Ronin

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Kadzik

Re: Ronin

Post autor: Kadzik »

woytas pisze:
Kadzik pisze:Drogo, nawet bardzo drogo.
No, tanio nie jest. Starter to 50 eurasów, ale figurki faaaajne.
Pod nazwą starter rozumiem coś, co w zupełności wystarczy do gry. Patrząc na zawartość i to co pisali o systemie nie wydaje mi się to starterem. Najwyżej dużym boxem figurek, które mamy z mniejszą cenę niż kupowanie pojedynczo :(


Jako Wargamer możemy ściągać wszystko, co dostępne jest na North Star. Nie mamy jakichś bardzo preferencyjnych warunków i nie bierzemy wszystkiego na stan. Możemy natomiast ściągać rzeczy pod konkretne zamówienia. Rzeczy produkcji Northstara dochodzą do nas w ciągu około 2-3 tygodni.
Jak potrzebujesz czegoś Ignacy to pisz :)
Kadzik

Re: Ronin

Post autor: Kadzik »

BTW: Znajomy od Infinity wyrażał szczere zainteresowanie tematem. Poza tym urabiam brata; malarz z Niego żaden, ale sprawię sobię po prostu 2 bandy i jedną będzie prowadził :P

Skończyłem już prawie 2 domki. Zostały jeszcze dachy i malowanie.
woytas
Caporal-Fourrier
Posty: 92
Rejestracja: poniedziałek, 7 stycznia 2013, 01:09

Re: Ronin

Post autor: woytas »

Kadzik pisze:Pod nazwą starter rozumiem coś, co w zupełności wystarczy do gry. Patrząc na zawartość i to co pisali o systemie nie wydaje mi się to starterem. Najwyżej dużym boxem figurek, które mamy z mniejszą cenę niż kupowanie pojedynczo :(
Tak, to jest starter do KENSEI'a. Box zawiera 21 figurek, którymi prowadzisz normalną, pełnoprawną rozgrywką. Jeśli ktoś ma ochotę, to może dokupić więcej figurek i grać wiekszymi drużynami, co oczywiście wydłuża grę. Z tego co widać na rynku, to jest to normalna praktyka. Te 21 figurek pozwala na szybki meczyk, który może trwać około 20 minut, jeśli przeciwnik ma trochę więcej szczęścia. Jeśli ktoś preferuje szybkie starcia, to system jak znalazł.
Kadzik pisze:Drogo, nawet bardzo drogo.
Drogo? Małe porównanie starter pack'ów innych systemów:

CARNEVALE - 35 euro/5 figur 1 figurka=7 euro
WOLSUNG SSG - 25 euro/5 figur 1 figurka=5 euro
INFINITY - 36 euro/6 figur 1 figurka=6 euro
NST - 25 euro/5 figur 1 figurka=5 euro
KENSEI - 50 euro/21 figur 1 figurka=2,4 euro
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Re: Ronin

Post autor: Yori »

Kadzik pisze:BTW: Znajomy od Infinity wyrażał szczere zainteresowanie tematem. Poza tym urabiam brata; malarz z Niego żaden, ale sprawię sobię po prostu 2 bandy i jedną będzie prowadził :P

Skończyłem już prawie 2 domki. Zostały jeszcze dachy i malowanie.
Super! Teraz nie pozostaje nam nic innego jak czekać na zamówienie!
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ronin

Post autor: AWu »

Kadzik powinien dostać ksywkę "Domek" :>

KaDomek może ? :>
Kadzik

Re: Ronin

Post autor: Kadzik »

Z mojego zrozumienia założeń Kensei te 21 figurek to taki zaczątek. Coś jak zabawa w WFB na 600 punktów; no można, ale system rozwija skrzydła przy 2-3 razy większej ilości punktów. A wszystkie wymienione przez Ciebie systemy dają równie dużo frajdy nawet przy tych ~6 figuraskach.
Jest to oczywiście Starter, ale wolę kiedy kupując takiego boxa mogę rzucić się na faktycznie docelowy poziom rozgrywki (albo prawie docelowy po zakupieniu np. dodatkowej figurki lub blisterka).

Każdemu pasuje coś innego i nie mam zamiaru oceniać, co jest lepsze, a co gorsze. Piszę to wszystko wyłącznie ze swojej perspektywy :)



AWu, dopiero po dobrych 5 minut zajarzyłem, o co Ci chodzi :P
Awatar użytkownika
Olbracht
Adjudant
Posty: 265
Rejestracja: środa, 17 października 2012, 08:57

Re: Ronin

Post autor: Olbracht »

Tylko niech Kadzik się wytłumaczy dlaczego ostatni wpis na jego blogu jest z marca :P. Wygląda to tak jakby produkcja terenów leżała całkowitym odłogiem ;).
Awatar użytkownika
Asienieboje
Adjudant Commandant
Posty: 1762
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2011, 15:03
Lokalizacja: Edynburg/Wielka Brytania
Has thanked: 45 times
Been thanked: 43 times

Re: Ronin

Post autor: Asienieboje »

Olbracht pisze:Tylko niech Kadzik się wytłumaczy dlaczego ostatni wpis na jego blogu jest z marca :P. Wygląda to tak jakby produkcja terenów leżała całkowitym odłogiem ;).
Albo była tak duża, że nie nadąża z wpisami ;)
Kadzik

Re: Ronin

Post autor: Kadzik »

Nie mam aparatu i żaden z obecnych projektów nie został w pełni ukończony :(
Teraz jestem na etapie sprzątania calutkiego mieszkania, więc może aparat się znajdzie i zrobię fotki jakichś WIP'ów.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 541 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Ronin

Post autor: Umpapa »

Jak by ktoś w Szczecinie zrobił domki do Ronina i by reflektował na ten system, to bym się chętnie dołączył i pomalował jakiś oddział, mogę kupić podręcznik... mogę grać mistrzami miecza, bushi lub bandytami...
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Kadzik

Re: Ronin

Post autor: Kadzik »

Pod koniec sierpnia podpinam się pod zamówienie znajomego przyjaciela jednego z klientów WG (:P) z Perry Miniatures. Biorę 3 blisterki (na więcej nie chcę się narzucać, więc wybaczcie Panowie) ale pomyślałem, że fajną opcją byłoby kupić na spółkę ninjów. Jest ich pięciu (tego leżącego bym nie bardzo liczył) więc po jednym na łebka, a ostatni dla kogoś, kto się dołączy w między czasie.

Co Wy na to? :)
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Re: Ronin

Post autor: Yori »

Ja chętnie wezmę jednego. Honor honorem, ale zawsze warto mieć wsparcie wojowników cienia.
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Ronin

Post autor: Inkub »

Też się piszę.
Kadzik

Re: Ronin

Post autor: Kadzik »

Fajnie. To na pewno zamówię.
Do M&T za to biorę nieco cywilów, bo bez nich 2 scenariusze są niegrywalne.
Kadzik

Re: Ronin

Post autor: Kadzik »

Northstar opublikował zdjęcia pomalowanych wszystkich ekip z adnotacjami kto jest kim i jaki ma ekwipunek. Prezentuje się to naprawdę zacnie!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - do końca XIX w.”