Stara Bzura 1939 vs nowa Bzura 1939 (Dragon, TiS)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43385
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3946 times
Been thanked: 2512 times
Kontakt:

Re: Stara Bzura 1939 vs nowa Bzura 1939 (Dragon, TiS)

Post autor: Raleen »

Plansza do "Bzury 1939" (wyd. TiS). Mam nadzieję, że przyda się do dyskusji i analizy gry.

Obrazek
http://portal.strategie.net.pl/PortalIm ... 201939.jpg
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43385
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3946 times
Been thanked: 2512 times
Kontakt:

Re: Stara Bzura 1939 vs nowa Bzura 1939 (Dragon, TiS)

Post autor: Raleen »

Plansza (właściwie to chyba połówka planszy) do "Bzury 1939" wydana w czasopiśmie "Dragon Hobby" nr 4/99. Mam nadzieję, że przyda się do dyskusji i analizy gry. Warto zaznaczyć, że jest to inna wersja gry niż ta, którą pierwotnie wydał Dragon, i inna niż ta, którą później wydał TiS.

Obrazek
http://portal.strategie.net.pl/PortalIm ... 04-99).jpg
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Frank Drebin
Caporal-Fourrier
Posty: 88
Rejestracja: sobota, 2 lutego 2019, 22:13
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Stara Bzura 1939 vs nowa Bzura 1939 (Dragon, TiS)

Post autor: Frank Drebin »

Raleenie ta część mapy jest z Dragona Hobby 3 /1999. W numerze 4/1999 była jej druga część z Warszawą i Modlinem. Pamiętam że ten Modlin miał być powodem połączenia tych map z mapą od Mławy z Dragona.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43385
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3946 times
Been thanked: 2512 times
Kontakt:

Re: Stara Bzura 1939 vs nowa Bzura 1939 (Dragon, TiS)

Post autor: Raleen »

Dzięki, rzeczywiście sam nabrałem potem wątpliwości który to był numer, ale doszedłem do wniosku, że jeśli coś się nie zgadza ktoś z Was mnie poprawi ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
PLama80
Oberfeldwebel
Posty: 208
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2022, 19:31
Lokalizacja: Festung Thorn
Has thanked: 91 times
Been thanked: 52 times

Re: Stara Bzura 1939 vs nowa Bzura 1939 (Dragon, TiS)

Post autor: PLama80 »

Czy ktoś grał w najnowszą Bzurę TiSu w systemie WB-95? Jak się gra? Ile scenariuszy?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”