Szczekociny 1794 (Strategemata)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XVI, XVII i XVIII wieku.
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: Szczekociny 1794 (Strategemata)

Post autor: Dajmiech »

Rozumiem, ciekaw jestem jak to wygląda od strony grywalnościowej. Czyli konkretniej mówiąc, czy potencjalnie kolosalna ilość rzutów na ostrzał w każdym etapie nie odbiera przyjemności z gry. Wiele z rozwiązań z systemu bardzo mi się podoba, ale to wydaje mi się chybione. Może osoby, które wypróbowały już tę grę/system (oprócz autora) by się wypowiedziały?
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Szczekociny 1794 (Strategemata)

Post autor: Khamul »

Dajmiech pisze:Rozumiem, ciekaw jestem jak to wygląda od strony grywalnościowej. Czyli konkretniej mówiąc, czy potencjalnie kolosalna ilość rzutów na ostrzał w każdym etapie nie odbiera przyjemności z gry. Wiele z rozwiązań z systemu bardzo mi się podoba, ale to wydaje mi się chybione. Może osoby, które wypróbowały już tę grę/system (oprócz autora) by się wypowiedziały?
Z moich doświadczeń mogę napisać, iż rzuty na ostrzał artyleryjski (na każdy żeton chyba z tego co pamiętam można rzucać kilkanaście razy na etap? Można sobie wyobrazić ile to jest kulania...) to jeden z największych minusów w grze... Przy ostrzale piechoty nikt z graczy nie narzekał, czyli chyba to się raczej sprawdzało.
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
ODPOWIEDZ

Wróć do „XVI-XVIII wiek”