Leningrad '41 (VentoNuovo)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.

Re: Leningrad '41 (VentoNuovo)

Postby karawanken » Sunday, 2 September 2018, 11:01

Mógł by ktoś więcej powiedzieć o grze? Czy jest zepsuta/niezła? Wydaje się dość prosta i szybka na bgg ma dobre oceny. Ale widzę po tym i innych wątkach dotyczących tego wydawnictwa, że tu na forum nie mają dobrych opinii. Więc jak to jest z tą grą. Wprawdzie bardziej mnie interesował Stalingrad od nich ale dostępna jest tylko wersja KS za 90€ co jest już przesadą.
karawanken
Carabinier

Postby Raleen » Sunday, 2 September 2018, 17:27

O tej grze więcej nie powiem, bo nie grałem, ale grałem w jej większego bliźniaka. Generalnie nie polecam, tu jest recenzja:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119

Myślę, że z tym tytułem będzie podobnie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Raleen
Colonel Général

Postby karawanken » Sunday, 2 September 2018, 17:53

Raleen wrote:O tej grze więcej nie powiem, bo nie grałem, ale grałem w jej większego bliźniaka. Generalnie nie polecam, tu jest recenzja:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119

Myślę, że z tym tytułem będzie podobnie.

Już czytałem. To między innymi miałem na myśli pisząc o nieciekawych opiniach na forum. Akurat tej gry nigdy nie brałem pod uwagę. Widzę jednak, że Leningrad/Moskwa są grami prostszymi, zrezygnowano z hexow na rzecz obszarów. Ciekaw jestem opinii osób które grały w Leningrad (opinie na temat Moskwy już przeczytałem na forum)
karawanken
Carabinier

Postby Raleen » Sunday, 2 September 2018, 19:33

Przejście z hexów na obszary pozwoli zapewne rozwiązać jeden z problemów jakim było upychanie dużej liczby bloczków na hexach, które się na nich często mieściły. Ale to nie był jedyny problem z tamtą grą.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Raleen
Colonel Général

Previous

Return to II wojna światowa