Ogniem i mieczem (Wargamer)

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: Telamon »

A dużo was tam jest Telamonie,
"Moje imię Legion..." :P
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: Pablo »

Inkub pisze:Na Turkach sa faldy na rekawach i szatach.
Ci Turcy (zwłaszcza piechota) to jedne z najlepszych figur Wargamera, aż dziw że sam jeszcze ich nie mam myślę, że można by ich nawet wykorzystać pod Mohaczem. ;)

Co do nowych produkcji, to moim osobistym zdaniem już tak nie rzucają na kolana, ale ja jestem w tym względzie mało obiektywny, bo generalnie wolę figury pulchniejsze z wyraźniejszą rzeźbą czasem nawet delikatnie przerysowane.
pnzr
Sergent
Posty: 109
Rejestracja: sobota, 20 października 2012, 22:29

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: pnzr »

Telamon pisze:Bylibyśmy wdzięczni za te zdjęcia. Jeżeli mogę prosić - przydałyby się zdjęcia z trzech perspektyw.
Np.
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=225
Wrzuciłem ich na bloga: http://pnzr-wargaming-blog.blogspot.com ... iters.html
Nie wiem tylko czy takie zdjęcia będą dla Ciebie zadowalające, z tej perspektywy i w takim zbliżeniu :P
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: Telamon »

Dzięki. Dobre są. Zdjęcia, nie figurki. Konie zaczynają tuszą przypominać LH, a sami ludzie...

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=130

A tu jeszcze stara recenzja z portalu.
pnzr
Sergent
Posty: 109
Rejestracja: sobota, 20 października 2012, 22:29

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: pnzr »

Narobiłeś mi trochę zamieszania w głowie z tymi modelami szczerze mówiąc. Zacząłem się przyglądać tym na zdjęciu w podręczniku (czy okładce pudełka) i faktycznie coś nie jest tak jak być powinno.
Ci starzy, ze zdjęcia, mają wyraziste fałdy materiału, wyraziste buty, hełmy i twarze. Nowym tego brakuje. No cóż, chyba teraz przed zakupem nowych modeli zacznę się im dobrze przyglądać, bo pewnie kiedyś chciałbym jeszcze kiedyś dokupić tych modeli.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: Telamon »

Te zmiany dotknęły chyba wszystkich "zachodniaków" (co trochę może zirytować zważywszy iż z nich się składa lub będzie się składać 5-6 armii). Kiedyś można było postawić przy Testudo (http://www.g-rava.it/opere/testudo_30_anni_eng.htm), teraz natomiast żal na nie patrzyć. Najłatwiej różnicę można ujrzeć na rajtarach w kirysach. Degradacja.

http://forum.oim.wargamer.pl/viewtopic. ... &start=230

Póki co nie zanosi się na większą zmianę. Oprócz zestawu starej piechoty niemieckiej.

Ja sobie zbieranie Cesarstwa raczej odpuszczę - przynajmniej do kolejnej reedycji figurek Wargamera. Szkoda trochę, bo do Krakowa - gdzie scena jest żywa - mam wszak blisko, zasady, sama gra mi się spodobała. Mogę przeżyć jakoś nadlewy i przesunięcia form (można buble wymienić) ale brzydkich figurek nie zdzierżę. Natomiast inne frakcje mi raczej nie odpowiadają.
pnzr
Sergent
Posty: 109
Rejestracja: sobota, 20 października 2012, 22:29

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: pnzr »

Cesarstwo nie powstanie tak prędko więc do tego czasu coś się może jeszcze zmienić. Może będą osobne modele, a nie wszystko oparte na dotychczasowych modelach szwedzkich. Kraków niestety cierpi na brak nowej krwi w scenie OiM więc szkoda by było, gdybyś odpuścił ;)
Sądząc po nowych modelach dla armii gdańskiej, które mam, wszystko powinno iść w dobrą stronę, więc jest nadzieja! :)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: Telamon »

W tamtym roku Kadrinazi pisał mi na PW chyba iż Austria będzie korzystać z tych samych modeli co Szwedzi. Pewnie powstanie kilka charakterystycznych modeli jak ten chorąży duński, a reszta... Niestety nacje niezachodnie mi nie odpowiadają (RONu i Turcji nie cierpię, Kozacy wydają mi się za drodzy i pozbawieni manewru, Tatarzy - z pięknymi modelami - są raczej nudni. Carat natomiast drogawy i kulawy), poczekam więc na rozwój sytuacji... malując figurki Rzymian do Field of Glory.
pnzr
Sergent
Posty: 109
Rejestracja: sobota, 20 października 2012, 22:29

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: pnzr »

A jak Field Of Glory stoi w Małopolsce? Gra ktoś w to?
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: Telamon »

Ja zbieram armię (Późny Rzym), Corsarii zbiera dwie (Republika Rzymska i Epir). Miałem jeszcze dwóch zainteresowanych. W każdym razie każdy nowy gracz będzie miło widziany.
W Polsce aktualnie działa jeden rodzimy producent (QR - średniowiecze i nowożytność), oprócz tego sprowadzana jest Baudea (wczesne średniowiecze), Xyston (starożytność), Corvus Belli (średniowiecze i starożytność), Mirliton (średniowiecze i starożytność). Oczywiście z racji UE łatwo jest sprowadzić figurki od większości europejskich producentów.
Mi to osobiście jest obojętne kto i z jaką armią starożytną lub średniowieczną będzie grał byle by grał. System jest dość elastyczny pod tym względem, ale jednocześnie nie traci na realizmie.
pnzr
Sergent
Posty: 109
Rejestracja: sobota, 20 października 2012, 22:29

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: pnzr »

Pograłbym w coś nowego, jak się odkopię z malowaniem OiM to może pomyślę. Grunt to by było z kim zagrać :)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: Telamon »

Jakby co wiesz gdzie mnie szukać. Mogę podrzucić materiały (np.listy armii), powiedzieć co i jak malować (armie starożytne). System - w zależności co chcemy zbierać - nie wymaga wielu figurek, masz też swobodę tego jakiego producenta figurki chcesz malować (dobierzesz sobie ze względów estetycznych, nikt ci nie narzuci odgórnie). Koszta... różnie, ale np. 240 zł za 600 pkt armie Rzymian z Warmodellingu to chyba nie jest dużo.
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: kadrinazi »

Przynajmniej teraz masz nową śpiewkę Telamonie - wcześniej był brak kirasjerów, oddziały nie takie; teraz rzeźba modeli nie odpowiada. Jak widzę natura nie znosi próżni...
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: Telamon »

Przynajmniej teraz masz nową śpiewkę Telamonie - wcześniej był brak kirasjerów, oddziały nie takie; teraz rzeźba modeli nie odpowiada. Jak widzę natura nie znosi próżni...
Śpiewam piosnkę tę od roku.
Miałem do porównania stare modele, z błędami historycznymi, śliczne, z detalami etc. Kupiłem nowych - poprawionych historycznie - kilka wzorów (to plus), kapelusze... detale grubo ciosane, bezkształtne, wyraźnie odcinające się od starszych typów... paskudy. Były zdecydowanie gorsze niż masówka Old Glory 15s, nowsze modele QRF prezentują się od nich nawet lepiej, a cena w porównaniu z nimi jednak wyższa. Nie żałowałem iż się ich pozbyłem.
Ku memu rozgoryczeniu nic się tutaj na plus nie zmieniło, nie był to tylko jakiś trefny jednorazowy bubel. Jest coraz gorzej - czy to sam wygląd figurek czy to jakość odlewów z nagminnymi nadlewkami, przesunięciami form - bynajmniej nie są to pojedyncze figurki w pudle.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: Telamon »

Obrazek

Tutaj zdjęcie rajtarów pancernych z Kickstartera (bez tych nieszczęsnych panów w kapeluszach). "Mięsne" konie to chyba pochodna fryzów.

Chyba jednak znów stara wersja (dwa skrzyżowane pasy na klacie.)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - do końca XIX w.”