(Bardzo) Dziki Zachód w 20 mm (głównie w Szczecinie)

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.

Re: (Bardzo) Dziki Zachód w 20 mm (głównie w Szczecinie)

Postby Umpapa » Monday, 4 July 2016, 23:05

Szary wrote:Kupiłem trochę Dzikiego Zachodu od Newline Designs-ich bardzo fajnych rewolwerowców, spieszoną kawalerię (plus generał Custer), luźne konie wraz z Natalczykiem (cywil jak malowanie) i Siuksów z karabinami.

Też niedawno skusiłem się na tych nowych kowbojów z Newline (a przy okazji również na spieszonych US kawalerzystów oraz Boerów - niestety Indian sobie odpuściłem). Zgadzam się, rzeczywiście bardzo fajne.

Szary wrote:Jako zasad zamierzam używać stareńkiej, darmowej wersji ,,Rules With No Name" oraz różnych scenariuszy, raczej krojonych na miarę rozgrywki, bo w wargamingu zawsze pociągały mnie takie właśnie wieloosobowe scenariusze jak niekiedy z Wargames Ilustrated, a nie wychodzenie z przeciwnych rogów i i ścieranie na środku. Od tego mam poważne gry, z żetonami. ;)

O to to.

Great minds think alike. ;)
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Umpapa
Général de Division

Postby Warchoł » Thursday, 14 July 2016, 03:11

Szary wrote:Jak ich skończę (na dniach) to tak. Nie jest to jednak wielki ajwaj - kolejne pozy Marsa, na razie pokryte podkładem i częścią podstawowych barw.

To trzymam kciuki i czekam na zdjęcia :) .
Prawem i Lewem: sarmacki skirmish: http://www.sarmackiskirmish.blogspot.com

PiL: Koroniarze, Boćwiny, Lipkowie, Węgrzy, Szeklerzy, Wołosi, Mołdawianie, Pludracy, Kozacy, Serbowie, Chorwaci
BGK/CoC: Rumuni
BW-N: Księstwo Warszawskie
Warchoł
Strażnik wielki koronny

Postby Szary » Sunday, 9 July 2017, 22:18

Oto moje WIP nad meksykańskimi domami z suszonej cegły. Wciąż nie pomalowane, nie wykończone i bez mebli. Od biedy będą robić też za świat arabski, nie takie rzeczy w kinie i tak przechodzą ;) Docelowo jeszcze jeden mam do zrobienia, bo już część rzeczy na niego wyciąłem, a potem zabieram się najpewniej za pierwszą z chłopskich chat do Prawem i Lewem. Mam nadzieję, że posiadane cztery budynki i trochę luźnych przeszkadzajek, które planuję zrobić w wolnym czasie, wystarczy już do niewielkich gier na małym blacie. Figurki na zdjęciach też w gruncie rzeczy WIP.

Image
Image
Image
Image
Image
Szary
Adjudant-Major

Previous

Return to Systemy historyczne - do końca XIX w.