Battalion Combat Series (MMP)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
j1023
Adjudant
Posty: 231
Rejestracja: czwartek, 31 grudnia 2009, 09:47
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 120 times
Been thanked: 47 times

Battalion Combat Series (MMP)

Post autor: j1023 »

Co sądzicie o tym systemie? Grał ktoś?

https://boardgamegeek.com/boardgamefami ... series-mmp

Zasady są dostępne online (ciekawe, że na zachodzie nikt "nie boi" się ich publikować). Przeglądałem je i wstępnie wygląda obiecująco.
Awatar użytkownika
karawanken
Adjudant
Posty: 206
Rejestracja: środa, 18 lipca 2018, 13:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 31 times

Re: Battalion Combat Series (MMP)

Post autor: karawanken »

Tak. Świetny system ale zasady wymagają pewnego ogrania aby zdawać siebie sprawę z tego co można robić poszczególnymi rodzajami jednostek.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Battalion Combat Series (MMP)

Post autor: Raleen »

Jeśli masz przyzwyczajenia z polskich gier, z początku ciężko Ci się będzie przestawić, ale oczywiście do zrobienia ;)

Jak wszystko, ma swoje plusy i minusy. Są gracze, którzy się nad nim rozpływają. Sam przyznam, że zbyt dużo jeszcze nie grałem, ale z tego co się zapoznałem i w oparciu o ogólne doświadczenie, widzę, że są rzeczy ciekawe, ale i są takie gdzie może zgrzytać.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
j1023
Adjudant
Posty: 231
Rejestracja: czwartek, 31 grudnia 2009, 09:47
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 120 times
Been thanked: 47 times

Re: Battalion Combat Series (MMP)

Post autor: j1023 »

Widzieliście gdzieś polską instrukcję?
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”