Hands in the Sea (Knight Works)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
yanoo
Sergent
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2011, 00:15
Has thanked: 1 time

Re: Hands in the Sea

Post autor: yanoo »

Produkcja 2. edycji zakończona i rusza w morską podróż. Niech wiatr sprzyja :) Do końca sierpnia powinna trafić do graczy.
Kosma
Caporal
Posty: 71
Rejestracja: piątek, 13 czerwca 2014, 23:57

Re: Hands in the Sea

Post autor: Kosma »

A jak ktoś nie lubi kickstartera to kiedy w sklepach?
hamilkar1978
Caporal-Fourrier
Posty: 81
Rejestracja: wtorek, 14 marca 2017, 19:41
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Hands in the Sea

Post autor: hamilkar1978 »

Gdybym musiał wybrać, to chyba jednak odrobinę łatwiej jest Kartaginie - trudno mi uwierzyć.
Zdarzały się i gry 30-45minutowe - jeszcze trudniej...
...Więc kimże w końcu jesteś?
– Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro

J.W. Goethe "Faust"
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Hands in the Sea

Post autor: adalbert »

Gdybym musiał wybrać, to chyba jednak odrobinę łatwiej jest Kartaginie - trudno mi uwierzyć.
Zdarzały się i gry 30-45minutowe - jeszcze trudniej...
Rozumiem, że częściowo cytujesz mój post. Co tu jest tak trudnego do uwierzenia? Jeżeli Rzymianin się zagapi/zbyt mocno skupi jedynie na rozbudowie swojego potencjału, to może bardzo szybko przegrać poprzez rozbudowę miast przez Kartaginę. Efekt ten może być nawet wzmocniony, jeżeli Kartagińczyk pozwoli splądrować rozbudowane miasto, aby je zaraz potem rozbudować ponownie (w ten sposób de facto zmniejszając ilość miast, które musi rozbudować). Kartaginie jest również łatwiej uzyskać prowadzenie na początku gry i używać np. karty strategicznej zwiększającej limit kart na ręce do szybszego "przewijania" rund.
Rzym nie ma tych możliwości, ponieważ zaczyna bez floty i bez bazy zaopatrzeniowej na Sycylii. Jego potężna machina musi się nieco rozkręcać i czasem okazuje się, że jest już za późno na wygranie, choć obiektywnie sytuacja wygląda z każdą turą coraz lepiej. Powoduje to takie dość dziwne odczucie zdziwienia/niedowierzania, że się przegrało.
hamilkar1978
Caporal-Fourrier
Posty: 81
Rejestracja: wtorek, 14 marca 2017, 19:41
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Hands in the Sea (Knight Works)

Post autor: hamilkar1978 »

Ja się po prostu nigdy Rzymianami nie zagapiam... A zasadę odbudowy po rajdzie też znam i mam ją na uwadze...
Chętnie bym zobaczył partię doświadczonych graczy. Jakoś dziwnie jestem pewien że takie sytuacje nie wchodziłyby wtedy w grę.
Podtrzymuję zdanie - Rzymianie mają w grze łatwiej, i jako "pasjonat" Kartaginy mówię to z bólem...
...Więc kimże w końcu jesteś?
– Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro

J.W. Goethe "Faust"
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Hands in the Sea (Knight Works)

Post autor: adalbert »

Po kolejnych kilku grach moje zdanie wygląda tak, że przeciw graczowi niedoświadczonemu mogę spokojnie wziąć Kartaginę, natomiast przy graczach ogranych pewną przewagę uzyskuje Rzym, ponieważ zna już kartagińskie sztuczki.
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Hands in the Sea (Knight Works)

Post autor: Wilk »

Ja się pochwalę, że w końcu kupiłem, po długim czasie chodzenia wokół tej gry jak kot koło gorącej kaszy. :)
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Hands in the Sea (Knight Works)

Post autor: Wilk »

Już trafiło na stół, rekordowo szybko jak na mnie. Prowadzona przeze mnie Kartagina dostała wciry, albowiem nie doceniłem Sardynii i Korsyki oraz tego, jak ważna jest blokada morska. :)
Telhar
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: środa, 8 maja 2019, 17:21

Re: Hands in the Sea (Knight Works)

Post autor: Telhar »

Witam,

Panowie czy ktoś z Was posiada 2-gą edycję i może mi napisać jakie w niej są komponenty (drewienka, plansza itp.) na internetach krąży kilka wersji ale nie znalazłem zdjęć konkretnie do ostatniej edycji (w instrukcji pisze tylko, że "jest" plansza). Ponadto grę zamówiłem i będę potrzebował kogoś do grania. Jestem z Bierunia.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Hands in the Sea (Knight Works)

Post autor: Raleen »

Witaj na Forum!

Mam nadzieję, że koledzy obeznani z grą niedługo się odezwą co do tych komponentów. A co do graczy, z Bierunia do Katowic niedaleko to ktoś się powinien znaleźć.

Pozdrawiam!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Hands in the Sea (Knight Works)

Post autor: Wilk »

Drewienka, plansza sztywna, dwustronna. Karty, wyjściowo pieniądze z grubego kartonu, można było, zdaje się, dokupić jakieś bardziej wypasione - metalowe (zdaje się, że pierwotnie były one dostępne w Kickstarterze).
Telhar
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: środa, 8 maja 2019, 17:21

Re: Hands in the Sea (Knight Works)

Post autor: Telhar »

Witam!

Na forum już kiedyś byłem przez parę lat, ale chyba przy okazji wejścia RODO zjadło mi konto ;)

Drewienka czyli dyski czy domki? Plansza składa się po "ludzku" czy tak jak z pierwszej edycji? Monety metalowe zamówiłem ;).
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Hands in the Sea (Knight Works)

Post autor: Wilk »

Domki, to jest chyba upgrade w stosunku do pierwszej edycji, nie wiem jak w poprzedniej składała się plansza. ;)
Telhar
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: środa, 8 maja 2019, 17:21

Re: Hands in the Sea (Knight Works)

Post autor: Telhar »

W pierwszej edycji składała się na tyle unikalnie, że na BGG jest nawet filmik instruktażowy jak to robić ;)
Awatar użytkownika
yanoo
Sergent
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2011, 00:15
Has thanked: 1 time

Re: Hands in the Sea (Knight Works)

Post autor: yanoo »

Są papierowe monety i drewno - statki, domki, fortyfikacje. Metalowe monety można kupić osobno - drogie, ale polecam, zawsze jak gramy, to wszyscy widzowie się nimi jarają :D.

Plansza jest dwustronna, składa się normalnie. Strona alternatywna (chodzi tylko o kolorowanie) wygląda tak https://boardgamegeek.com/image/4058272/hands-sea

Z zauważalnych różnic to planszetki na karty nie mają wizerunku Rzymianina, ani Kartagińczyka, ale za to doszła dodatkowa planszetka pod karty neutralne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”