Dobry system - okres napoleoński

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 436 times
Kontakt:

Re: Dobry system - okres napoleoński

Post autor: Torgill »

Raleen pisze: sobota, 27 sierpnia 2022, 19:24 Napoleonic Newbury Rules
Newbury Rules to wczesny paleolit. To mniej więcej tak jakby szczytem osiągnięć w planszówkach była Monopoly, ale w wersji z 1000 razy trudniejszymi zasadami ;)
Raleen pisze: sobota, 27 sierpnia 2022, 19:24 Przy takim postawieniu sprawy, sądzę, że potencjalne możliwości bardzo się zawężają. Czym innym jest "dobry", a czym innym "popularny", ale to tylko takie moje filozoficzne rozważania ;)
Dokładnie tak. Black Powder jest chyba najpopularniejszy w Polsce wśród systemów napoleońskich, ale to nie znaczy, że to jest dobra gra. Generalnie to są wszystko mechaniki bazujące na Warmasterze, czyli końcówka lat 90-tych.
Ale cóż, zawsze można się wkręcić do grupy graczy, a potem próbować przekonać do np. General de Brigade :)
Gonzo
Podpułkownik
Posty: 974
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:20
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Dobry system - okres napoleoński

Post autor: Gonzo »

twhistoria pisze: niedziela, 28 sierpnia 2022, 20:31 To ja tylko powiem, że...
Mam już figurki do Black Powder (skala 28 mm). Wygląda na to, że w Warszawie jest dość spora społeczność. Po wstępnym dochodzeniu, wyszło na to, że figurki w skali 28 mm są optymalne bo pasują do wielu systemów.
Mam także figurki do BP Epic Battles: Waterloo (skala 15 (13,5) mm), w którym można rozgrywać duże bitwy. Ten system nie ma jeszcze tak dużego grona fanów, ale zaoszczędzę na terenach. :-)
Dzięki za odpowiedzi.
Nie wiem czy w Epic Battles rozegrasz duże/wielkie bitwy, gdyż z tego co koledzy na Grupie na FB pisali: figurek na batalion jest więcej i zajmują tyle samo miejsca co te w skali 28mm.
Awatar użytkownika
twhistoria
Capitaine
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2014, 13:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 233 times
Been thanked: 138 times
Kontakt:

Re: Dobry system - okres napoleoński

Post autor: twhistoria »

Gonzo pisze: poniedziałek, 29 sierpnia 2022, 13:31
twhistoria pisze: niedziela, 28 sierpnia 2022, 20:31 To ja tylko powiem, że...
Mam już figurki do Black Powder (skala 28 mm). Wygląda na to, że w Warszawie jest dość spora społeczność. Po wstępnym dochodzeniu, wyszło na to, że figurki w skali 28 mm są optymalne bo pasują do wielu systemów.
Mam także figurki do BP Epic Battles: Waterloo (skala 15 (13,5) mm), w którym można rozgrywać duże bitwy. Ten system nie ma jeszcze tak dużego grona fanów, ale zaoszczędzę na terenach. :-)
Dzięki za odpowiedzi.
Nie wiem czy w Epic Battles rozegrasz duże/wielkie bitwy, gdyż z tego co koledzy na Grupie na FB pisali: figurek na batalion jest więcej i zajmują tyle samo miejsca co te w skali 28mm.
Ale wg mnie wygląda to lepiej. :-)
Zapraszam do zapoznania się z moim blogiem http://twhistoria.blogspot.com
Awatar użytkownika
twhistoria
Capitaine
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2014, 13:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 233 times
Been thanked: 138 times
Kontakt:

Re: Dobry system - okres napoleoński

Post autor: twhistoria »

Torgill pisze: poniedziałek, 29 sierpnia 2022, 08:17
Raleen pisze: sobota, 27 sierpnia 2022, 19:24 Napoleonic Newbury Rules
Newbury Rules to wczesny paleolit. To mniej więcej tak jakby szczytem osiągnięć w planszówkach była Monopoly, ale w wersji z 1000 razy trudniejszymi zasadami ;)
Raleen pisze: sobota, 27 sierpnia 2022, 19:24 Przy takim postawieniu sprawy, sądzę, że potencjalne możliwości bardzo się zawężają. Czym innym jest "dobry", a czym innym "popularny", ale to tylko takie moje filozoficzne rozważania ;)
Dokładnie tak. Black Powder jest chyba najpopularniejszy w Polsce wśród systemów napoleońskich, ale to nie znaczy, że to jest dobra gra. Generalnie to są wszystko mechaniki bazujące na Warmasterze, czyli końcówka lat 90-tych.
Ale cóż, zawsze można się wkręcić do grupy graczy, a potem próbować przekonać do np. General de Brigade :)
Tylko pozyskanie podręcznika do General de Brigade spoza chomika graniczy z cudem. :-(
Zapraszam do zapoznania się z moim blogiem http://twhistoria.blogspot.com
Awatar użytkownika
twhistoria
Capitaine
Posty: 865
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2014, 13:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 233 times
Been thanked: 138 times
Kontakt:

Re: Dobry system - okres napoleoński

Post autor: twhistoria »

Dlaczego General de Brigade a nie General d'Armee?
Zapraszam do zapoznania się z moim blogiem http://twhistoria.blogspot.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - do końca XIX w.”