[Tannenberg 1914] Ogólna dyskusja (Dragon)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące I wojny światowej i okresu międzywojennego.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 291 times
Been thanked: 192 times
Kontakt:

Re: [Tannenberg 1914] Ogólna dyskusja (Dragon)

Post autor: Raleen » niedziela, 27 maja 2018, 16:42

TAD, I will write in e-mail, to give you more info.

I think it will be better than discussing it in public.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
TAD
Tambour

Post autor: TAD » niedziela, 27 maja 2018, 18:59

Thank you Raleen.

I am not sure if my English translated into Polish very well in my previous post. It seems garbled when looking at it a second time, but that is English > Polish > English, so that may be the reason.

Sorry, I cannot speak Polish.

I use Google translate for these web pages.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » poniedziałek, 28 maja 2018, 22:06

Sometimes we have guests who try to translate AAR's or other texts into Polish using google translator and the effect is often not good.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
pawcioo
Tambour

Post autor: pawcioo » sobota, 1 czerwca 2019, 17:58

Dziękuję Ci Raleen za Twoją skrupulatność i odpowiedzi.
Z moich pytań zrobiłem już Faq może ktoś skorzysta też z forum i mu się przyda.

Jeszcze Ad3. Mój pomysł pewnie z przykładu z instrukcji :) Więc jeśli ucieczka nie musi być w linii prostej, to mogę sobie zawrócić? Przebyta droga będzie np kształcie litery 'u'.

Odnośnie Reedycji, to nie wiem dlaczego nie można stworzyć gry zwyczajnie podobnej do Tannenberga opartej na tej samej mechanice z poprawionymi rozkazami, czytelniejszą instrukcją, różniącą się o elementy graficzne by ominąć plagiat.

Pomimo wkręcenia się w planszówki nadal uważam Tannenberg za jedną z lepszych gier strategicznych. Szkoda, że nie ma podobnych różniących się właśnie np o tematykę bitwy a cała reszta taka sama ze swym stopniem skomplikowania.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » sobota, 1 czerwca 2019, 19:42

pawcioo pisze:Jeszcze Ad3. Mój pomysł pewnie z przykładu z instrukcji :) Więc jeśli ucieczka nie musi być w linii prostej, to mogę sobie zawrócić? Przebyta droga będzie np kształcie litery 'u'.
Tutaj w grach obowiązuje taka niepisana zasada, że odległość po wycofaniu (liczona w heksach) musi być równa odległości o jaką miałeś się wycofać. Z tego względu nie możesz tak zrobić jak napisałeś. Natomiast wykonując ucieczkę możesz lekko odbijać na boki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „I wojna światowa i dwudziestolecie międzywojenne”