AVE - Upadek Cesarstwa Rzymskiego (Groteka/ZSMP)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.

Re: AVE - Upadek Cesarstwa Rzymskiego (Groteka/ZSMP)

Postby Aldarus » Monday, 27 February 2017, 17:07

Samuel wrote:A ja mam ze swojej strony pytanie - czy ktokolwiek pamięta taką obszarową grę "Barbarzyńcy u bram". Była przeznaczona dla pięciu osób: ze strony rzymskiej cesarstwo wschodnie i zachodnie, z barbarzyńskiej Wandalowie, Goci i Hunowie. Barbarzyńcy mieli (chyba) tylko kawalerię, Rzymianie kawalerię i piechotę, ponadto były okręty i machiny bojowe, które mogły zmieniać właściciela. Nieźle były wycenione prowincje w poszczególnych diecezjach (ktoś musiał trochę poczytać o gospodarce imperium w tym czasie), od ceny zależały zdolności mobilizacyjne. Może to trochę jak "kraj lat dziecinnych", ale wspominam grę jako naprawdę jedną z najlepszych tego czasu. Niestety, nie byłem właścicielem i nie potrafię dziś zidentyfikować nawet jednego egzemplarza.
Przepraszam, że tak wtrąciłem do wątku, ale pierwsza reakcja była, że oto ktoś wreszcie to odnalazł, a tu się okazuje, że znowu nie to. :(

Też mam - niestety nie wiem, czy zachowały się wszystkie żetony.
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Aldarus
Chef de bataillon

Previous

Return to Starożytność i średniowiecze