Budapeszt 1945 (TiS)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
ODPOWIEDZ
lampon
Appointé

Budapeszt 1945 (TiS)

Post autor: lampon » czwartek, 5 października 2017, 16:07

Na stronie TiS pojawiła się zapowiedź "Budapesztu 1945" w systemie WB. Czy to jest wznowienie tego starego wydanego 10 lat temu (2 mapy i ponad 10 scenariuszy). Czy ktoś może napisać o tym wznowieniu coś więcej?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 174 times
Been thanked: 115 times
Kontakt:

Re: Budapeszt 1945

Post autor: Raleen » czwartek, 5 października 2017, 21:07

Autorem "Budapesztu" wydanego w latach 90-tych przez Dragona był Marcin Sowa. Nic mi nie wiadomo by był on autorem nowego TiSowskiego "Budapesztu" ani by współpracował przy jego tworzeniu, ale jest na forum, więc w razie czego może mnie poprawić.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Bormac
Adjudant
Kontakt:

Re: Budapeszt 1945 (TiS)

Post autor: Bormac » czwartek, 5 października 2017, 21:14

Przy pierwszej zapowiedzi nowego Budapesztu (jakoś z rok temu) pytałem na forum TiSowym, czy autorem będzie Marcin Sowa. Wydawca zaprzeczył.
"If you are going through hell, keep going."
Winston Churchill
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 174 times
Been thanked: 115 times
Kontakt:

Post autor: Raleen » czwartek, 5 października 2017, 21:33

Też gdzieś to przeczytałem, a poza tym znam Marcina i dość często widuję przy różnych okazjach (ostatnio np. na Polach Chwały). Kiedyś go o to pytałem i wspominał, że nie wchodzi się dwa razy to tej samej rzeki.

Swoją drogą, wiem od Marcina, że stary "Budapeszt" został trochę przerobiony w ostatniej chwili, najprawdopodobniej przez Wojciecha Zalewskiego, bez konsultacji z autorem, i w związku z tym zawierał pewne błędy, np. geograficzne, ale to tylko w pełni dobrze Marcin jest w stanie wychwycić jako znawca Węgier. Natomiast podejrzewam, że TiS, tak jak to bywało zazwyczaj, pójdzie tu po najmniejszej linii oporu.

My swego czasu testowaliśmy z Marcinem poprawioną wersję "Budapesztu" - tu jest cały wątek o grze, gdyby ktoś chciał poczytać:
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?f=40&t=872
Tam dalej powinny być zdjęcia i wrażenia z rozgrywek.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Pejotl
Major en second

Post autor: Pejotl » czwartek, 5 października 2017, 22:25

Przerabianie gier przez wydawcę bez konsultacji z autorem to chyba taka polska specyfika, a może i tradycja 8-)
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Post autor: clown » piątek, 6 października 2017, 07:59

Lud i tak kupi 8-)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Profes79
General

Post autor: Profes79 » piątek, 6 października 2017, 10:28

Jak do tej pory nie zwątpił, to jedna więcej pozycja tego nie zmieni...
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”