Norman Conquests (GMT)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 518
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 197 times
Been thanked: 123 times

Re: Norman Conquests (GMT)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Hmm, zaciekawił mnie tytuł i myślę "o, pewnie będzie coś o moich ulubionych Normanach Sycylijskich!"
...a tu tylko jedna bitwa o tym, reszta to jakieś angielskie smęty. Cóż, trudno, nie tym razem.
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2426
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 55 times

Re: Norman Conquests (GMT)

Post autor: Teufel »

Na bgg pytałem o bitwę pod Dyrrachium 1081. Autor uważa, że za dużo żetonów by było trzeba a zostały powiększone te w nowym wydaniu.
Więcej razy w wydaniu normańskim to już raczej nie będzie, ale może da się namówić na mały dodatek autor.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2426
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 55 times

Re: Norman Conquests (GMT)

Post autor: Teufel »

Mam już pudło. Bitwy wyglądają na nudne i biedne. Dwie są tylko piesze te z Norwegami. Przewaga po Civitate i Hastings jazdy normańskiej jest 12 i 13 do 0 i 0. Skutkiem będzie ogromna dominacja kawalerii. Żetony są duże i ładne, nowe ikonki szczególnie Normanów w hełmach nosalowych wyglądają świetnie. Lewes i Evestham najbardziej mnie interesują. Mam Ospreya i Omana na ten temat. Ogólnie w XIII w. dużo się działo na zachodzie.
To nie będzie moja ulubiona część systemu. Następne będą robione bitwy gwelfów i gibelinów.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: Norman Conquests (GMT)

Post autor: Raleen »

Dzięki za opinię. Jak ta dominacja kawalerii wypada w porównaniu z "Infidelem", gdzie też kawaleria jest silna? Co do bitew, pewnie są niezbyt dużych rozmiarów, żeby szybciej się grało i można było ogłosić rekordowo krótki czas gry, by zachęcić potencjalnych nowych graczy?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2426
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 55 times

Re: Norman Conquests (GMT)

Post autor: Teufel »

Myślę, że przewaga w ruchu załatwia całość możliwości obronnych w scenariuszach, gdzie przeciwnik nie ma jazdy.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Re: Norman Conquests (GMT)

Post autor: Darth Stalin »

Teufel pisze: piątek, 23 lutego 2024, 10:01 Lewes i Evestham najbardziej mnie interesują. Mam Ospreya i Omana na ten temat.
Osprey to wiem, a co masz Omana o tym?
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2426
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 55 times

Re: Norman Conquests (GMT)

Post autor: Teufel »

"Sztuka wojenna w średniowieczu". II Tom z 3. Zaczyna się od XI w. w Normandii. Mam wszystkie i jego sztukę wojenną z XVI w. Też nakładem Napoleon V. Są zachodniocentryczne ale może to i dobrze, bo przynajmniej się czegoś człowiek dowie.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Re: Norman Conquests (GMT)

Post autor: Darth Stalin »

Teufel pisze: wtorek, 27 lutego 2024, 08:37 "Sztuka wojenna w średniowieczu". II Tom z 3. Zaczyna się od XI w. w Normandii. Mam wszystkie i jego sztukę wojenną z XVI w. Też nakładem Napoleon V. Są zachodniocentryczne ale może to i dobrze, bo przynajmniej się czegoś człowiek dowie.
Okej, też to mam. Myślałem, że coś osobnego popełnił był o tym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”