Ardeny 1944 (Dragon, TiS)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

W Ardeny próbowałem zagrać trzykrotnie... najpierw dwukrotnie służyłem za trenażer dla nowego gracza (ale i z pożytkiem dla mnie gdyż mogłem sobie odświeżyć grę po wielu latach nie grania :jupi: )... niestety obie rozgrywki zakończyły się w początkowej fazie :/ ... ale gdy tak łatałem niewielkie dziury po anemicznych atakach Niemców (grałem Amerykanami), zdałem sobie sprawę, że gdyby mocniej mnie przycisnął to moja obrona prysłaby jak bańka mydlana... ;D i nie byłoby czym załatać dziur we froncie... :]

gdy zasiadłem do gry z Monthionem to postanowiłem zmienić stronę konfliktu i zagrać Niemiaszkami... :faja: pierwsze ataki 6. APanc SS doprowadziły do eliminacji lewego skrzydła wojsk amerykańskich w dolinie Losheim oraz zepchnięcia "Big Red One" ze Wzgórz Elsenborn natomiast na południe od St. Vith dobrze sobie radziły 2. i 116. DPanc... amerykanie (tzn. Monthion) oddawali pole cofając się na kolejne rubieże obrony i co rusz skracając front... ale cały czas nie było realnego przełamania... z etapu na etap Monthionowi coraz trudniej było łatać dziury we froncie... A niemieckie DPanc nie próżnowały prąc naprzód...w siódmym etapie udało mi się przejść Mozę trzema dywizjami co dało mi automatyczne zwycięstwo... :jupi:
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez DT, łącznie zmieniany 1 raz.
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
kuba084
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 19 maja 2009, 11:25
Lokalizacja: Tychy

Post autor: kuba084 »

Witam.

Przymierzam się właśnie do rozgrywki. Może jestem głupi, ale jak odczytywać początkowe rozlokowanie wojsk amerykanskich?!

Chodzi mi o np. o heksy A60/B4, A58/B6, A56/B8, A56/8. Mam ustawić jankesów na dole mapy? Czy wyżej?!

Obczaiłem już :)

Grałem Niemcami i wygrałem, ale tylko dlatego, że była to pierwsz partia i nie było jeszcze wiadomo co i jak. Kolega zrobił wielki błąd nie broniąc rzeki, która miałem przekroczyć, a tam uderzyłem.

Cel wykonało naturalnie Das Reich;] W sumie Aredny są oki, ale denerwuje to ciągle wycofywanie i praktycznie brak strat (prócz strony amerykanskiej, ja straciłem ledwie jedną artylerię).
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez kuba084, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Razer
Appointé
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Razer »

A60/B4 - oznacza że ustawiasz jednostkę/ki na heksie (sześcioboku) znajdującym się na przecięciu pionowej kolumny heksów A60 oraz ukośnej kolumny heksów B4.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Razer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

kuba084 pisze:Cel wykonało naturalnie Das Reich;]
Dlaczego naturalnie? Ja przepchałem przez Mozę (ostatnim razem na Polach Chwały) naturalnie 2. Panzer Division, 116. Panzer Division i Fuhrer Begleit Brigade oraz którąs z dywizji piechoty z prawego skrzydła :faja:
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
Razer
Appointé
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Razer »

DT pisze: Ja przepchałem przez Mozę (ostatnim razem na Polach Chwały) naturalnie 2. Panzer Division, 116. Panzer Division i Fuhrer Begleit Brigade oraz którąs z dywizji piechoty z prawego skrzydła :faja:
Nooo skoro kolega taki dobry to wyzywam na pojedynek na najbliższych Polach Chwały
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Widziałem DT w akcji w Ardenach przed rokiem i nie ma z nim żartów.
Może pokusicie się o jakąś fotorelację.
Awatar użytkownika
Razer
Appointé
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Razer »

wujaw pisze:Widziałem DT w akcji w Ardenach przed rokiem i nie ma z nim żartów.
Dlatego też się cieszę na tą konfrontację, rozumiem że chodzi o partyjke w ,,stare'' ARDENY?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Były i stare i nowe, i Burza zimowa, i Charków 1942, i coś jeszcze chyba.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Razer pisze:
wujaw pisze:Widziałem DT w akcji w Ardenach przed rokiem i nie ma z nim żartów.
Dlatego też się cieszę na tą konfrontację, rozumiem że chodzi o partyjke w ,,stare'' ARDENY?
Chętnie podejmę rękawicę i oczywiście chodzi o stare Ardeny :pom: a może przy okazji Budapeszt?
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez DT, łącznie zmieniany 1 raz.
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Razer pisze:
wujaw pisze:Widziałem DT w akcji w Ardenach przed rokiem i nie ma z nim żartów.
Dlatego też się cieszę na tą konfrontację, rozumiem że chodzi o partyjke w ,,stare'' ARDENY?
Czyżbyś się wystraszył Razerze? Na Polach Chwały byłeś raczej "niezauważalny" :>
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez DT, łącznie zmieniany 1 raz.
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Też przyznam, że po takim rzucaniu rękawicy to jak nic powinno dojść do jakiejś konfrontacji, a tu klops :) . Nie ukrywam, że liczyłem na ciekawą relację i możliwość poobserwowania rozgrywki na miejscu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Razer
Appointé
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Razer »

DT pisze: Czyżbyś się wystraszył Razerze? Na Polach Chwały byłeś raczej "niezauważalny" :>
Noo, niestety sprawy ,,wyższe'' nie pozwoliły mi na przybycie. :/ A tak miałem ochote na konfrontację z dobrym przeciwnikiem :> Może za rok ...
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Razer pisze:Może za rok ...
Albo na Grenadierze :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez DT, łącznie zmieniany 1 raz.
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
Yautay
Sergent
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 20 marca 2010, 15:38
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Yautay »

Jeżeli tylko będę w kraju (w czasie trwania Grenadiera) z chęcią zagram z Tobą w Ardeny (mam stare i nowe - wszystko jedno...)

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Yautay, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Koledzy, co do umawiania się na rozgrywki, proponuję inne działy i prywatne wiadomości, bo robi nam się powoli bałagan.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”