Saga - turniej w klubie "Agresor"

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Saga - turniej w klubie "Agresor"

Post autor: Raleen »

Zgłosiła się do mnie grupa graczy chętna zorganizować turniej w klubie "Agresor" w tym systemie. Oczywiście po zakończeniu pandemii, jak wrócimy choć trochę do normalności i klub zacznie funkcjonować.

Mimo, że to odległa perspektywa i póki co wiele rzeczy jest palcem na wodzie pisane, postanowiłem założyć temat i spytać czy byliby zainteresowani uczestnictwem w takim turnieju?

Ja ze swojej strony mam nadzieję, że pojawi się u nas paru nowych graczy, być może cała nowa ekipa do figurek.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: Saga - turniej w klubie "Agresor"

Post autor: de Morney »

Chociaż sama w Sagę nie grywam to popchnęłam wici dalej pośród grających znajomych.
Awatar użytkownika
Biały Vilk
Sous-lieutenant
Posty: 444
Rejestracja: poniedziałek, 23 marca 2009, 22:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 36 times
Been thanked: 59 times

Re: Saga - turniej w klubie "Agresor"

Post autor: Biały Vilk »

Dodam, że w dniach 24-25 października, w SP nr 267 w Warszawie, odbędą się Otwarte Mistrzostwa Polski w SAGĘ. System u nas nie umiera, jak widać.
"Zjeżdżaj z drogi, ty gnojku!" - adm. Andrew B. Cunningham z pokładu "Warspite" do dowódcy HMS "Griffin", będącego na linii strzału
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Saga - turniej w klubie "Agresor"

Post autor: Raleen »

Ciekawe czy ostatecznie się odbędą, bo Warszawa może być niedługo w żółtej strefie covidowej.

Ale miło słyszeć, że system żyje. Przyznam, że nie tak dawno temu słyszałem właśnie, że trochę podupadł w wyniku niezbyt szczęśliwych posunięć producenta/wydawcy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Sebaar
Sous-lieutenant
Posty: 449
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 20:16
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Saga - turniej w klubie "Agresor"

Post autor: Sebaar »

Sądząc po aktywności polskiej grupy https://m.facebook.com/groups/158137219 ... =bookmarks to system żyje.

W Warszawie ciągle aktywna jest liga MGC, więc coś się dzieje.
Od szaleństwa do szaleństwa - takie jest życie!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - do końca XIX w.”