Najlepsza gra w systemie W-39

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.

Najlepsza gra w W-39

Piotrków
7
37%
Bzura (nowa)
3
16%
Bzura (stara)
5
26%
Suwalszczyzna
0
Brak głosów
Pomorze
1
5%
Mława
3
16%
LOW
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 19
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Nie da się ukryć, że zainteresowanie systemem W-39 nie powala.Myślę, że przodują duże gry tj. Piotrków i Bzury,bo są nowe(względnie) , a stara Bzura to sentyment.Mława to historia, Pomorze jest mocnym kandydatem do nagrody "Najgorzej wydana gra wszechczasów"(rozmyte żetony bez lakieru, okładka-paskudne tekturki dodane luzem, brak okopów), Suwalszczyzna i LOW to dodatki, z tym, że z jakiś powodów Suwalszczyznę wydano jako osobną grę.Ja zagłosowałem patriotycznie na Pomorze, ale obiektywnie polecić je można jako dużą grę, którą da się rozegrać w rozsądnym czasie.Mimo wszystko Polak może tu trochę powalczyć i nie ma pokusy takiej ucieczki jak w Mławie.Ale wydana jest koszmarnie.
Awatar użytkownika
motyl
Chorąży
Posty: 266
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:04
Lokalizacja: Muszyna / Lublin KUL

Post autor: motyl »

Nowa Mława jest fatalna. Umocnienia mławskie powinny być jako fortyfikacje stałe, a nie heksy z zasiekami. Przecież to był cały system obrony, gdzie poza bunkrami istniały rowy przeciwczołgowe i inne przeszkody utrudniające atak. a nowej mapie prawie nie ma bagien i Niemcy mogą swobodnie przeć do przodu, nawet z łatwością przez pozycje mławskie, co jest trochę dziwne.
"Dulce et decorum est pro patria mori"
Awatar użytkownika
Gladky
Sous-lieutenant
Posty: 372
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:59
Lokalizacja: Tuchów/Lublin
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Gladky »

Raleen pisze:Mapa duża, jak w starych Dragonowych, żetony były jeszcze sklejane. Był do niej segregator, chyba jako jedyna została tak wydana, metoda ta nie przyjęła się.

O reszcie chyba na Smolnej lepiej pogadamy.

BTW. Mówimy o nowym Piotrkowie? Bo to co wyżej napisałem to o nowym.
Gra którą Ryśku opisałeś to nie Piotrków tylko Pomorze. Tez z kampanii wrześniowej.
Piotrków może być z pudełkiem lub bez a na pewno bez segregatora, ma prawie wszystkie żetony sztancowane, plansza jest ładniejsza...

Jeśli tylko tą grę masz, co napisałeś wyżej, to jest to Pomorze na 99 procent.

Ja zgadzam się z motylem i czekam z niecierpliwością na Śląsk z Małopolską.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Tak, moja pomyłka, w segregatorze było Pomorze, i chyba tylko to (więcej nic nie kojarzę). Mam to Pomorze.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”