Holland '44 (GMT)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
ODPOWIEDZ
TommyGn
Adjudant-Major
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Holland '44

Post autor: TommyGn » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 08:13

clown pisze:TommyGn - proponuję, żebyś zagrał sam i ocenił.
Zagram na pewno. Natomiast, tak jak pytałem, którą Ty grę o M-G uważasz za najlepszą?
Kiedy drzewa padają, i pni wycieka żywica jak krew - Janusz Reichel - Czorsztyn '91 https://www.youtube.com/watch?v=7cdP1fm4VjM
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Post autor: clown » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 09:20

Holland'44 :lol: poza Arnhem'44 Dragona i dwiema miniaturowymi grami (Target Arnhem: Across 6 Bridges i Battle for Arnhem) nie grałem w nic innego w podobnej skali o tej operacji.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
panMaks
Caporal
Has thanked: 2 times

Post autor: panMaks » piątek, 15 marca 2019, 10:09

Witam wszystkich
Zainteresowałem się grą Holland 44, ściągnąłem sobie Vassal'a, moduł 0.92 i instrukcję.
Skąd wziąć tabelę wyników walk i charakterystykę terenu ?
EDIT
Już znalazłem, były w module VASSALA
To inaczej.

Czy jest gdzieś wersja do wydrukowania sobie ? Czy może GMT nie udostępnia tego ?
Miku
Sergent-Major

Post autor: Miku » piątek, 15 marca 2019, 13:25

Gry się kupuje, a nie drukuje.
Awatar użytkownika
Menszu
Chasseur

Post autor: Menszu » sobota, 16 marca 2019, 08:58

Już nie bądźmy takimi ortodoksami.

Aczkolwiek ja nigdy nie wpakuję się w jakieś drukowanie, chyba że porządany tytuł byłby absolutnie niedostępny. Wystarczy że raz kupiłem Deux Bretagnes od VaeVictis (gra magazynowa) i od ponad 3 lat nie zdołałem wykroić tej gry mimo szczerych chęci (oczywiście naklejam sobie żetony na grubą tekturkę, a nie jedynie wykrajam i sklejam dwa papierki).
Do czego zmierzam - taka "oszczędność" kosztuje tyle godzin późniejszej robocizny, że podliczając mój czas, wychodzi na to że zakup gry, nawet w polskich warunkach, wyjdzie mi taniej, a efakt będzie o wiele lepszy. Oczywiście zrobienie jakiejś super taniej wersji na papierze biurowym z żetonami, które zdmuchnie westchnięcie nad stołem może wymagać nieco mniejszych nakładów - tylko po co?
panMaks
Caporal
Has thanked: 2 times

Post autor: panMaks » poniedziałek, 18 marca 2019, 14:42

Żeby nie było nie porozumień, nie chodzi o całą grę tylko o tzw. player aids, są one dostępne w module VASSAL, ale dość ciężko mi się korzysta z nich na mniejszych ekranach.
Awatar użytkownika
ghostdog
Lieutenant

Post autor: ghostdog » poniedziałek, 18 marca 2019, 21:46

Wszystko masz na BGG.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Gracz_82
Sergent

Post autor: Gracz_82 » wtorek, 19 marca 2019, 20:25

Hey
Wraz z kolegą rozstawiliśmy wojska na planszy Arnhem i rozpoczęła się wstępna batalia rozpoznająca grę,
i po 6 etapach du.. nie urywa nie ma tych emocji co się spodziewałem, walki mało koncentracja pod Arnhem, a 82 rozszarpała Niemców.
A jakie Wy macie wrażenia?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 176 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

Post autor: Raleen » niedziela, 2 czerwca 2019, 15:55

Relacja z rozgrywki na Portalu Strategie (cz. 1):

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=121
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 176 times
Been thanked: 116 times
Kontakt:

Re: Holland '44 (GMT)

Post autor: Raleen » czwartek, 6 czerwca 2019, 19:46

Relacja z rozgrywki na Portalu Strategie (cz. 2):

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=121
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Post autor: Silver » czwartek, 6 czerwca 2019, 20:54

Jeszcze może dodam o pogodzie dzięki której (np. oprócz rzutów na wysadzanie ważnych mostów) gracz grający Aliantem może zdobyć pewna przewagę - szybsze i liczniejsze zrzuty spadochroniarzy oraz udział lotnictwa.
Drugiego dnia operacji (18 września) pogoda była wyśmienita (clear i clear) i udało się szybko zrzucić wszystkich przewidzianych na ten dzień spadochroniarzy.
Kolejnego dnia pogoda popsuła się i niewiele ich lądowało oraz nie wylądowała polska brygada.
Na szczęście kolejny dzień był cudownie rozpoczęty i z samego rana możliwe było wylądowanie wszystkich zaległych desantów na szybowcach oraz Polaków.
Awatar użytkownika
ghostdog
Lieutenant

Post autor: ghostdog » piątek, 7 czerwca 2019, 10:27

Nie macie wrażenia, że jednak gra faworyzuje Niemców?
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Post autor: Teufel » piątek, 7 czerwca 2019, 13:13

Ja uważam odwrotnie, Alianci są przepakowani, szczególnie spadochroniarze. Chyba to clown słusznie zauważył, że Simonitch sztucznie dodał kolejny korpus oprócz XXX na południu co zwiększa siłę uderzenia dwukrotnie. Mamy zatem aż dwie DPanc Brytyjczyków.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Post autor: Silver » piątek, 7 czerwca 2019, 14:32

W moich dotychczasowych 2 samotnych rozgrywkach wygrywali Niemcy na punkty za zniszczone jednostki Aliantów.
Kot Bonifacy
Carabinier

Post autor: Kot Bonifacy » niedziela, 9 czerwca 2019, 16:45

Pytanie nowicjusza. Jak dobrze rozumiem. Po piątym etapie jednostki spadochronowe atakują połową siły (odwracany jest żeton zaopatrzenia). A czy ten stan się cofa, gdy dywizja spadochronowa ma już połączenie z krawędziami N i M? Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”