Athens & Sparta (CG)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Athens & Sparta (CG)

Post autor: Jasz »

Nie jestem pewny czy nie ma już takiego wątku (niestety nie działa wyszukiwanie) ale jakoś ta gra przeszła bez echa.
Miałem nadzieje zagrać w nią partyjkę, ale widziałem na giełdzie, że mój przeciwnik już się pozbywa tej pozycji. Czyżby tym razem stare dobre klocuszki CG się nie sprawdziły?

Recenzja porównawcza gier "Hellenes" (GMT Games) i "Athens & Sparta" (Columbia Games) na Portalu Strategie:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Jasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Athens & Sparta

Post autor: Lord Voldemort »

No wlasnie, tez bylem ciekaw jak dziala klockowa alternatywa dla Peryklesa.

Nieladnie, ze nikt z grajacych nic nie napisal. Moze koledze sprzedajacemu pomogloby to znalezc nabywce na nia.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Lord Voldemort, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Albo zniechęcieć potencjalnego kupca.
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

Jakoś na zachodnich stronach więcej - i cieplej - mówi się o Hellenes (GMT) niż o tej grze. Może to spowodowane preferencjami wobec określonej firmy?
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43385
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3946 times
Been thanked: 2512 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Widziałem jak Wilk grał na początku grudnia (jeśli to było to co widziałem), ale coś takiego mi się przewinęło w OKU jeszcze, jak graliśmy w HIS. Wrażenia, ogólnie pamiętam, że były umiarkowanie pozytywne. Z pamięci nie jestem w stanie wiele więcej powiedzieć. Jeśli chodzi o grafikę: plansza i klocki całkiem ładnie wyglądały. Koledzy dyskutowali też coś o historyczności pewnych rzeczy.
Ostatnio zmieniony środa, 8 grudnia 2010, 18:25 przez Raleen, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

Istotną zmianą w porównaniu do wcześniejszych pozycji, jest spora możliwość odtwarzania swoich sił (jest to uzasadnione okresem czasowym, jaki obejmuje każdy etap). Grałem krótko, a sama gra mi się nawet podobała - wbrew pozorom daje duże możliwości (m.in. wykorzystanie floty) i jest chyba trochę mniej szachowa niż Rex. Nawet zastanawiałem się, czy nie kupić, ale że mam już właśnie Rexa, więc na razie się nie zdecydowałem (co nie oznacza, że się nie zdecyduję, więc radzę się pośpieszyć ;)
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Aldarus, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
adi2
Adjudant-Major
Posty: 337
Rejestracja: piątek, 5 lipca 2013, 21:10

Re: Athens & Sparta (CG)

Post autor: adi2 »

No i co panowie? Jakie wrazenia. Od jakiegos czasu sie zastanawiam czy nie kupic (moze ta z GMT), ale tak czytam o tych grach, to wielkiego halo nie ma.
A od czasu jak przeczytalem Wojne Peloponeska Tukidydesa, to mam ochote na gre w tych klimatach.
Chętnie zagram online (Vassal itp.). Moje filmiki z gier PC kampanii mp(Europa Universalis 2):

http://youtu.be/mkga5VM5aY0
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2071
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 89 times
Been thanked: 192 times

Re: Athens & Sparta (CG)

Post autor: adalbert »

Grą w "tych klimatach" jest też Polis. Fight for the Hegemony - bardzo ciekawe/wielopłaszczyznowe euro.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Athens & Sparta (CG)

Post autor: clown »

Recenzja porównawcza gier "Hellenes" (GMT Games) i "Athens & Sparta" (Columbia Games) na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
farmer
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 4 czerwca 2006, 12:47
Has thanked: 308 times
Been thanked: 74 times

Re: Athens & Sparta (CG)

Post autor: farmer »

Aby być uczciwym, podrzucę, iż do A&S wyszły jakiś czas temu poprawione zasady.
Poza kilkoma uściśleniami, zmieniły się także warunki zwycięstwa - tak, że teraz gra Spartą ma już szansę powodzenia :).

pozdr,
farm
Chcesz pokoju, szykuj się do wojny...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”