Front wschodni VIII.1914 - współczynniki wojsk

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące I wojny światowej i okresu międzywojennego.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10579
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2102 times
Been thanked: 2831 times

Front wschodni VIII.1914 - współczynniki wojsk

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Przenoszę tutaj dyskusję nad jednostkami z frontu wschodniego, żeby się nie mieszało z Serbami.
Panzerfan pisze:Mam nadzieję że współczynniki efektywności z Galicji także zostana dostosowane do "standardu".

PS: Sławek nie zapomnij o rosyjskim Korpusie Gwardii :wink: :wink:
Nad Gwardią się zastanawiałem i wcale nie byłoby to głupie, gdyby miała 5, podobnie jak i Sybircy.

Co do standardów, to austriacka kawaleria liniowa będzie miała efektywność 3.
Proponuję nowy topik, żeby nie mieszać tego z Serbami.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Panzerfan

Post autor: Panzerfan »

Wydaje mi się że przynajmniej Gwardia powinna mieć 5, choćby nawet ze względu na statut w armii rosyjskiej.
Z kawalerią to bardzo dobre rozwiązanie. Powinna być zrównana na poziomie efektywności z kawalerią rosyjską
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10579
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2102 times
Been thanked: 2831 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Gen. Rozwadowski wspominał, iż kawaleria austriacka była w 1914 źle dowodzona i można powiedzieć, że bierna.
Oczywiście nie dotyczyło to wyszkolenia, choć ono też było staroświeckie (kawaleria jako broń pola walki).
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Zablokowany

Wróć do „I wojna światowa i dwudziestolecie międzywojenne”