Wczesnie średniowiecze Piastowie - figurki?

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Yeti

Wczesnie średniowiecze Piastowie - figurki?

Post autor: Yeti »

Wciąż i wciąż odwlekając zakupy się zastanawiam - z czyjej oferty można skorzystać, w skali 28 mm, dla wczesnego średniowiecza dla Polski?
Na pierwszy rzut oka, coś chyba można, z Normanów dobrać, ale mam wątpliwości.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Wczesnie średniowiecze Piastowie - figurki?

Post autor: Raleen »

Do 15 mm to bym Ci polecił figurki QR Miniatures, niedziałającego już niestety, a do 28 mm to co do wikingów na pewno jest dużo. Rzuć okiem po pracach w konkursie modelarskim, zwłaszcza na prace Jeyo4.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Yeti

Re: Wczesnie średniowiecze Piastowie - figurki?

Post autor: Yeti »

Raleen

Wiem, że dla karzełków* 15 mm jest QR. Ale mnie się estetycznie niekoniecznie, stąd 28 mm.



* bez obrazy i urazy
Awatar użytkownika
Kretus
Baron
Posty: 1192
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 19:14
Lokalizacja: Lublin/Biłgoraj
Has thanked: 134 times
Been thanked: 73 times

Re: Wczesnie średniowiecze Piastowie - figurki?

Post autor: Kretus »

Tereny do Gier miały coś robić (a nawet zrobiły tylko jeszcze nie sprzedają).
Poza tym pozostaje lepienie z różnych plastikowych zestawów albo uważne wybieranie spośród Normanów/Wikingów/Rusi wielu producentów (np. V&V czy Gripping Beast, jest tego multum). Dedykowanej serii dla Piastów chyba nikt na zachodzie nie robi.
Raleen pisze:figurki QR Miniatures, niedziałającego już niestety,
QR nie działa? To pewne?
Z czasem nowa z nas powstanie wodzów rota
Uzbrojona w historyczne argumenty...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Wczesnie średniowiecze Piastowie - figurki?

Post autor: Raleen »

Wiesz, co nie chcę wprowadzać w błąd, więc jak masz lepsze wiadomości to napisz jak jest. Moja wiedza pochodzi z rozmów z którymś z naszych kolegów i zarazem kolegów Pawła Kura. A może jedynie zawiesił działalność.

Ale wchodzimy Yeti'emu w temat, więc nie ciągnę dalej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Yeti

Re: Wczesnie średniowiecze Piastowie - figurki?

Post autor: Yeti »

Oj tam, oj, będzie Pan zadowolony.

QR wydaje się działać, przynajmniej patrząc na ich www. Z tym, że mnie nie przekonuje wielkość :-(


Kretus - aż tyle nie mam na figurki odłożone, żeby N zestawów kupić i wybierać pojedyncze postacie. Ale czuję, że w tą stronę będę musiał spacerować.


PS. Albo SAGA i Ruś :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - do końca XIX w.”