Saga - skirmishowa gra w mrocznych wiekach

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Boire
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 13:20
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Saga - skirmishowa gra w mrocznych wiekach

Post autor: Boire »

Co do ery krucjat...hmmm...to zdecydowanie mongolska horda kawaleryjska... oczywiście późne Bizancjum też wchodzi w grę ale nie wiem czy mam odpowiednie modele ;)
Sic Transit Gloria Mundi
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Saga - skirmishowa gra w mrocznych wiekach

Post autor: Raleen »

Recenzja systemu na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=129

Autorem recenzji jest Radosław Rawicz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Saga - skirmishowa gra w mrocznych wiekach

Post autor: Leliwa »

Biorąc po uwagę pochodzenie słowa "kawaleryjska" to "horda kawaleryjska" ma kontrastowy dźwięk. Cos takiego jak "podła szlachetność". Lepiej napisać "horda konna".
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Saga - skirmishowa gra w mrocznych wiekach

Post autor: Raleen »

Dziś miałem przyjemność wpaść na chwilę na Saga Grand Melee Poland 2023. System i społeczność graczy skupiona wokół niego rozwija się i rośnie w siłę. Na turnieju było bowiem w tej edycji aż 44 graczy. Kilku przyjechało z zagranicy, przy czym tym razem pojawili się nie tylko stali zagraniczni bywalcy polskich turniejów sagowych - Węgrzy, ale również gracze z Europy Zachodniej. Przybyło także sponsorów i nagród. Impreza odbywała się w Muzeum Historii Polski i była dwudniowa. W jej ramach obecna była także ekipa GM Boardgames wraz z systemem "Bogowie Wojny: Togo" i prowadziła naukę gry w niego. Równolegle prowadzono naukę gry w "Sagę" i warsztaty malowania figurek, wspierane przez Rebela. Jeszcze inną atrakcją odbywającą się w ramach imprezy był pokaz gogli VR i prezentacja systemu, na których się opierają. Zorganizowano też dwa wykłady (prelekcje). Pierwszy nosił tytuł "Historia wargamingu", a wygłosił go Maciej Molczyk (Torgill), drugi poświęcony był wykorzystaniu technik komputerowych na potrzeby archeologii i wspomnianej VR, a także punktom stycznym między historią, archeologią i grami komputerowymi. Oba wielce ciekawe. Wydawało mi się, że o historii wargamingu wiem tyle, iż z wykładu Macieja raczej niczego nowego się nie dowiem, ale zostałem mile zaskoczony. Samego wykładu także słuchało się nieźle. Drugi wykład był bardzo interdyscyplinarny i zawierał w sobie dużo wiedzy z dziedziny rozwoju grafiki (głównie na potrzeby gier komputerowych, ale nie tylko). Niżej kilka zdjęć z imprezy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - do końca XIX w.”