Successors [Phalanx Polska]

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Successors [Phalanx Polska]

Post autor: Teufel »

Nie wiem jak inni, ja na pewno kupię, po jakości wydania Hannibala jestem spokojny o rozgrywkę, grając już we wcześniejsze edycje.
Na stronie wydawcy jest informacja o około 130 kartach dołączonych do gry. 55, które były plus 12 wodzów to rozumiem a pozostale? Leliwa wiesz coś o tym? 🙂
Ponoć mają być też dodane scenariusze z kolejnych wojen Sukcesorów, to może by ciekawe, startować z określonymi siłami i prowincjami.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
leliwa
Général de Division Commandant de place
Has thanked: 11 times
Been thanked: 67 times

Re: Successors [Phalanx Polska]

Post autor: leliwa »

Można zorientować się po zamieszczonym w sieci przykładzie gry i kartach scenariuszy. Na pewno każda z prowincji dostanie swoją kartę. Dalej zwiększona zostanie liczba wodzów nazwanych, a co za tym idzie ich kart, które teraz będą ładnie podzielone na pola razem 20 wodzów. No i będą karty opcjonalne. W playbooku piszą że 10. Niestety ponieważ pudła zamiast koleją płyną morzem to możemy się ich spodziewać dopiero w czerwcu.

Poniżej jest Rulebook, gdzie wszystko jest napisane. 70 kart Dike, 33 karty prowincji i 20 kart generałów. Razem 123 karty. Do tego 6 dużych kart (1 z pokazaniem tabeli ruchu, 5 dla 5 frakcji):https://drive.google.com/file/d/1o9VkQ6 ... DpuOn/view
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 969 times
Been thanked: 565 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Nie wiem jak tam cenowo wypada teraz, ale też pewnie się skuszę. Mam nadzieję, że zmiany/nowe karty są przemyślane i wniosą nową jakość do rozgrywki.
Gra ma szansę stać się hitem Phalanxów, myślę, że większym niż Zimna wojna czy Hannibal.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
leliwa

Raleen pisze: czwartek, 18 marca 2021, 17:06 Nie wiem jak tam cenowo wypada teraz, ale też pewnie się skuszę. Mam nadzieję, że zmiany/nowe karty są przemyślane i wniosą nową jakość do rozgrywki.
Gra ma szansę stać się hitem Phalanxów, myślę, że większym niż Zimna wojna czy Hannibal.
Dobrze by było. Krótsze scenariusze dla różnej liczby graczy są jak dla mnie znakomitym posunięciem jednocześnie stawiającym stopnie dla mniej wprawnych graczy i przybliżającym wersje bardziej historyczne. Oby też dawało się dobrze w nie grać.

90 euro w preorderze jeszcze. Do Polski pewnie tak jak Hannibal transport za darmo. No i polskie wydanie.
Teufel pisze: czwartek, 18 marca 2021, 15:43 Nie wiem jak inni, ja na pewno kupię, po jakości wydania Hannibala jestem spokojny o rozgrywkę, grając już we wcześniejsze edycje.
Na stronie wydawcy jest informacja o około 130 kartach dołączonych do gry. 55, które były plus 12 wodzów to rozumiem a pozostale? Leliwa wiesz coś o tym? 🙂
Ponoć mają być też dodane scenariusze z kolejnych wojen Sukcesorów, to może by ciekawe, startować z określonymi siłami i prowincjami.
Tak. Jednocześnie te krótsze scenariusze (każdy to 1 etap) mają różną liczbę graczy. Co pokazuje jak bardzo zmienna była sytuacja polityczna wtedy i jak dzieliły się stronnictwa.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Post autor: Teufel »

Kiedyś Jarek planował też dodatkowy scenariusz na 2 graczy z lat macedońskiego podboju państwa Persów. Temat jak rozumiem jest nieaktualny?
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
leliwa

Na razie nie ma nic opublikowanego w plejbuku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”