Przemyśl 1939 (Taktyka i Strategia nr 36)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
War Elephant
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: sobota, 13 września 2014, 22:54
Lokalizacja: Warszawa - Nowe Włochy
Has thanked: 18 times
Been thanked: 38 times
Kontakt:

Przemyśl 1939 (Taktyka i Strategia nr 36)

Post autor: War Elephant »

Hej podpowiedzcie proszę - zaintrygował mnie temat i jako że pochodzę z Przemyśla to chętnie sobie kupię ten numer nawet dla samych map - w gry na takich kartonikach nie grałem nigdy:
https://taktykaistrategiasklep.pl/produ ... ategia-36/

Pytanie czy coś więcej potrzebuję żeby zagrać?
Chwilę poszperałem i widzę że Przemyśl 1939 to jakby dodatek do systemu W-39.
Rozumiem, że potrzebuję jeszcze instrukcję kupić od razu?
https://taktykaistrategiasklep.pl/produkt/405/

Jak na razie klaruje mi się że kupuję nr 36 i instrukcję.
Jeśli potrzebuję coś jeszcze to podpowiedzcie proszę żebym dwa razy nie zamawiał.
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Przemyśl 39 (W-39 Taktyka i Strategia nr 36)

Post autor: brathac »

Generalnie tak, to wystarczy.
Upewniłbym się jednakże czy w czasopiśmie masz wszystkie żetony potrzebne do rozegrania tych scenariuszy czy nie trzeba jakiś z pudełkowego wydania.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Re: Przemyśl 1939 (Taktyka i Strategia nr 36)

Post autor: Raleen »

War Elephant pisze: środa, 20 lipca 2022, 11:15 Hej podpowiedzcie proszę - zaintrygował mnie temat i jako że pochodzę z Przemyśla to chętnie sobie kupię ten numer nawet dla samych map - w gry na takich kartonikach nie grałem nigdy:
https://taktykaistrategiasklep.pl/produ ... ategia-36/
Myślę, że dobrze będzie jak poczytasz wątki znajdujące się w tym dziale poświęcone systemowi W-39. Ostatnio sporo dyskutowaliśmy m.in. o grach "Mława 1939" i "Pomorze 1939". Jest tam też sporo opinii na temat systemu jako takiego.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Frank Drebin
Caporal-Fourrier
Posty: 88
Rejestracja: sobota, 2 lutego 2019, 22:13
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Przemyśl 1939 (Taktyka i Strategia nr 36)

Post autor: Frank Drebin »

War Elephant pisze: środa, 20 lipca 2022, 11:15 Jeśli potrzebuję coś jeszcze to podpowiedzcie proszę żebym dwa razy nie zamawiał.
Niestety raczej nie pograsz. W magazynie jest 16 żetonów i jedna mapa. Żeby rozegrać Przemyśl potrzebujesz gry "Śląsk 1939" z TiSu która jest już niedostępna (a jak jest dostępna to ceny są z sufitu). Z gry pudełkowej potrzebujesz prawie wszystkich żetonów (a w grze jest ich prawie 500) i instrukcję.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10515
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2072 times
Been thanked: 2807 times

Re: Przemyśl 1939 (Taktyka i Strategia nr 36)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

War Elephant pisze: środa, 20 lipca 2022, 11:15 Jak na razie klaruje mi się że kupuję nr 36 i instrukcję.
Jeśli potrzebuję coś jeszcze to podpowiedzcie proszę żebym dwa razy nie zamawiał.
Ja mam "Śląsk", a z Rzeszowa do Przemyśla nie ma wielkich hektarów.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”