[nowa polska gra] POTOP 1648-1660

Forum grupy Los Diablos Polacos
Awatar użytkownika
Witold Janik
Namiestnik
Posty: 333
Rejestracja: środa, 27 grudnia 2006, 17:21
Lokalizacja: Raszyn 1809
Has thanked: 305 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: Witold Janik »

Ale mnie figurki nie kręcą :D.

Tak widziałem, ale to dlatego, że "Wy tu macie niezły burdel siostry" i zarówno moderatorzy jak i uzytkownicy nie piszą w nazwie wątku co to za [gra], [system], czy [plansza], czy [figurka], [cokolwiek], co mnie strasznie wkurza!
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Prosze mi tu off-u nie robic! Bo zaczne tratowac husaria :!:

Mam tez dwie koncepcje grafiki planszy, jedna prosta i czytelna, druga bardziej ozdobna i "klimatyczna" - musze jakis testowy fragment mapy w niej zrobic, zeby sprawdzic, czy to w ogole czytelne i grywalne bedzie.

Narazie jestem dumny z koncepcji mapy (wykonanie banalne - kredkami kolorawalem :P) - patrzy sie na mape i od razu widac, np. dlaczego Smolensk jest taki wazny :)

V.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3942 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Narazie jestem dumny z koncepcji mapy (wykonanie banalne - kredkami kolorawalem :P ) - patrzy sie na mape i od razu widac, np. dlaczego Smolensk jest taki wazny :)
Brawo Waldek! :P

Ciekaw jestem jak kredkami malujesz, bo ja też pierwszą wersję swojej gry tak malowałem :D
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Kredki olowkowe, dobrej jakosci bo mi Malzonka kupila :)

Maja ta zalete, ze latwo cos wygumowac, gdy mi sie koncepcja zmieni - jak. np. lokalizacja Pskowa.

Jakos nie wyobrazam sobie robienia mapy gry wylacznie w kompie...

V.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Ostatnio fascynuje mnie uklad tureckich twierdz nad Morzem Czarnym. Bylo ich tak niewiele, ale w genialny sposob pozwalaly kontrolowac sytuacje, zapewniajac np. mozliwosc blyskawicznego wjazdu w niby-samodzielna Moldawie.

Poza tym udalo mi sie w koncu wynalezc rozwiazanie dla systemu finansowo-rekrutacyjnego, tzn. kompromis pomiedzy prostota a grywlanoscia. Niestety, nie ma wspolnego systemu dla wszystkich panstw. Kazde mialo swoja specyfike i latwiej jest wprowadzic zasady specjalne dla kazdego z nich (posiadajace jednak wspolna filozofie), niz wymyslac jakiess super uniwersalne zasady.
Awatar użytkownika
viking
Major en second
Posty: 1113
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:06
Lokalizacja: Białystok

Post autor: viking »

Mam nadzieję,że to wydasz niebawem :) I żeby konkurencja ,,przypadkiem" na ten sam pomysł nie wpadła jak z Ostrołęką czy Powst.Listopadowym. :evil:

A to co tutaj przeczytałem zapowiada sie miodnie.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Lord Voldemort pisze:
Mam tez dwie koncepcje grafiki planszy, jedna prosta i czytelna, druga bardziej ozdobna i "klimatyczna" - musze jakis testowy fragment mapy w niej zrobic, zeby sprawdzic, czy to w ogole czytelne i grywalne bedzie.
Moze fajnie byłoby jakby mapa była czytelna( odpowiedni dobór kontrastujacych kolorów ? ) okraszona jedynie ciekawymi klimatycznymi ozdobnikami ..Jeśli mamy w nia grać często - no to co gramy 10 -tą partyjkę w ten Potop ? -to ja stawiam zdecydowanie na czytelność :)
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

viking pisze:Mam nadzieję,że to wydasz niebawem :) I żeby konkurencja ,,przypadkiem" na ten sam pomysł nie wpadła jak z Ostrołęką czy Powst.Listopadowym. :evil:

A to co tutaj przeczytałem zapowiada sie miodnie.
Konkurencji sie nie boje. Tutaj trzeba naprawde niezla kwerende w zrodlach zrobic, bo jedyna quasi-monografia Kubali operuje na zupelnie fantastycznych danych co do liczebnosci wojsk.

Poza tym trzeba miec wizje i pomysl na gre, a ja takowy posiadam :D

V.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Strategos pisze:
Lord Voldemort pisze:
Mam tez dwie koncepcje grafiki planszy, jedna prosta i czytelna, druga bardziej ozdobna i "klimatyczna" - musze jakis testowy fragment mapy w niej zrobic, zeby sprawdzic, czy to w ogole czytelne i grywalne bedzie.
Moze fajnie byłoby jakby mapa była czytelna( odpowiedni dobór kontrastujacych kolorów ? ) okraszona jedynie ciekawymi klimatycznymi ozdobnikami ..Jeśli mamy w nia grać często - no to co gramy 10 -tą partyjkę w ten Potop ? -to ja stawiam zdecydowanie na czytelność :)
Czytelnosc mapy jest absolutna koniecznoscia. Ale mam nadzieje, ze uda mi sie tez uchwycic niepowtarzalny klimat tamtych czasow rowniez na mapie gry :-)

V.
Awatar użytkownika
M.Y.
Sergent
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 11 maja 2006, 00:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: M.Y. »

Hmm...same dobre wieści. Kibicuję i życzę powodzenia - keep up the good work :) Mam szczerą nadzieję, że gra ujrzy światło dzienne - w odpowiednim czasie, kiedy uznasz, że już wszystko jest wystarczająco przetestowane i chodzi jak należy :)
Awatar użytkownika
viking
Major en second
Posty: 1113
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:06
Lokalizacja: Białystok

Post autor: viking »

A będzie na mapie np Tykocin :)
http://gps.wroclaw.pl/mapy.html
Ostatnio zmieniony wtorek, 29 lipca 2014, 15:11 przez viking, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

viking pisze:A będzie na mapie np Tykocin :)
Juz jest :-)
Awatar użytkownika
Miszelka
Wiedźma
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 10:09
Lokalizacja: z bajki

Post autor: Miszelka »

Właśnie sobie czytam co mój Mąż robił, jak nie wiedziałam co robił i dochodzę do wniosku, że kobiety, jak zwykle, giną w mrokach historii. Wspomniano to o kredkach, które zakupiłam, ale nikt nie pisze, że najpierw oddałam własne, pieczołowicie chowane na czarną godzinę... A nasze, tzn moje i Gosi- wsparcie duchowe i moralne?! My tu zagrzewamy testerów do walki, karmimy, poimy herbatą, bezalkoholową, a jakże, malujemy Kraków lakierem do paznokci i przede wszystkim, przez bite 2 do 4 godzin zajmujemy się wyłącznie własnymi sprawami, co jest mimo wszystko, nielada wyczynem!

A tu wspomina się nas tylko w kontekście marnych, chciałoby się napisać, ale nie wypada, bo kosztowały tyle, co niezła książka, kredek...

Nieładnie Manżelku, nieładnie. :P

Poza tym mapka jest ładna, kolorowa i czytelna (to piszę pod niejakim przymusem :wink: ) .

Tak zupełnie serio, to jest ładna, jest bardzo kolorowa, a najładniejszy jest malowany lakierem do paznokci Kraków:) Proces wyrysowywania i kolorowania był fascynujący, efekt znakomity, jak na kredki ołówkowe. Moim zdaniem będzie czytelna.

Miłej zabawy, pozdrawiam,

Miszelcia
Mężczyźni rządzą światem, ale mężczyznami rządzą kobiety.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10503
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2065 times
Been thanked: 2806 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Lord Voldemort pisze:A ja chcialbym wreszcie skonczyc z odrebnym pokazywaniem i podzialem na wojne z Kozakami, wojne z Rosja i wojne ze Szwecja.

Tematem gry ma byc upadek i odrodzenie sie Rzeczpospolitej.
Jak bylo? Ano, w 1654 stracilismy wzglednie malo, bo tylko Smolensk. Ale w 1655 to byla totalna klapa, bo Rosjanie doszli az po Wilno, Szwedzi zajeli Wielkopolske, Warszawe, Krakow a Chmielnicki stanal u bram Lwowa.
Krola nie ma, bo zwial do Glogowka, Radziwil oddaje sie Szwedom w opieke (patrzac na to, gdzie stali rosjanie nie mozna jak jednoznacznie stwierdzic jak u Sienkiewicza, ze byla to zdrada stanu).

Koniec 1655 r. to praktycznie brak Krola, brak armii i brak panstwa.
Ale jakims cudem (Jasnogorskim) udaje sie zmienic bieg wydarzen...

I o tym wlasnie bedzie moja gra.

V.
Popieram w całej rozciągłości.
Te wszystkie wydarzenia zaistniały jako sekwencja, więc trudno ukazywać je osobno.
A taka gra, pokazująca całość wydarzeń, doskonale pomoże zrozumieć historię (i np. motywy kierujące częścią szlachty poddającej się woli nowego "pana", Karola X Gustawa).

W każdym bądź razie Admiralicja Niderlandów trzyma za Waszmość kciuki.
Lord Voldemort pisze:Poza tym trzeba miec wizje i pomysl na gre, a ja takowy posiadam
To jest najważniejsze.
Dlatego nieustająco trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Admiralicja Niderlandow, to sie powinna szczegolnie cieszyc na ta gre, bo walki morskie tez w niej beda ;-)

System walk ladowych jest juz praktycznie gotowy, trzeba to tylko ladnie spisac w instrukcji, zeby mozna bylo rozpoczac porzadne (tj. zakrojone na szeroka skale) testowanie.

A ja wlasnie sobie kombinuje, jakby tu w prosty i ciekawy sposob dac graczom mozliwosc zabawy flota. Najciekawsza postacia bedzie tutaj C.G Wrangel, ktory bedzie mogl dowodzic zarowno na morzu, jak i na ladzie.

V.
Zablokowany

Wróć do „Los Diablos Polacos”