D-Day at Tarawa (Decision Games)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.

Re: D-Day at Tarawa (Decision Games)

Postby clown » Saturday, 12 September 2015, 10:34

Tak, kładziesz. Pozycja odcięta i w strefie ognia Amerykanów.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
clown
Général de Division Commandant de place

Postby Jan1980 » Sunday, 20 September 2015, 10:08

Zagrałem sobie tak jak planowałem:
"W następnej grze wezmę jednostki oznaczone D +2 i przygotuje z nich kolejne fale dla R1, tak, żeby zrównoważyć z R2 i R3."
Zająłem masę terenu ale i tak nie pomogło. Nie wybiłem wszystkich obrońców, starty miałem potworne. Ale grało się bardzo ciekawie. Polecam taki desant. Następnym razem też tak zagram.
Ой дарожка доўгая да дому
За Вялікае Княства за Карону
Пераможам ворагаў спакусы
Мы ж Літвіны, Мы ж Беларусы
http://wojennieplanszowkowo.blogspot.com/
Jan1980
Lieutenant

Postby c08mk » Friday, 8 June 2018, 15:35

Mam pytanie odnoście komunikacji Japończyków w grze. Jakie heksy należy brać pod uwagę przy sprawdzaniu komunikacji? Konkretnie chodzi mi o heks wyjściowy i docelowy czy również bierze je pod uwagę czy może tylko heksy pomiędzy mają znaczenie?
Edit
Heksa wyjściowego nie biorę pod uwagę, docelowy tak (czasem może to mieć znaczenie np. przy pustym ale kontrolowanym przez US).

Edit
Nie są dla mnie jeszcze jasne warunki zwycięstwa w 30 turze. Wydaje mi się, że przykład z instrukcji trochę miesza.
O ile dobrze rozumiem to: trzeba zająć 3 pełne strefy z czego jedna musi być A lub F (albo obie na raz plus jedna inna) i 8 heksów z innych stref.
Przykład z instrukcji wymienia więcej stref i heksów. Czy może jest to właśnie to minimum potrzebne do zwycięstwa? Czy po prostu jest tam więcej niż potrzeba?
.
c08mk
Appointé

Previous

Return to II wojna światowa