Chiny, Japonia, Korea - nieznane strategie

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
shinjo
Sergent
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 12 lutego 2006, 16:40
Lokalizacja: TORUŃ i wszystko jasne ];)
Kontakt:

Chiny, Japonia, Korea - nieznane strategie

Post autor: shinjo »

Czy wśród was można znaleźć miłośników strategi symolujących potyczki z starożytności tamtego rejonu? Mam małego hopla w tym temacie i moge się podzielić wiedzą, podyskutować czekam na odzew
Jam Alfa i Omega.....a tam.....e tam
Pan P
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: poniedziałek, 2 stycznia 2006, 15:06
Lokalizacja: Police

Post autor: Pan P »

A są takie gry ? Tzn. grałem w komputerowe Konami czy Koei o Chinach i Japoni, bradzo fajne gry ( Ale z gier tej firmy najbardziej podobał mi sie Napoleon ), ale gier planszowych nie znam.
shinjo
Sergent
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 12 lutego 2006, 16:40
Lokalizacja: TORUŃ i wszystko jasne ];)
Kontakt:

Post autor: shinjo »

a co powiesz o symulacji okresu sengoku (okres wojen klanow) feudalnej Japoni np. - Takeda gra ta ma tez dwie odslony komputerowe ale plansza tez ma swe uroki. Udalo mi sie zdobyc ja w postaci elektonicznej bo niestety na naszym rynku nie uswiadczymy gier z tamtego rejonu
Jam Alfa i Omega.....a tam.....e tam
Awatar użytkownika
Camillus
Sergent
Posty: 132
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 18:20
Lokalizacja: Prusy Królewskie

Post autor: Camillus »

Ja grałem tylko w Shoguna
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Uwielbialem grać w dwie części gry Koei " Opowieść o Trzech Królestwach " przy czym wcześniejsza wersja z mapą prowincji a nie tylko mapa miasta i okolicy podobała mi się bardziej. Moja ulubioną postacią dążacą do zjednoczenia Chin po upadku dynastii Han był Cao Cao . Doskonały klimat. Najciekawsze były operacje zmierzajace do przejścia na naszą stronę obcego wodza. Najpierw tajne listy , pieniądze, potem bitwa i człowiek ze swoja armią zmienia sztandary na nasze .
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

W wersji planszoweej byłoby też prawdopodobnie super :D ale chyba trzeba byłoby podciągąć się z chińskiego nietety :(


http://www.boardgamegeek.com/browser.ph ... ortby=game

http://www.boardgamegeek.com/browser.ph ... ortby=game
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Zeka

Post autor: Zeka »

Całkiem sympatycznie to wygląda, szkoda tylko że w języku dla mnie nieznanym :) Shinjo, a to co masz w wersji elektronicznej w jakim języku zostało zapisane?
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Precyzując gry Koei dotyczące Chin z tymi planszówkami mają wspólny jedynie temat i jezykiem występujacym w grze był wyłacznie angielski .
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
shinjo
Sergent
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 12 lutego 2006, 16:40
Lokalizacja: TORUŃ i wszystko jasne ];)
Kontakt:

Post autor: shinjo »

Angielskie
Jam Alfa i Omega.....a tam.....e tam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”