RAF: Lion vs. Eagle (Decision Games)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Been thanked: 13 times
Kontakt:

Re: RAF: Lion vs. Eagle (Decision Games)

Post autor: Silver » niedziela, 22 marca 2020, 22:12

Napisz priva. Tylko muszę poprawić tą instrukcję.
remik_l
Carabinier

Post autor: remik_l » środa, 25 marca 2020, 10:31

Dzięki.
Jak będziesz miał Eagle to daj znać.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Kontakt:

Post autor: Silver » środa, 25 marca 2020, 16:24

Ukończyłem właśnie kampanię gdzie poprowadziłem do zwycięstwa siły RAFu.
Już od około 2 godziny gry złapałem rytm i kolejne sekwencje wykonywałem, prawie automatycznie.
Londyn ((jego zakłady przemysłowe) odczuł pierwszy większy nalot 3 września.
Jakoś utkwiły mi w pamięci szczególnie częste i silne ataki na lotnisko Horchurch w sektorze 6/11.
Ale od tego czasu wskaźnik doświadczonych pilotów już został na bezpiecznym poziomie i lotnictwo angielskie (wzmocnione przez dodatkowe dywizjony) nie ponosiło już większych strat; a kulminacją był ostatni dzień gdzie Luftwaffe poniosło koszmarne straty i Hitler ostatecznie odwołał inwazję na Anglię (przy 32VP).
Często gra zaskakuje człowieka i tylko pomyśleć co będzie gdy z drugim człowiekiem zasiądę do niej.
kolosm
Caporal

Post autor: kolosm » czwartek, 26 marca 2020, 20:23

Świetnie to brzmi! Chyba się skuszę...:)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Kontakt:

Post autor: Silver » piątek, 27 marca 2020, 18:54

Strasznie mi się ślimaczy gra w kampanię dla 1 gracza Eagle. Szczególnie to mozolne ustalanie w jaki sposób odpowiedzą na naloty Anglicy. Podejrzewam, że o wiele dłuższa będzie rozgrywka. Na 2 osoby byłoby szybciej. Sytuacje ratuje to ciekawe planowanie nalotów na Anglię.
RAJ
Général de Brigade
Has thanked: 20 times
Been thanked: 17 times

Post autor: RAJ » sobota, 28 marca 2020, 07:38

Obrazek

Wyciągnąłem z szafy RAF. Zaczęło się paskudnie od samotnego dywizjonu Me109 o godzinie 10.00. Mogłem go odpuścić ale postanowiłem klimatycznie zareagować jednym dywizjonem Hurricanów. Potem okazało się, że to pułapka, drugi dywizjon krył się w chmurach. Od razu pierwszy dywizjon do lekkich strat. A później było już tylko gorzej... Nalot po nalocie, po kilka naraz, godzina po godzinie. Naloty były tak intensywne, że w Flotte3 zabrakło dyspozycyjnych myśliwców. Na zdjęciu stan przed ostatnimi trzema nalotami o godzinie 18.00. Dzień zakończył się bilansem -17VP, 7 dywizjonów w Light Loss i 1 w Heavy Loss, 4 punkty uzupełnień lotniczych zniszczone w wyniku bombardowań lotnisk. Niemcy mają 4 lekkie straty i jedną ciężką. Po prostu masakra... Nie wiem, czy kontynuować czy złożyć rezygnację i zacząć od nowa...
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Kontakt:

Post autor: Silver » sobota, 28 marca 2020, 10:20

To niebywałe że tak aktywna była 3 Flota a na dodatek już pierwszego dnia tyle VP. U mnie do takiej ilości to zbliżyłem się dopiero pod koniec rozgrywki. Grając Anglikami gra się szybciej więc spokojnie możesz zacząć jeszcze raz. Ale ja bym grał dalej bo teraz ważne czy kolejny dzień nalotów będzie po dłuższej przerwie (np. po 5-6 dniach) czy to będzie kolejny kalendarzowy. Na razie masz rezerwy sprzętu i pilotów. W takiej sytuacji punktowej chyba jeszcze nie zdecydujesz się zasilić kolejnymi dywizjonami swoja flotę myśliwską bo to kosztuje kolejne VP.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”