Okładka do "Ostrołęki 1831"

Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

ozy pisze:Walka wręcz 'z epoki' była także strzelaniem do siebie z najbliższych odległości, choć było to psychicznie o wiele trudniejsze dla walczących żołnierzy niż czysta walka na bagnety. Słabsi psychicznie szli w rozsypkę albo rzucali się do szarży :)
Zgadzam sie, ale strzelanie z bliskich odleglosci to jest IMHO 10-20 m a nie 2 do 5 ciu metrow. Stad tez rozwijanie sie tej polskiej kolumny do ostrzalu, zamiast do ataku na bagnety jest dla mnie nienaturalne.

Pozdrawiam,
V.
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Hej dzięki za komenty:) Ta bardzo bliska odległość wyszła w wyniku przesówania warstw :) by zwęzić obrazek :) heheh dziś to skoryguje. To jeszcze proszę o tytuł.

Ryszard Kita
OSTROŁĘKA 1831



OSTROŁĘKA 1831
Ryszard Kita



Tak ma być?
Jeśli ktoś ma jakieś sugestie to walcie śmiało :) Ok 22 kończe walke z angielskim i modelowaniem dworca i siadam do poprawek. Jak już napisałem. Zależy mi bardzo na tym by móc wysłać pracke jutro do centrum dowodzenia :)
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Chevau-léger:
Ułana wrzuce na forum jak skończe :) czyli po sesji jakoś.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Lepiej tytuł u góry nazwisko pod spodem - chyba trzeba podpisac, żeby się nie myliło z tzw. "drugą" Ostrołęką.

Co do tej kolumny jeszcze: zwykle podczas takich walk szybko dochodziło do łamania się szyków i ogólnego zamieszania, a tu trochę to tak wygląda, więc może byc ok.

Co do tych odległości - trochę narysowałeś mgiełki - i bardzo dobrze. Jak oni strzelali z karabinów i artylerii zużywali dużo prochu co powodowało, że na polu bitwy unosiły się liczne kłęby dymu i widocznosc spadała mocno. W takich warunkach mogli strzelac z bardzo bliska, możliwe było też że w tej mgle kawaleria zaskoczyła piechotę zanim ta zdążyła ją ostrzelac.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Duża ilość mgły jest spowodowana przestudiowaniem zdjeć z imprez napoleońskich. Generalnie jak kilku facetów tam strzeliło to ich prawie wogóle nie było widać.
Czy ten przepis o dymie po salwie będzie uwzględniony w grze? W serii Musket and Pike z niego zrezygnowano. A tu?
No autor musi być nie ma bata. Epoka anonimowych twórców już była- w średniowieczu :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Grenadyer robił zasady dodatkowe, ale głównie do artylerii. Wyszły skomplikowanie, więc mogą byc tylko dla chętnych.

Generalnie pomysł był taki aby z czasem kłasc chmurki dymu na oddziałach strzelających bądź w rejonach gdzie ten ostrzał był i żeby one mogły się następnie przemieszczac np. z wiatrem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

Raleen pisze:Lepiej tytuł u góry nazwisko pod spodem
A nie lepiej 'odróżnić się' wydawnictwem?
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Najlepiej było by też jakąś nazwę walnąć z wydawnictwa. Tak jak to zrobili z Orłem Morskim. Mają bardzo ładny i schludny znak firmowy.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Raleen pisze:Lepiej tytuł u góry nazwisko pod spodem
A według mnie - odwrotnie. Nawiązałbym do polskiej tradycji umieszczania tych elementów na kartach tytułowych książek. Oczywiście, Anglosasi napisaliby "Ostrolenka 1831 by Ryszard Kita", ale my nie musimy ich naśladować. A w ogóle, to jestem gorącym zwolennikiem umieszczania nazwiska autora gry na eksponowanym miejscu. Dość anonimowości i chowania się na koniec instrukcji! Autorzy na okładki! :)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Właśnie :) Słuchajcie Andiego :P
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja nazwę wydawnictwa mam od dawna nawet bardzo fajną jak sądzę:

Grenadyer

(All rights reserved)

Od nicka naszego zacnego kolegi :) . Jak Wam się podoba :?:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Chevau-léger
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 24 sierpnia 2006, 09:06
Lokalizacja: Varsovie

Post autor: Chevau-léger »

Raleen pisze:Ja nazwę wydawnictwa mam od dawna nawet bardzo fajną jak sądzę:

Grenadyer

(All rights reserved)

Od nicka naszego zacnego kolegi :) . Jak Wam się podoba :?:
Cóż, pójdę pod prąd i może się komus narażę :? ale przyznaję, że podoba mi się bardziej estetyka okładek Dragona, w odróżnieniu do anglosaskich zwyczajów gdzie pełno nazwisk, komentarzy i nie wiadomo jeszcze czego :? . Wg mnie okładki Dragona dobrze oddawały ducha tych gier, bez napisów typu "oceniona na 5 przez X" lub "pochlebnie wyrażał się o niej Y".
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

OK, ale to chyba nie apropos nazwy wydawnictwa (bo tak mnie nie stąd ni zowąd cytujesz :) )?

Estetyka Dragona mi też się zawsze podobała.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Chevau-léger
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 24 sierpnia 2006, 09:06
Lokalizacja: Varsovie

Post autor: Chevau-léger »

Raleen pisze:OK, ale to chyba nie apropos nazwy wydawnictwa (bo tak mnie nie stąd ni zowąd cytujesz :) )?

Estetyka Dragona mi też się zawsze podobała.
:lol: To było a propos dyskusji o okładce, a cytat wskoczył przypadkowo
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Uff :)

Z Grenadyerem jeszcze za wiele nie gadałem, ale kiedyś rozmawialiśmy.
Myślę, że nie będzie miał nic przeciwko :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”