawet kiedy miał pełne prawo. No a co do Majdanu obecnego , to no jacy nacjonalisci mogli tam zostac ? No , halo, jaki to nacjonalista który siedzi tam w Kijowie zamiast * zwałczac moskala *. Ty się mylisz w ocenach ... najglośniej o tym że Majdanowi już czas się rozejśc mówią ... majdanowcy. Bo to co teraz tam zostało to trudno mi charakteryzowac wogóle kto to jest ci ludzie. Na pewno nie ci którzy tam stali jak było gorąco. Ten Majdan teraz to już coś zupełnie innego. Ci którzy tam stali są albo w organizacjach politycznych i społecznych albo wałczą na wschodzie a ten Majdan teraz najbardziej mi przypomina ten AntyMajdan Janukowicza za swoim poziomem ...

Ale nie myśle żeby ktokołwiek go rozpędzał.
Jak najbardziej. Nb. te fotki zniszczonego sprzętu „separatystów” są w necie od kilku dni.
Mógłbyś mnie tu ząłatwic, z tym tylko że ja mam szczęście albo nieszczęście bardzo dobrze znac ten rejon Drużkiwka - Kramatorsk - Słowiańsk bo oprócz moich znajomych , moja żona jest stamtąd i dodają się jej kolegi i znajomi. Więc ja już mam relacje ustne telefonem od osób które wracając do swoich domów przejeżdząły tą drogą. I to rzeczywiście z ich słów tak wygląda ... że co parędziesiąt metry jest spalone auto lub wóz pancerny a jeżeli dobrze poszukac to można po kawałkach pzobierac parę separatystów. Tak że nie trafiłeś :)

Ciekawostka, bo podobno Hodakowski jakieś dwa dni temu przestał być dowódcą tego batalionu za to, że fatalnie nim dowodził podczas ataków na lotnisko, co doprowadziło do porażki atakujących i ciężkich strat.
Hodakowski nie może nie byc człowiekiem Achmetowa ... tak na dobrą sprawę , jeżlei od tego dodac że bataljon Wostok jest w dużej częsci złożony z bojówki Oplot która działała aktywnie za czasów Majdanu w Charkowie ... i która w Doniecku znana jest z tego że broniła przed tłumem rezydencje Achmetowa ... to mamy na wyjściu bunt pozostalości ludzi Achmetowa przeciw Girkinowi który centralizuje wszystkie grupy w regionie w swoich rękach. Jedynym Achmetowskim człowiekiem pozostaje mer Doniecka - Lukjanczenko który został beż żandego wsparcia bo milicje też rozpędzono. Wydaje się że on tam siedzi tylko dla tego że *republika* po prostu nie jest zdolna zorganizowac minamalnie potrzeby miljonowego miasta.



Jescze z ciekawostek ... W Kramatorsku Gwardia Nacjonalna z wozami pancernymi przedwczoraj obroniła na płacu centralnym pomnik Lenina przed obaleniem przez tłum miejscowych. Haha ... to dopiero była jazda :)


A trochę jeszcze powiem o maroderstwie w Słowiańsku. Trochę logiki panowie ... w mieście w którym 3 prawie miesiące nie było żadnych służb porządkowych i w którym było mnóstwo małokontrolowanych grup bojowników , w którym jednoczesnie najbogatsi wyjechali już w pierwsze dni, i w którym pod koniec miejscowi po prostu juz nie mieli co jeśc i za co kupic jeżlei nawet gdzieś by sie dłąo od kupic to jedzenie ... oczywiście że maroderstwo istnaiało bo wiem na pewno że próbowano po prostu w supermarketach znależc cokołwiek co jescze mogło zostac. I tak było 3 miesiace ... i tu nagle wchodzi armia ukraińska i co ? Niby co po tym wszystkim ma tam kraśc ? :)

Tak samo ja bym nie przesadzał z tym zmechanizowanym rolnictwem w ZRSR przed wojną jak i maroderstwem niemców ... bo nędza była straszna, wręcz niewyobrażalna na wsi. Wiem to z opowiadań babci spod Kijowa. No a z miast co nie wywozono to wysadzano do powietrza.
to jest jakijś błąd że się urodziłem w XX wieku...

http://oldguard.ucoz.com/
Awatar użytkownika
Frederick
Sous-lieutenant
Posty: 356
Rejestracja: niedziela, 19 września 2010, 12:02
Lokalizacja: Chrzanów, Małopolska
Been thanked: 13 times

Re: Wybory prezydenckie na Ukrainie

Post autor: Frederick »

No i może na sam koniec jeszcze troche napisze o tek kwestii ... masakry w Odesie. Trochę własnych postrzeżeń i przybliżen tematu bo on prosty i jednoznaczny wcale nie jest. A to jest ważny chwyt propagandowy w rękach rosyjskich tym bardziej w Europie jak i równierz stały argument w tego typu dyskusjach... taki ratujący , bo zawsze można powiedziec , * Ale przecież Odessa ! *

Ja trochę czasu wytraciłem na zbadanie tego co tam sie wydarzyło w maju , na ile to było możliwe. Głownym moim żriódłem był stary znajomy ... chłopak o imieniu Mikołaj Babenko, napółpolak niezle umiejący po polsku między innym. On tam pracuje w telewizji miejscowej i z racji obowiązów był na miejscu pod czas rozruchów i dostał kamieniem po głowie nawet.

Tak samo jak i każdy ja chce żeby ta cała sprawa została wyjaśnione w drodze zgodnej z prawem i przedstawiono analize sledczą normalną tych wszystkich wydarzeń. Bo kto jest winowajcą głównym masakry w której zginęło ponad 40 osób nie da się tak na pierwszy rzut oka powiedziec. To może być strona demonstrantów ukraińskich lub Prawego Sekotra który był tam obecny rzeczywiście ale to wcale nie jest takie oczywiste jak niekórym to się wydaje a sam ten fakt że wiekszac ofiar to byli prorosyjscy miejscowi niczego nie udowadnia. Równie dobrze to może byc akcja zzewnątrz zorganizowana. Ja mam duże wątpliwości równierz że sprawa jest badana jak należy i że wyniki zostaną ogłoszone i że odbędzie siesprawiedliwy sąd w tej sprawie. Przy tym kto by nie był wynowajcą wpływ może miec wystarczający na śledczych. Dla tego ja mysle że prawidłowe było by utworzenie jakiejśc grupy może miedzynarodowej w tej sprawie.

Ja sam doszedłem do wniosków że nie znajac faktów z miejsca które mogą znac tylko śledczy , nie da się powiedziec kto jest winny ... więc my możemy tylko wziąc do uwagi te fakty które nie można podważyc. I wtedy mozn postawic prawidłowe zapytania. To maksimum ... i to jeżeli tą sprawę badac. A jeżlei tylko ijśc drogą * ja sądze* to lepiej wogóle sienie wypowiadac.

Więc fakty ważne.

- 1 . W ciagu wielu tygodni przed rozruchami 2 maja w Odesie coniedziele odbywały się duże mityngi i marszy patriotyczne z flagami długości w 1 km. nieraz w których brały udział tłumy miejscowych. Jednoczesnie stał cąły czas obóz AntyMajdanu który był niezbyt liczny . Ważne jest to że żadnych poważnych konfliktów lub rozruchów w Odesie nie było. Po tych wydarzeniach nastepnego dnia było niespokojnie , ale póżniej nic ... aresztowanych którzy w wiekszości byli prorosyjscy wypuszczono następnego dnia . Po tym nie słuszałem żeby kogo kołwiek w tej sprawie aresztowywano.

- 2. Stan milicji odesskiej na moment rozruchów. W całości to była milicja Janukowicza BEZ ZMIAN. To jest wążne bo to ta sama milicja która robiuło wszystko do zwałczania Majdanu i którą wywożono dla tych celów masowo do Kijowa. Zwycięstwo Majdanu przyjęli jako upokorzenie ... więc to trzeba brac do uwagi.

-3. Jak odbywąły sie samy rozruchy.

--- był mecz wiec było pewna iłosc kiboli , większośc z tłumu ukraińskiego to byli miejscowi którzy chciali posłuchac Hitu kibolskiego ... piosenku Putin - H .... o ... i tak dalej. Dalej ten cąły tłum robił tradycyjny już marsz. Na to co dalej się wydarzyło nikt nie był przygotowany ani demonstranci ani kibole ani też złozona z miejscowych Sotnia Samoobrony odesskiej w której było z 30 osób.
--- Pytanie numer jeden polega na tym kto jest tą osobą która poprowadziła o wiele mniej liczna grupe prorosyjskiech demonstrantów od ich obozu w strone ukraińskiego marszu. Ta kolumna podeszła wprost w ten sposób że zagrodziła drogę temu pierwszemu marszowi.
--- Dalej pojawia sie nieliczna ... do 50 osób grupa nieznanych bojowników w kamizelkach, helmach, z osłoniętymi twarzami którzy bardzo agresywnie atakują tłum ukraiński. Przy tym jawnie to się robi w ścisłej współpracy z milicją miejscową która nic nie robi żeby powstrzzymac tą bitwe. Wielu milicjantów ma na rękach specjalne znaki z tej samej taśmy czerwonej co i bojownicy. Wiec tu odrazu dwa pytania ... co do milicjantów i co do tego kim była ta grupa i skąd sie wzięła.
--- Dalej atakujący zaczynają walic z broni palenj wprost zza rzędów milicjantów. Milicjanci oddają im tarcze. Używano pistoletów i karabinów. Wtedy są pierwsi zabici i ranni. Tłum ukraiński robi się rozgniewany i zaczyna sie prawdziwa bitwa.
--- Biorąc pod uwage duża przewagę liczebną tłum ukraiński w końcu rozbija ten AntyMajdanowski przy czym milicja ratuje wielu z tych bojowników którzy sprowokowali rozruchy i robi to otwarcie.
--- Dalej rozgniewany tłum idzie do obozu AntyMajdanu. Tu moje pytanie , czy to tez był pomysł czyjśc czy to samo sobą się odbyło. Wątpie że samo soba.
--- Dalej w samym obozie z jakiegoś powodu wszyscy ludzie zamiast uciec po prostu stamtą zbierają się w budynku Zwiazków zawodowych. Tu jest pytnaie też czyj to był pomysł.
--- Kiedy podchodzi tłum proukraiński z dachu zaczynają do nic strzelac ... to z relacji mojego kolegi.
--- Tu już rzeczywiscie pojawia się z jego też słów Prawy Sektor odesski ... ale było ich niewielu z 15 osób. Też ze słów kolegi. Na własne oczy widział że jeden z nich strzelał z pistoletu w odpowiedz na strzały z dachu.
--- Pózniej używano koktajlów Mołotowa i rzucano w rejon wejścia głównego i wokoł ale zapaliła sie generalnie klatka na parterze i nieduża częsc budynku na parterze i 1 pietrze. Koktajle równierz rzucano z dachu do tłumu. To jest prawda ... jeden z tych koktajlów conamniej rozbił się o klimatyzacje na pierwszym pietrze zamiast trafic do ludzi przy wejsciu.
Tu tez pojawi sie pytanie kim byli ci którzy rzucali koktajlu do wejscia ... bo to była nie wielka grupa. Bardzo mozliwe że prawy sektor.
--- Straż pożarna w centrum samym miasta przyjechałą po pół godzinie !!! Co jest też po prostu niemożliwe żeby było bez powodu ... to jest kolejne wielkie pytnaie. Jenoczesnie kiedy klatka zaczyna się palic duża częsc ukriańskiego tłumu zburzywszy scenę na placu z jej konstrukcji zrobła schody i ratowała z okien 2 piętra ludzi z budynku.

-4. Najważniejsze pytanie w tej całej sprawie ... ludzi którzy zginęli a budynku to byli tylko ludzie z 1 piętra. Oni się nie spalili ... oni umarli na miejscu. Jeżeli widzieliście zdjęcia to wielu umarło tak jak by siedziało i umarło na miejscu po prostu w jeden moment. Dla czego w tak dużym budynku w którym oprócz głownej klatki sa przewidziane inne wyjścia pożarowe i dodatkowe klatki większośc z tego budynku się wydostała albo uciekła na dach a tylko te 40 osób zginęło tak szybko na miejscu ... udusiło się. Ja nie jestem specjalistą od pożarów ale to mi się wydaje dziwnym.

Niewątpliwie ten ktoś zzewnątrz podpalił wejście ale pożar nie zpalił nawet znacznej częsci budynku. Smierc wszystkich tylko w jednym miejscu wtedy jak wszyscy inni się uratowali jest dziwne.

-5. Czy cokołwiek podobnego zdarzyło się w Ukrainie przed tym ... kiedykołwiek. ? Tak ...na Majdanie w sytuacji analogicznej gdzie do teraz nie wiemy ile osób rannych spaliło się. Do teraz w tym pierwszym przypadku równierz nie znamy szczegółów i winowajców.

Czy teorija spsikowa związana z Rosją może miec prawo na istnienie ? To nieprawda że więksozśc tych kto zginął byli rosjanie ... oczywiście. To nawet przyjmując teorije spiskową było by nielgiczne. Ale czy w Rosji wydarzyły się jakieś prowokacje i terakty które były by wątpliwe i w których by gineli rosijscy obywateli a któe były by póżniej wykorzystywane dla celów politycznych ? Wszystkie były wątpliwe ... trzeba sobie powiedziec prawde. Oczywiście jeżlei kiedykołwiek sobie temat teraktów w Rosji przybliżaliście. Wystarczy wspomniec nieudane wysadzenie bloku w Riazaniu w 1999 roku które FSB ogłosiło *czwiczeniami antyterorystycznymi* Seria wybuchów wtedy sposłużyła powodem dla drugiej wojny w Czeczni.

Prawy sektor niewątpliwie brał w tym udział ale czy był głównym winowajcą masakry ? Wiemy że było ich nie duzo i ... niewątpliwie to wszystko było jedną wielką prowokacją bardzo udaną, zaplanowaną od poczatku do końca bo bez współpracy z milicją na tak wielką sakle to by nie mogło się odbyc. Współpraca milicji z czasów Janukowicza z PS jest wykluczona raczej.

Jeszcze do tego dodam że główny milicjant Odesy następnego dnia wypuscil wszystkich aresztowanych z których więksozśc to byli prorosyjscy ... po czym uciekł albo do Krymu albo Pridniestrowja ... no czyli w zasadzie do Rosji.

To tak ... rzeczy które warto brac pod uwagę. Wnioski sobie sami robcie. Tylko tak prosze żeby dobrze najpierw pomyslic a może nawet i posprawdzac wszystkie moje słowa ... i to nie z telewizji rosyjskiej czy ukraińskiej. Tu trzeba byc bardzo ostrożnym. W każdym razie skorzystała się na tym propaganda rosyjska ... bo dowód że faszysci. Można by powiedziec że spokój s Odesie to wynik zastraszenia ludzi po tych wydarzeniach ale wybory raczej pokazują że większośc głosowąła za Poroszenke , no a sądząc że przed tym wszystko było spokojne mimo że marsze patriotyczne i AntyMajdan stały obok i tego że niespokojnie też było nastepnego dnia po tych rozruchac dopóki nie zniknął głowny milicjant i te kilkadziesiąt osób którzy zostali zatrzymani i wsrriód którzych jak podejrzewam byli ci prowakatorzy ... raczej obawala tą teże niż podtwierdza.
to jest jakijś błąd że się urodziłem w XX wieku...

http://oldguard.ucoz.com/
Zablokowany

Wróć do „Geopolityka i współczesne konflikty zbrojne”