Systemy bitewne

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Michciox12
Tambour
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 14 stycznia 2017, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Systemy bitewne

Post autor: Michciox12 »

Witam,
jaki polecacie system bitewny w XVIII i XIX wieku dla nowicjusza.
Najlepiej z wykorzystaniem plastikowych figurek 1/72.
Nigdy nie grałem w gry bitewne, najlepiej jakiś prosty system i po polsku.
Awatar użytkownika
Biały Vilk
Sous-lieutenant
Posty: 444
Rejestracja: poniedziałek, 23 marca 2009, 22:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 36 times
Been thanked: 59 times

Re: Systemy bitewne

Post autor: Biały Vilk »

Cześć
Napisz, skąd jesteś. Łatwiej będzie ci coś i kogoś polecić.
"Zjeżdżaj z drogi, ty gnojku!" - adm. Andrew B. Cunningham z pokładu "Warspite" do dowódcy HMS "Griffin", będącego na linii strzału
Michciox12
Tambour
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 14 stycznia 2017, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Systemy bitewne

Post autor: Michciox12 »

Jestem z Warszawy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Systemy bitewne

Post autor: Raleen »

Najlepiej chyba będzie jeśli zainteresujesz się systemem "Bogowie Wojny - Napoleon". Zajrzyj do działu "Confederated Wargame Creators of Poland". Koledzy rozwijają też kolejny bliźniaczy system - "Bogowie Wojny - Lee" (to oczywiście wojna secesyjna). System jest po polsku, nasz rodzimy produkt i graczy do niego można znaleźć w Warszawie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zeka

Re: Systemy bitewne

Post autor: Zeka »

Cześć,
Systemów jest mnóstwo, praktycznie we wszystkie można grać używając figurek 1/72. Oprócz systemów, o których wspomniał Raleen są jeszcze m.in. "Black Powder", "Field of Glory - Napoleonic", "Sharp Practice", "Song of Drums and Shakos", systemy o wojnie o niepodległość Stanów, wojnie secesyjnej, o walkach w koloniach, o piratach. Może napisz jaka skala starć by Cię interesowała i powinno być łatwiej coś doradzić.

Oczywiście, są to systemy anglojęzyczne (niestety, polskojęzycznych zasad nie ma zbyt wiele), ale Warlord Polska robi w Warszawie pokazy "Black Powder" (używają figurek 28 mm, ale nie trzeba nimi grać; zresztą, na końcu zasad są podane informacje dotyczące używania innych, m.in. 1/72). W sklepie Wargamera (na ul. Wilczej) też można pograć w część z wymienionych systemów.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Biały Vilk
Sous-lieutenant
Posty: 444
Rejestracja: poniedziałek, 23 marca 2009, 22:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 36 times
Been thanked: 59 times

Re: Systemy bitewne

Post autor: Biały Vilk »

Ewentualnie zwróć też uwagę na "Ogniem i Mieczem". Skala 15 mm, system polski, cały czas rozwijany, z bazą graczy. Spokojnie znajdziesz również oferty sprzedaży figurek (często już pomalowanych) za niezłą cenę.
"Zjeżdżaj z drogi, ty gnojku!" - adm. Andrew B. Cunningham z pokładu "Warspite" do dowódcy HMS "Griffin", będącego na linii strzału
Michciox12
Tambour
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 14 stycznia 2017, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Systemy bitewne

Post autor: Michciox12 »

Ogniem i mieczem jest dla mnie za drogi.
Zależe mi na prostym systemie, nie dłuższym niż 2-3h.
Najlepiej z plastikowymi figurkami 1/72.
Awatar użytkownika
Biały Vilk
Sous-lieutenant
Posty: 444
Rejestracja: poniedziałek, 23 marca 2009, 22:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 36 times
Been thanked: 59 times

Re: Systemy bitewne

Post autor: Biały Vilk »

W takim razie, uwzględniając kryteria, "Bogowie Wojny — Napoleon" jest najlepszym wyborem i widzę, że już udałeś się do odpowiedniego działu. Powodzenia :)
"Zjeżdżaj z drogi, ty gnojku!" - adm. Andrew B. Cunningham z pokładu "Warspite" do dowódcy HMS "Griffin", będącego na linii strzału
Michciox12
Tambour
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 14 stycznia 2017, 14:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Systemy bitewne

Post autor: Michciox12 »

Dzięki,
boje się tylko, że będzie dla mnie za trudny, gdyż nigdy nie grałem w żadną gre bitewną.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 434 times
Kontakt:

Re: Systemy bitewne

Post autor: Torgill »

Michciox12 pisze:Dzięki,
boje się tylko, że będzie dla mnie za trudny, gdyż nigdy nie grałem w żadną gre bitewną.
Każdy kiedyś "nigdy nie grał w żadną grę bitewną", tudzież "nigdy nie prowadził samochodu".
A potem to się zmienia ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - do końca XIX w.”