Espana 1936 i inne gry o hiszpańskiej wojnie domowej

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Arriba Espana: The Spanish Civil War, 1936-39 ma być grą dodaną do 8 numeru World at War. Ciekawe czy będą naprawione błędy czy pójdzie tak jak była.
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1596
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 16 times

Post autor: Leo »

W ostatni piątek Andreas i ja mieliśmy wielką przyjemność wypróbować Espanę 1936. Zagraliśmy na razie tylko raz i to nie do końca, ale gra zaprezentowała się z jak najlepszej strony. Klarowne przepisy, szybkość i dynamika rozgrywki, nieprzesadna losowość, duży walor edukacyjny i mnóstwo kombinowania to niewątpliwe zalety gry. Wad jak na razie nie stwierdziłem.
Dawno już jakaś gra nie zrobiła na mnie tak dużego wrażenia, a Andreas już następnego dnia ją sobie zamówił (graliśmy na egzemplarzu użyczonym przez Silvera - wielkie dzięki!).
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Czy tą ESPANE 1936 da się gdzieś w Polsce kupić?
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Znajomy sprowadził z Niemiec, ja swoją sprowadziłem z USA. Jakbyś potrzebował w tym pomocy to się polecam.
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Będę pamiętał. Na obecną chwilę mam w co pogrywać na przynajmniej cały rok. ;)
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Jak pomyślę o tych z 400+ scenariuszach do Panzer Grenadiera to też mam w co grac na kilka lat, a i tak jakoś nowe gry do mnie spływają.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Leo pisze:W ostatni piatek Andreas i ja mieliśmy wielką przyjemność wypróbować Espanę 1936. Zagraliśmy na razie tylko raz i to nie do końca, ale gra zaprezentowała się z jak najlepszej strony. Klarowne przepisy, szybkość i dynamika rozgrywki, nieprzesadna losowość, duży walor edukacyjny i mnóstwo kombinowania to niewątpliwe zalety gry. Wad jak na razie nie stwierdziłem.
Dawno już jakaś gra nie zrobiła na mnie tak dużego wrażenia, a Andreas już następnego dnia ją sobie zamówił. (graliśmy na egzemplarzu użyczonym przez Silvera - wielkie dzięki!)
Najlepsza z możliwych rekomendacji Panowie :),
Jaka firma wydała Espanę Phalanx Games czy Hiszpanie i gdzie Andreas zamawiał grę :) ?
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Espane 1936 wydał hiszpański Devir (obie wersje, w anglojęzycznej od razu z dodatkiem). Phalanx ma być dystrybutorem.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post autor: clown »

Bardzo ładna karta - "Tanques Rusos" :D hiszpański to taki piękny język
Pędrak mi się żalił, że w Essen tego nie wziął. I teraz chyba wiem czego żałuje :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1596
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 16 times

Post autor: Leo »

Pędrak odniósł wrażenie, że to eurogra. Och, jak bardzo się pomylił...
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post autor: clown »

Właśnie wczoraj mi na gg pisał, że myślał, że to Brzydkie Kaczątko i euro, a to się okazało Pięknym Łabędziem strategicznym :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Leo pisze:Pędrak odniósł wrażenie, że to eurogra. Och, jak bardzo się pomylił...
:lol:

Zgadzam się, że wygląda z daleka trochę jak brzydkie kaczątko, jak ją ostatnio widziałem (podczas rozgrywki Leo i Andreasa), jedno z moich pierwszych pytań było: czy to coś starszego? Tym bardziej dziwię się jak Pędrak mógł potraktować ją jako eurogrę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Fajna prezentacja na BGG: http://www.boardgamegeek.com/thread/340703 )

A także instrukcja do ściągnięcia: http://www.boardgamegeek.com/file/info/32321
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Widzę Andy że się bardziej zainteresowałeś grą. Powiem szczerze, że też przejrzałem kilka materiałów o ESPANA 1936 i coraz bardziej ją pragnę. :D
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Wideo bardzo fajne, a Espana to gra której lepiej się nie opierać, później się będzie żałowało że tak długo się jej opierało :D ;).
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”