Rebels & Redcoats (Decision Games)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XVI, XVII i XVIII wieku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Rebels & Redcoats (Decision Games)

Post autor: Raleen »

Derenga pisze:Jednostka poza zasięgiem dowodzenia:
- nie może wchodzić do wrogiej strefy kontroli podczas własnej fazy ruchu, choć jeśli zaczyna swoją fazę ruchu we wrogiej strefie to może podjąć próbę opuszczenia jej (w tej grze nie jest to takie proste; jednostka chcąc opuścić wrogą strefę kontroli musi przejść sprawdzian morale, który obarczony jest modyfikatorem +3) lub pozostać i przeprowadzić walkę podczas stosownej fazy (w grze atak jest obligatoryjny)
- nie może używać forsownego marszu
- nie może iść do pościgu po walce
- artyleria nie może strzelać
Co do pościgu, wydaje mi się, że niekontrolowane oddziały raczej ochoczo powinni ścigać niż stać w miejscu, ale to akurat tylko moje supozycje. W przypadku artylerii osobiście dałbym coś takiego, że jeśli wcześniej miała rozkaz prowadzenia ognia, to prowadzi go nadal, ew. w to samo miejsce (tylko trzebaby zrobić specjalny marker do oznaczania tego).

Jeszcze odnośnie dowodzenia mam pytanie czy jakoś wyższe szczeble dowodzenia są uwzględnione?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Derenga
Sergent
Posty: 145
Rejestracja: sobota, 27 listopada 2010, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rebels & Redcoats (Decision Games)

Post autor: Derenga »

Raleen pisze:Jeszcze odnośnie dowodzenia mam pytanie czy jakoś wyższe szczeble dowodzenia są uwzględnione?
Nie. Gra nie rozróżnia szczebli dowództwa. Wszyscy są postrzegani tak samo i dla jednostki nie ma znaczenia w zasięgu jakiego dowódcy się znajdzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „XVI-XVIII wiek”