1920 (Phalanx)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące I wojny światowej i okresu międzywojennego.
Awatar użytkownika
Admiral Winfield
Crewman 2nd Class
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

1920 (Phalanx)

Post autor: Admiral Winfield » sobota, 19 września 2020, 03:19

Na stronie Phalanx Games pojawiła się zapowiedź czegoś, co wstępnie wygląda jak prosta, przystępna gra strategiczna o wojnie polsko-bolszewickiej.
Niestety nie udało mi się dotrzeć do jakichś szerszych informacji.

Obrazek

Rok 1920. Na Europę pada cień zbliżającego się giganta, wznoszącego sierp i młot, aby rozbić imperialistyczny porządek Starego Kontynentu. Czerwona rewolucja szybko przeradza się w krwawą rzeź, napędzaną latami wyzysku i tłumioną od pokoleń nienawiścią. W łunie pożarów bolszewicka fala prze na zachód niby sztorm w środku lata. A na drodze do wycieńczonej Wielką Wojną Europy staje niedawno odrodzona Rzeczpospolita.

„1920” to asymetryczna, dwuosobowa gra o starciu, które zadecydowało o dalszych losach Europy. Gra symuluje największe operacje militarne wojny polsko-bolszewickiej, a gracze starają się zyskać kontrolę terenu i optymalnie zarządzać różnymi typami wojsk. Zwycięstwo następuje poprzez zdobycie bądź utrzymanie strategicznych pozycji.

Status: w przygotowaniu
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 418 times
Been thanked: 274 times
Kontakt:

Re: 1920 (Phalanx)

Post autor: Raleen » sobota, 19 września 2020, 07:48

To reedycja znanej gry wydanej w 1994 roku przez wydawnictwo Encore, więcej o tym w wątku gry:

https://strategie.net.pl/viewtopic.php? ... &start=180

Autor jest u nas na forum, od dawna jest też na portalu recenzja wydania Encore.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Admiral Winfield
Crewman 2nd Class
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Post autor: Admiral Winfield » sobota, 19 września 2020, 17:42

O proszę, nie wiedziałem. W takim razie nie mogę się doczekać :)
Szary
Sous-lieutenant
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Szary » środa, 23 września 2020, 11:35

Co prawda mam, ale i tak rozważę upgrade. Fajnie zobaczyć, że dla odmiany na rocznicę wyszła fajna gra :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „I wojna światowa i dwudziestolecie międzywojenne”