Perykles (ARX)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
Cezary29
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: poniedziałek, 23 lipca 2007, 12:21
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Cezary29 »

Musze przyznac ze mimo niedociagniec to byla jedna z ciekawszych gier w jakie gralem ale to bylo boze swety lata swietlne temu, niemniej jak ktos ma dostep moge z czystym sumieniem polecic
________________________________
si vis pacem para bellum
_________________________________
Kuba1
Chasseur
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 18 grudnia 2008, 15:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Kuba1 »

AWu gramy we dwóch, tak więc przeciwnik przejmuje kontrolę nad prowincją, z którą toczymy wojnę i zarządza jak swoją własną? (tworzy armie itp.?)
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

My tak gralismy, nie pamietam juz na ile to bylo zgodne z zasadami ale sprawdza sie calkiem fajnie, najlepsze bitwy toczylo sie w ten sposob, bo zaczynalismy zwykle dosc daleko od siebie, i zadko gralismy dlugo ponad faze konsolidacyjna panstwotworstwa ;>
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Anomander, Ty jesteś stary wyjadacz, ale kolega dopiero zaczyna, więc się nie dziw, że pyta o różne rzeczy
Niewiele z tej gry pamiętam, a to o co kolega pytał to przecież podał sam, bo jasno wynikało z przytoczonych przepisów. Na kolejne pytania już nie jestem w stanie odpowiedzieć, bo właśnie przepisów raczej nie pamiętam.
Awatar użytkownika
19colt87
Tambour
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 1 stycznia 2021, 09:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Perykles (ARX)

Post autor: 19colt87 »

Jak dobrze pójdzie to nabędę Peryklesa mam nadzieje tylko że nie będzie to fake oferta :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: Perykles (ARX)

Post autor: Raleen »

19colt87 pisze: sobota, 9 stycznia 2021, 09:34 Jak dobrze pójdzie to nabędę Peryklesa mam nadzieje tylko że nie będzie to fake oferta :)
U nas kolega Silver posiada, więc też mam nadzieję zagrać za jakiś czas. Póki co, idąc chronologicznie, zacznę od "Hannibala".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Perykles (ARX)

Post autor: Silver »

Już komuś sprzedałem.
Ale mam innego i też zagrałbym:
https://boardgamegeek.com/boardgame/21954/perikles
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: Perykles (ARX)

Post autor: Raleen »

Jakby co także autor ma, więc dam sobie radę, a może kiedyś razem zagramy.
Co do tego linkowanego wyżej Periklesa, fajna gra, kiedyś grałem. Trochę euro, ale mimo wszystko bardzo sympatyczna i dobrze zrobiona.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”