The Mighty Endeavor 2 i inne z MMP

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
dakorps
Appointé
Posty: 41
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2019, 20:49
Lokalizacja: Ryn na Mazurach
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

The Mighty Endeavor 2 i inne z MMP

Post autor: dakorps »

Z racji tego, że DAK2 OCS jest osiągalny tylko w cenach wykraczających poza mój budżet, a Afryka to jest to, zainteresował mnie system SCS za sprawą planowanego wydania (w systemie SCS) North Africa: Afrika Korps vs Desert Rats, 1940-42 -> http://www.multimanpublishing.com/tabid ... fault.aspx .

Najpierw chciałbym jednak przetestować SCS, bom jeszcze nie grał... Zasady ogólne już ogarnięte (za dużo tego nie ma ;) ). Wiem, że system znacznie, znaaacznie prostszy od OCS, ale jak się nie ma co się lubi... Poza tym ma to swoją zaletę ;) w postaci bogatszego życia pozagrowego.

Tu dotarłem do wciąż łatwo dostępnego The Mighty Endeavor, wydanie drugie (z frontem wschodnim).

Ktoś ma, grał i chciałby się podzielić wrażeniami? Wiem, że to raczej lekkie, łatwe i przyjemne i za dużo się nie nakombinuje. Ale sama przyjemność grania mnie interesuje. I czy awantura na froncie wschodnim dorównuje funem i realizmem sytuacji temu, co się dzieje na zachodnim, a o czym już znalazłem więcej informacji tu, na forum, w kontekście pierwszego wydania gry?

PS. Czy ktoś już eksperymentował z graniem w system WB-95 TiSu stosując zasady z... SCS?
____________________________________
"Wenn man eine große Lüge erzählt und sie oft genug wiederholt, dann werden die Leute sie am Ende glauben." - Joseph Goebbels
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3965 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Re: The Mighty Endeavor 2 i inne z MMP

Post autor: Raleen »

Tu jest wątek o "The Mighty Endeavor", ale on jest o pierwszej edycji:
https://strategie.net.pl/viewtopic.php?t=5211&start=0
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
dakorps
Appointé
Posty: 41
Rejestracja: wtorek, 11 czerwca 2019, 20:49
Lokalizacja: Ryn na Mazurach
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: The Mighty Endeavor 2 i inne z MMP

Post autor: dakorps »

Dzięki, to już właśnie czytałem. Tamten wątek traktuje o 1 wydaniu gry, sami alianci zachodni i wydanie z 2005. Mi natomiast chodzi o znacznie większe wydanie drugie (z jakiegoś powodu na bgg wrzucone do jednego worka), wydane razem z frontem wschodnim od Warszawy do Berlina, z Armią Czerwoną i tym samym opcją przerzucania wojsk Wehrmachtu z jednego frontu na drugi, co czyni tę grę zupełnie inną. W temacie o którym piszesz jest tylko wzmianka Teufla o tym, że będzie wydana ta gra, a poza tym wszystkie opisy i rozmowy dotyczą pierwszej edycji.
____________________________________
"Wenn man eine große Lüge erzählt und sie oft genug wiederholt, dann werden die Leute sie am Ende glauben." - Joseph Goebbels
marsjanin23
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: środa, 9 stycznia 2008, 14:08

Re: The Mighty Endeavor 2 i inne z MMP

Post autor: marsjanin23 »

Tu zamieszczam link do fotek mojej gry. https://www.facebook.com/566263907/post ... 130598908/ 8 stron instrukcji podstawowej zobaczymy jak się będzie grać
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: The Mighty Endeavor 2 i inne z MMP

Post autor: Teufel »

Nawet chciałem nabyć drugą edycję ale dziwna mapa bez Pomorza i Prus Wschodnich mnie odstręczyła. Miło wspominam kampanię zachodnią.
Legiony i ja mamy się dobrze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”