Guadalcanal (Vae Victis)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.

Guadalcanal (Vae Victis)

Postby Leviathan » Saturday, 1 July 2017, 19:58

Guadalcanal to moduł do systemu En Pointe Toujours!, wydany w numerze 106 francuskiego magazynu wojennego Vae Victis.

Oglądamy jego elementy i samo czasopismo w naszym najnowszym filmie:
Wojennik TV # 25: Guadalcanal (Vae Victis) - unboxing

Czy ktoś z Was miał okazję w to zagrać?
Leviathan
Sous-lieutenant

Re: Guadalcanal (Vae Victis)

Postby Leviathan » Friday, 21 July 2017, 10:23

Po unboxingu przyszedł czas na recenzję. Zapraszam do wspólnej wyprawy do dżungli na Guadalcanal.

Wojennik TV # 28: Guadalcanal (Vae Victis) - recenzja

Zapraszam!
Leviathan
Sous-lieutenant

Postby Szary » Wednesday, 25 October 2017, 13:38

Mam pytanie: w recenzji Guadalcanal z VV 106 nie pada kwestia nie istnienia angielskich reguł do ani tej, ani żadnej innej z ostatnich 4 (czy nawet 5) tytułów z serii. Mieliście do czegoś takiego dostęp, czy po prostu wasz francuski wystarczał do ich zrozumienia? Jeśli tak, to czy możecie powiedzieć jak duży jest stopień skomplikowania językowego reguł?

Wielkie dzięki!
Szary
Adjudant-Major

Postby Leviathan » Thursday, 26 October 2017, 19:16

Szary wrote:Mam pytanie: w recenzji Guadalcanal z VV 106 nie pada kwestia nie istnienia angielskich reguł do ani tej, ani żadnej innej z ostatnich 4 (czy nawet 5) tytułów z serii. Mieliście do czegoś takiego dostęp, czy po prostu wasz francuski wystarczał do ich zrozumienia? Jeśli tak, to czy możecie powiedzieć jak duży jest stopień skomplikowania językowego reguł?

Wielkie dzięki!

Cześć. Gra ogrywana na podstawie oryginalnej, francuskiej instrukcji. Ciężko mi ocenić stopień komplikacji bo to mój drugi jeżyk ojczysty :D Powiedziałbym, że taki średni poziom - samo słownictwo nie jest skomplikowane, ale zasady są imo napisane nieco chaotycznie.
Leviathan
Sous-lieutenant

Return to II wojna światowa