[B-35] Warszawa 1944

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
J E Y T
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2006, 21:06
Lokalizacja: Kobyłka city

Post autor: J E Y T »

Ciekawe, dlaczego nikt nie próbował ( lub przynajmniej ja nic o tym nie wiem) zrobić Wołomin 1944 ( chodzi mi o działania z przełomu lipca i sierpnia)
"Nikt Cię nie broni Polsko
Gdy wokół głodne psy
Upokorzony naród
Cierpienie, nędza, łzy!"
Awatar użytkownika
Kamil
Praporszczik
Posty: 330
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Kamil »

Taka gra ukaże się latem, więcej informacji na TiSie.
Awatar użytkownika
J E Y T
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2006, 21:06
Lokalizacja: Kobyłka city

Post autor: J E Y T »

O tych planach wiem, z tym, że TiS ma bardzo ambitne plany na ten rok, więc wątpię by się w tym roku wyrobili - szybkie prace nad Ostrołęką, którą już wydali, Grunwald, Kraśnik i kilka innych gier w systemach B 35 i WB 95 tak, więc jest tego sporo i wątpię by wszystko zostało wydane właśnie w 2007 roku...
"Nikt Cię nie broni Polsko
Gdy wokół głodne psy
Upokorzony naród
Cierpienie, nędza, łzy!"
Awatar użytkownika
Kamil
Praporszczik
Posty: 330
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Kamil »

Co do Warszawy 1944, to wyjdzie napewno przed sierpniem, prace są dość zaawansowane :D A z resztą to też mi się nie wydaje żeby zdążyli w tym roku.
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Myśle, że TiS ma już na tyle dobrą linię produkcyjną, że to wydadzą. Myślę, że poza Gettysburgiem chłopaki zrobią wszystko co chcieli.
Myślę też, że będzie sporo błędów :) Co do grywalności to nie wiem jak to będzie- pomijam sam system, który moim zdaniem chodzi całkiem całkiem. Bardziej mnie martwią, te rzekome walki pancerne i duże tereny leśne. Poza tym mapa jest brzydka :/
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

System był maksymalnie prościutki i dało się w niego grać. Potem go ulepszyli, znowu ulepszyli.... I teraz mam wrażenie, że jest bardzo nędzny. Plus tabelka walki - wiadomo.
Awatar użytkownika
J E Y T
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2006, 21:06
Lokalizacja: Kobyłka city

Post autor: J E Y T »

Wojpajek pisze:Myśle, że TiS ma już na tyle dobrą linię produkcyjną, że to wydadzą. Myślę, że poza Gettysburgiem chłopaki zrobią wszystko co chcieli.
Myślę też, że będzie sporo błędów :) Co do grywalności to nie wiem jak to będzie- pomijam sam system, który moim zdaniem chodzi całkiem całkiem. Bardziej mnie martwią, te żekome walki pancerne i duże tereny leśne. Poza tym mapa jest brzydka :/
Widziałeś mapę do Wołomina?! ( jest tam Kobyłka? - musiałem, musiałem to zapytać )
Możesz ją (grę i mapę ) opisać...
"Nikt Cię nie broni Polsko
Gdy wokół głodne psy
Upokorzony naród
Cierpienie, nędza, łzy!"
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Mapa jest na jednej ze stron TiSu w odpowiednim temacie :) Mape widziałem na forum to też moge powiedzieć jedynie tak ogólnie wyglądała... A mi się te ich mapy nie podobają :/ i tyle....
Awatar użytkownika
Grohmann
Starosta
Posty: 898
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2006, 22:39
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 2 times

Post autor: Grohmann »

Nie wiem o co wam chodzi z tym Wołominem, ale z tego co się orientuje ma być wydana gra "Warszawa_1944" w systemie b35, której tematem przewodnim będzie bitwa pancerna na przedpolach polskiej stolycy z powstaniem w tle. Z wojną 1920 roku nic wspólnego to mieć nie będzie.
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

hmmm no ja tu ciągle o Warszawie 1944 mówiłem...
Awatar użytkownika
J E Y T
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2006, 21:06
Lokalizacja: Kobyłka city

Post autor: J E Y T »

Warszawa 1944 = Wołomin 1944 - o tym samym mówimy... ( choć dla mnie Wołomin byłby bardziej poprawny... )
"Nikt Cię nie broni Polsko
Gdy wokół głodne psy
Upokorzony naród
Cierpienie, nędza, łzy!"
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

A dla mnie najlepsza nazwa Przedpola Warszawy 1944, coś takiego.... bardziej... a Warszawa i powstaniec na okładce jest bardzo mylący.
Awatar użytkownika
J E Y T
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2006, 21:06
Lokalizacja: Kobyłka city

Post autor: J E Y T »

To taki chwyt reklamowy...
Rzeczywiście Wojpajku miałeś racje - jest mapa na forum TiSu (szkoda, iż nie w przybliżeniu, bo coś mi nie pasuje... )
"Nikt Cię nie broni Polsko
Gdy wokół głodne psy
Upokorzony naród
Cierpienie, nędza, łzy!"
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Zmieniłem nazwę tematu, bo prawie pomieszaliście wszystko.

Warszawa 1944 jest w B-35,
Wołomin 1920 jest w W-39, zmodyfikowanym trochę z tego co się orientuję.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Kamil
Praporszczik
Posty: 330
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Kamil »

Najbardziej odpowiednia nazwa dla bitwy na przedpolach Warszawy na przelomie lipca i sierpnia 1944 to - "Bitwa pod Okuniewem", a to tak dla ścisłości :D mapa troszke sie zmienila od czasu gdy umieszczono ja na forum TiS dodano kilka ważnych miejscowosci i jeden most :D co do gry to ma zawierać Powstanie Warszawskie (nie wiem jak to możliwe w B 35) i starcie pancerne pod Warszawą. Działania będą kończyły się 6 sierpnia, czyli w momencie zakończenia walk 2 A Panc z niemieckimi dywizjami pancernymi. jako ze osobiscie interesuje sie bardzo tym starciem dla mnie gra zapowiada sie ciekawie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”