Hannibal Barkas (Gry Leonardo)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
robert-wg
Lieutenant
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: robert-wg »

Aldarus pisze:W jakim systemie jest realizowana przedsprzedaż - całość płatna teraz, czy tylko rezerwacja (lub jakaś część kwoty), a płatność przy odbiorze ?
Kiedy jest planowane wydanie ?
Druk we wrześniu, wydanie październik 2007. Kwestią techniczną zamówień zajmuje się wargamer i działa to tak, że wpłacasz za gre po cenie preorderu a gdy gra będzie już dostępna, jest wysyłana.

Pozdrawiam,
Robert
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

Hmm - nawet gmt pobiera tylko symboliczego dolara, a wiele firm nawet tego nie robi. Tutaj mamy do czynienia z nowym wydawnictwem, które nic jeszcze nie wydało, a wymagana jest pełna wpłata. Nie podważam oczywiście waszej wiarygodności, a Wargamer jest tu zaufanym gwarantem (rozumiem również motywy, które stosją za taką a nie inną decyzją w tej sprawie), ale...

No może się czepiam :)

Wybiorę się dzisiaj do Wargamera - może zamówię :D
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Hudson
Sous-lieutenant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Aldarusie, w USA każdy ma karte kredytową - podanie jej numeru jest gwarancją zakupu.
U nas z kartami kredytowymi mogłoby nie wypalić, a sama deklaracja zakupu jest niewiele warta...
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

Robercie, czy owa drukarnia drukowała już jakieś gry? Czy możesz porównać do jakiegoś innego produktu poziom wydania Hannibala Barkasa? Rozumiem że nie ma szansy na real photo jakiegokolwiek elementu gry, bo jeszcze żaden egzemplarz nie został wydrukowany?
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
robert-wg
Lieutenant
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: robert-wg »

ozy pisze:Robercie, czy owa drukarnia drukowała już jakieś gry? Czy możesz porównać do jakiegoś innego produktu poziom wydania Hannibala Barkasa? Rozumiem że nie ma szansy na real photo jakiegokolwiek elementu gry, bo jeszcze żaden egzemplarz nie został wydrukowany?
Za wcześnie na to ozy :D. Drukuję w dwóch drukarniach. Jedna specjalizuje się w kartach i widziałem karty ich produkcji i jestem spokojny. Pozostałem element drukuję w niskonakładowej drukarnio/introligatorni specjalizującej się w zadaniach specjalnych. Widziałem na przykład książki o okładkach obitych jedwabiem (ale wypas :D ). Podejście mają profesjonalne, więc liczę, że będzie OK. Będę informował na bieżąco o postępach.

W ogóle straciłem sporo czasu i nerwów rozmawiając z drukarniami. Żenada i droga przez mękę. Jeden gość (wydaje gry dla dzieci) to mi wprost powiedział, że nie zrobi mi wyceny bo szkoda mu czasu. :evil:
alensztajner
Caporal
Posty: 59
Rejestracja: sobota, 21 kwietnia 2007, 19:56
Lokalizacja: Płock\Olsztyn

Post autor: alensztajner »

robert-wg pisze: Pozostałem element drukuję w niskonakładowej drukarnio/introligatorni specjalizującej się w zadaniach specjalnych. Widziałem na przykład książki o okładkach obitych jedwabiem (ale wypas :D ).:
Wow, a będa specjalne egzemplarze HB np. z kartami jedwabnymi. :roll: To dopiero byłby "full wypas" :idea: :wink:
Awatar użytkownika
robert-wg
Lieutenant
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: robert-wg »

alensztajner pisze: Wow, a będa specjalne egzemplarze HB np. z kartami jedwabnymi. :roll: To dopiero byłby "full wypas" :idea: :wink:
No, ba. nawet z pozłacaną czcionką ale nie w pierwszym nakładzie :D
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

Czepiam się w tym wypadku bardziej z wrodzonej potrzeby czepiania się, niż z rzeczywistej potrzeby :wink: Inaczej mówiąc - jako, że słyszałem wiele dobrego o tej grze i ręczy za nią Wragamer, to jest ok. Ale w normalnej sytuacji, wydawnictwo (czy jakikolwiek inny sprzedawca czegokolwiek - choćby nakrętek), który jeszcze nic nie wyprodukował zaproponował mi przedpłatę 100 % przed rozpoczęciem produkcji, to bym... W tej sytuacji jednak karnie ustawię się w kolejce i zamówię grę. Kupujmy polskie gry (o ile są dobre - złych nie kupujmy!).
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Aldarus, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Bjorn
Lieutenant
Posty: 504
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:29
Lokalizacja: Wa-wa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Bjorn »

Wspierajmy polskie, tym bardziej, że jest okazja na kolejną grę card driven i to od początku polską - pierwsza polska gra tego typu. Bo Sukcesorzy i PoG to były przecież tłumaczenia.
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

Dlatego ją kupię. Chętnie bym się zapoznał jeszcze z jakąś recenzją.
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Mariusz
Adjoint
Posty: 733
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:53
Lokalizacja: Warszawa/Bruksela
Has thanked: 65 times
Been thanked: 28 times

Post autor: Mariusz »

Aldarus pisze:Czepiam się w tym wypadku bardziej z wrodzonej potrzeby czepiania się, niż z rzeczywistej potrzeby...
Słusznie i jest to zdrowy przejaw moim zdaniem, bo takie lukrowanie tematu wyłącznie też nie zawsze służy.
Alea iacta est.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

robert-wg pisze:
ozy pisze:Robercie, czy owa drukarnia drukowała już jakieś gry? Czy możesz porównać do jakiegoś innego produktu poziom wydania Hannibala Barkasa? Rozumiem że nie ma szansy na real photo jakiegokolwiek elementu gry, bo jeszcze żaden egzemplarz nie został wydrukowany?
Za wcześnie na to ozy :D. Drukuję w dwóch drukarniach. Jedna specjalizuje się w kartach i widziałem karty ich produkcji i jestem spokojny. Pozostałem element drukuję w niskonakładowej drukarnio/introligatorni specjalizującej się w zadaniach specjalnych. Widziałem na przykład książki o okładkach obitych jedwabiem (ale wypas :D ). Podejście mają profesjonalne, więc liczę, że będzie OK. Będę informował na bieżąco o postępach.

W ogóle straciłem sporo czasu i nerwów rozmawiając z drukarniami. Żenada i droga przez mękę. Jeden gość (wydaje gry dla dzieci) to mi wprost powiedział, że nie zrobi mi wyceny bo szkoda mu czasu. :evil:
Robercie co do tych danych wydawniczych, jeśli nie zastrzeżecie ich tajemnicy to kiedyś z chęcią się co nieco dowiem.

Jak tam postępy prac?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
robert-wg
Lieutenant
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: robert-wg »

Będę w Niepołomicach na Polach Chwały z Hannibalem w dniach 29-30 września 2007 (sobota i niedziela). Niestety jeszcze nie z egzemplarzem drukarni lecz z wersją beta. Będzie można zapoznać się z grą i przekonać, samemu czy jest tak dobra jak o niej piszą :wink:

Pozdrawiam i zapraszam,
Robert

P.S. Gra jest obecnie w składzie DTP. Pierwsze próbki są już w drukarni. Premiera druga połowa października 2007. Instrukacja jest już gotowa i mógłbym ją opublikować na www, ale dałem ją jeszcze do jednej korekty. Sam się w nią wczytałem i jeszcze znalazłem parę błedów.
DaRealOdi
Sous-lieutenant
Posty: 437
Rejestracja: niedziela, 2 września 2007, 09:03
Lokalizacja: 3city
Has thanked: 1 time

Post autor: DaRealOdi »

Doczytałem się gdzieś, że plansza będzie 'miękka', składana. Czy to prawda?
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

robert-wg pisze:Instrukacja jest już gotowa i mógłbym ją opublikować na www, ale dałem ją jeszcze do jednej korekty. Sam się w nią wczytałem i jeszcze znalazłem parę błedów.
Może mógłbym się znowu przydać? Jestem do dyspozycji.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”