Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 02:11

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 29 kwietnia 2007, 21:07 
Carabinier

I jak prace :) ?

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 09:17 
Pułkownik

larry2903 napisał(a):
I jak prace :) ?

Dzieki za zainteresowanie :)

Wlasnie zabawiam sie w hisoryka-detektywa i odtwarzam (a czesciowo sam tworze z bralu szczegolowych danych) OdB Armii Carskiej. Mam nadzieje, ze jeszcze w dlugi weekend albo zaraz po uda mi sie przetestowac kampanie 1654-55.

Jesli testy z wojny na wschodzie przebiegna pomyslnie, nastepny w kolejnosci bedzie test "duzego scenariusza" tj. calej wojny 1654-1660 na min. 3 graczy.

V.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 11:24 
Namiestnik

A może przynajmniej jakieś małe foto planszy? :) Podczytuję "Warszawę 1656" Nagielskiego i się tak zastanawiam jak będą wyglądać okolice Wawy.

A z jakich książek korzystasz odtwarzając to OdB?

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 11:39 
Pułkownik

Witold Janik napisał(a):
A może przynajmniej jakieś małe foto planszy? :) Podczytuję "Warszawę 1656" Nagielskiego i się tak zastanawiam jak będą wyglądać okolice Wawy.

Zastanawiam sie nad umieszczeniem fotek. Narazie jeszcze musisz uzbroic sie w cierpliwosc (mapka testowa nie jest do konca pokolorowana).

Cytuj:
A z jakich książek korzystasz odtwarzając to OdB?

- "Od Smolenska do Wilna. Kampania 1654-1655 na Litwie", chyba Kondrada Bobiatynskiego

- "Polonka-Basia 1660" z Historycznych Bitew

- "Kampania roku 1660 na Litwie" autora nie pamietam teraz

- "Cudnow 1660" Lukasza Ossolinskiego.

Wszystkie w miare nowe, zawieraja najnowsze ustalenia co do liczebnosci wojsk obydwu stron (czesto jedynie szacunkowe).

Czekam na ukazanie sie ksiazki Konotop 1658, to sie pewnie dowiem troche wiecej.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 13:05 
Tai-sa

Witold Janik napisał(a):
tak zastanawiam jak będą wyglądać okolice Wawy.

Po ostatniej rozgrywce muszę przyznać że wyglądają ciekawie, mapa dobrze oddaje obecność rzek i ich rolę w poruszaniu się armii - wygodnie się chodzi 'wzdłuż', a kiepsko w 'poprzek'.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 3 maja 2007, 12:08 
Tai-sa

Wczoraj graliśmy znów scenariusz 1656. Dużo czasu zajęło nam spisywanie regół i dyskusje nad celowością niektórych zasad, więc rozegraliśmy tylko 2 pełne etapy (Zima i Wiosna) każdy po +/- 10 aktywacji.

Grałem Szwedami, przesunąłem większość ciężkich sił (piechota, artyleria, weterani) na Pomorze - by zdobyć Malbork i zablokować Gdańsk, liczac na to że dwa ugrupowania kawalerii pod Królem i Daglasem zatrzymają Polaków na Mazowszu i w Małopolsce. Srogo się zawiodłem, Polacy zebrali 30 tys wojska, odebrali mi Kraków i Warszawę, a potem J.K.Mość z oddziałem 15 tys. doborowej cav zrobił rajd aż pod Toruń, rozbijając kompletnie 6 tys. jazdy Daglasa i zagroził moim wojskom oblegającym twierdze Pomorza. Cholerny Malbork broni się już 6 miesięcy (Voldemort miał spory fart w rzutach). Zablokowany (także przez szwedzką flotę) Gdańsk powoli traci wojska w furażach, ale Holendrzy już płyną mu na pomoc...

Sytuacja więc nieciekawa, ale K.Gustaw zgromadził 18 tys. armie w Wielkopolsce i zamierza uderzyć na J.Kazimierza pod Toruniem. Do tego prawdopodobnie sięgnę po pomoc Elektora Brandenburgii, oddam Prusom Wielkopolskę, a ich armię rzucę na Warszawę i odetnę J.K.Mość od reszty ziem polskich w kotle pomiędzy K.Gustawem, Wisła, granicą Prus a armią Elektora. No chyba że polska jazda zareaguje pierwsza...

Voldemort zapisał ustawienia i będziemy kontynuować...

Acha - przetestowaliśmy znów ekonomkę, no i na razie wszystko sprawnie działa :) efekty poboru są w miarę historyczne. Pytanie czy system sprawdzi się też w innych scenariuszach.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 maja 2007, 11:09 
Carabinier

Brzmi bardzo ciekawie... :) . Jakaś przybliżona data spodziewanego wydania?

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 maja 2007, 19:59 
Adjoint

Kurczę zapowada się naprawdę super.
W związku z tym takie małe pytanko, bo koledzy "doświadczeńsi" są, ile może kosztować wydanie tego typu gry??? Biorąc oczywiście pod uwagę fakt, iż nie jest to sprzedaż masowa i że krąg zainteresowany jest raczej wąski. Bardzo jestem ciekaw jakiego rzędu jest to kwota kilka czy kilkanaście tysięcy?? A może da się taniej?? Bardzo byłbym wdzięczny za garść informacji.
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 maja 2007, 20:13 
Capitaine

Pytanko, a jak stworzono tabelki walk? Tzn czy jest możliwym, że siły mniejsze pokonają większe? Czytając pewną publikację o Potopie, miałem wrażenie, że w paru miejscach bez względu na to ilu wystawaliśmy ludzi to i tak obrywaliśmy.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 maja 2007, 13:00 
Pułkownik

larry2903 napisał(a):
Brzmi bardzo ciekawie... :) . Jakaś przybliżona data spodziewanego wydania?

Optymistyczna wersja zaklada, ze jeszcze w tym roku kalendarzowym.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 maja 2007, 13:30 
Tai-sa

runnersan napisał(a):
Pytanko, a jak stworzono tabelki walk? Tzn czy jest możliwym, że siły mniejsze pokonają większe? Czytając pewną publikację o Potopie, miałem wrażenie, że w paru miejscach bez względu na to ilu wystawaliśmy ludzi to i tak obrywaliśmy.

Tak, oczywiście. Jedną sprawą jest liczebność, inną faktyczna efektywność bojowa, a jeszcze inną wpływ dowódców i kompozycji sił na walkę. :)

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 maja 2007, 21:03 
Pułkownik

runnersan napisał(a):

Nie no, az tak zle nie bylo. Czasem i Szwedom sie oberwalo - np. pod Warka, Prostkami itp. Tabelki wygladaja tak, jak napisal ozy.

Przykladowo, w ostatniej testowej grze Jan Kazimierz z 11 tysiacami kawalerii zadal sroga kleske Douglasowi pod Toruniem z 6 tysiacami kawalerii. Douglas w trakcie odwrotu za Wisle stracil 2/3 posiadanych wojsk (sic!).

Ale walczyc z prawie 20-tys. armia szwedzka pod Karolem Gustawem to ja dobrowolnie nie zamierzam ;)

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 6 maja 2007, 22:19 
Capitaine

U Englunda większość opisów bitew zaczynało się "Szwedzi pamiętając Warkę". Jak tylko od tego zaczynał, już wiedziałem kto wygrał bitwę.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 7 maja 2007, 16:40 
Pułkownik

runnersan napisał(a):
U Englunda większość opisów bitew zaczynało się "Szwedzi pamiętając Warkę". Jak tylko od tego zaczynał, już wiedziałem kto wygrał bitwę.

W naszej ostatniej grze z Ozym taka role bedzie pewnie spelniania bitwa pod Toruniem.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 7 maja 2007, 17:29 
Capitaine

Hehe... Gdyby to Szwedzi wygrali, to Englund mógłby pisać "Polacy pamiętając Toruń, już nie dali się zrobić w jajo:)"

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]