Komarów 1914 [Zulu Wargames]

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące I wojny światowej i okresu międzywojennego.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10381
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2024 times
Been thanked: 2754 times

Komarów 1914 [Zulu Wargames]

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Dawno nie grałem. Komarów 1914 w skali pułku. Gra, którą trzeba byłoby solidnie przetestować i byłaby gotowa. Jenerał Auffenberg i wojenne pany od samego wschodu słońca wojowały.

Obrazek
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Komarów 1914 [Zulu Wargames]

Post autor: Raleen »

Fajny temat, z dużym sentymentem wspominam niegdysiejszą naszą wieloosobową rozgrywkę w "Galicję 1914", a później z takich rzeczy wyewoluował "Komarów 1914", no i "Kraśnik 1914" poddany obróbce przez TiS, niestety w wiadomym kierunku.

Kiedyś przy tej okazji trochę się dokształciłem w temacie. Naprawdę ciekawa bitwa i nie dziwię się, że ją wybrałeś do robienia gry.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10381
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2024 times
Been thanked: 2754 times

Re: Komarów 1914 [Zulu Wargames]

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Kraśnik to ja sam Panu Zalewskiemu uprościłem. Komarów jest na zasady częściowo starego Kraśnika. Dorobienie mapy z zachodu to żadne mecyje. Ot siadam i robię. Ale póki co Komarów nieprzetestowany porządnie, a i Ostfront się tworzy. A i Wkra czeka, bo autor zajęty Ostrfrontem.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
malik
Caporal
Posty: 52
Rejestracja: sobota, 20 marca 2021, 19:08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 40 times
Been thanked: 19 times

Re: Komarów 1914 [Zulu Wargames]

Post autor: malik »

Pomysły z Komarowem już zawsze w zamrażarce? 😉
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10381
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2024 times
Been thanked: 2754 times

Re: Komarów 1914 [Zulu Wargames]

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

malik pisze: piątek, 18 lutego 2022, 23:08 Pomysły z Komarowem już zawsze w zamrażarce? 😉
Niekoniecznie. Może kiedyś nadejdzie mnie chęć. Ale na pewno nikt mi tego nie wyda, więc albo zostanie wysyłanie plików do druku albo (a nawet obok) moduły vassala.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I wojna światowa i dwudziestolecie międzywojenne”